Georges van der STRAETEN

5,175.00

    POPIERSIE KOBIETY, k. XIX w.
    Kompozycja metali na bazie cynku, patynowana, brązowana; wys. 51 cm.
    Popiersie młodej kobiety w sukni z głębokim dekoltem dekorowanym koronką. Włosy ciasno upięte w koczek
    Sygnowany: van der Straeten | Paris 87 oraz stempel odlewnika EUG BLOT PARIS, BD de la MADELAINE
    Stan zachowania: rysa na szyi, perforacja na odwrocie.
    Georges van der STRAETEN
    1856 – 1928
    Rzeźbiarz pochodzenia belgijskiego, mieszkający w Paryżu, od 1885 wystawiał na Salonach. Jego liczne popiersia, głównie kobiece, cieszyły się wielkim powodzeniem i były realizowane w różnych wielkościach zarówno w brązie jak i w kompozycji metali.
    Firma odlewnicza Blota założona została w 1855 r. jako Blot & Drouard, od 1864 jako Blot et Cie. Eugéne Blot był synem założyciela.