Wyświetlanie 16471–16500 z 18661 wyników
Józef GRACZYŃSKI
345.00 złJózef GRACZYŃSKI
WE WSI ZIMĄ
Ołówek, papier; 10,5 x 16,5 cm
Józef GRACZYŃSKI
345.00 złJózef GRACZYŃSKI
RZEKA W ZIMOWYM LESIE
Ołówek, papier; 14 x 18 cm
Sygnowany l.d.: JGraczyński
Józef GRACZYŃSKI
345.00 złJózef GRACZYŃSKI
JELEŃ W ŚWIERKOWYM LESIE
Ołówek, papier; 15 x 21,5 cm
Sygnowany p.d.: JózefGraczyński
Jan GOLUS
920.00 złJan GOLUS
MIASTECZKO NA ZBOCZU
Sangwina, ołówek, papier; 13,6 x 19,3 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: J. Golus
Józef GRACZYŃSKI
345.00 złJózef GRACZYŃSKI
RZEKA W ZIMOWYM LESIE
Ołówek, papier; 13,5 x 21 cm
Sygnowany p.d.: JGraczyński Starkowicz
Roman BRATKOWSKI
5,750.00 złRoman BRATKOWSKI
PRZYCIĘTE WIERZBY NAD STAWEM, 1906
Olej, płótno; 70 x 91 cm
Sygnowany l.d.: Bratkowski 906 Żabia Wola
SZCZYPCE DO CUKRU, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, 3 tercja XIX w.
172.00 złSZCZYPCE DO CUKRU, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, 3 tercja XIX w.
Mosiądz srebrzony, dł. 15 cm
Puncowanie: w owalu wokół gwiazdki: Br. HENNEBERG WARSZAWA; 50
Stanisław DYBOWSKI
6,281.30 złWacław SZYMANOWSKI
28,750.00 złWacław SZYMANOWSKI
STUDIUM MĘŻCZYZNY, STUDIUM PORTRETU MĘŻCZYZNY W LEWYM PROFILU
Olej, płótno; 80 x 65,7 cm
Sygnowany na suchej malaturze: W Szymanowski
Obraz wystawiany i reprodukowany: Wacław Szymanowski 1859 -1930 Pochód Na Wawel, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, 26 września – 31 grudnia 2007, nr kat. 6.
MEDAL, PAPIEŻ STEFAN IV, XVIII w.
517.00 złMEDAL, PAPIEŻ STEFAN IV, XVIII w.
Brąz złocony, śr. 38 mm
A: popiersie w prawo, napis: S. STEPHANUS IV PONT MAX
Stanisław DYBOWSKI
6,281.30 złORDER LEOPOLDA I, KRZYŻ KAWALERSKI, CYWILNY, Belgia, Bruksela, Gustave Wolfers, 1910 – 1934
460.00 złORDER LEOPOLDA I, KRZYŻ KAWALERSKI, CYWILNY, Belgia, Bruksela, Gustave Wolfers, 1910 – 1934
Srebro, złocenie, emalia, śr. 45 mm, zawieszka, wstążka, pudełko
ORDER ZA ZASŁUGI CYWILNE I KLASY, wz, 1867, Belgia, Bruksela, Antonie Fisch, ok. 1890
207.00 złORDER ZA ZASŁUGI CYWILNE I KLASY, wz, 1867, Belgia, Bruksela, Antonie Fisch, ok. 1890
Brąz złocony, biała emalia, 38 x 38 mm
Emaliowany obustronnie na biało krzyż maltański z krzyżem burgundzkim między ramionami, ze splecionym inicjałem Leopolda II w medalionie środkowym. Zawieszka w formie korony, wstążka, pudełko
TACKA NA WIZYTÓWKI, Polska, Warszawa, Norblin, 1896 – 1914
345.00 złTACKA NA WIZYTÓWKI, Polska, Warszawa, Norblin, 1896 – 1914
Mosiądz srebrzony; 1,5 x 25 x 21 cm
Puncowanie: dwugłowy orzeł; w owalu NORBLIN & Co GALW. WARSZAWA; 2100
SAMOWAR ELEKTRYCZNY, 1 poł. XX w.
1,610.00 złIMBRYK, Rosja, pocz. XX w.
230.00 złIKONA, MATKA BOSKA POCIESZYCIELKA WSZYSTKICH STRAPIONYCH, Rosja, XIX w.
4,600.00 złIKONA, MATKA BOSKA POCIESZYCIELKA WSZYSTKICH STRAPIONYCH, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska, okład biały metal, srebrzony, złocony; 35 x 31 cm
Carl SCHUBERT
345.00 złCarl SCHUBERT
RYSZARD WAGNER, 3. ćwierć XX w.
Farby ceramiczne, porcelana; 12 x 9 cm
Sygnowany l.d.: Schubert
PEJZAŻ ALPEJSKI Z PARĄ PASTERZY, 2 poł. XIX w.
3,450.00 złPEJZAŻ ALPEJSKI Z PARĄ PASTERZY, 2 poł. XIX w.
MALARZ NIEROZPOZNANY
Olej, płótno dublowane; 76 x 100 cm
PUCHAREK, ŁÓDZKA NAGRODA STRZELECKA, Polska, Warszawa, Henniger, 1872
690.00 złPUCHAREK, ŁÓDZKA NAGRODA STRZELECKA, Polska, Warszawa, Henniger, 1872
Metal srebrzony, wys. 19, śr. podstawy 11,5 cm
Puncowany: w owalu PLATER | H&C | (…)
Wyryte: Erster Preis | Zum ersten Becherschiessen | in Łodz | 1872
Carl SCHUBERT
345.00 złCarl SCHUBERT
JAN SEBASTIAN BACH, 3. ćwierć XX w.
Sygnowany na odwrocie: Schubert | Meissen | handgemalt
DWA KUBKI Z WYRYTYMI DZWONKAMI, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1921 – 1931
460.00 złDWA KUBKI Z WYRYTYMI DZWONKAMI, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1921 – 1931
Srebro, próba 3, waga 98 g, wys, 7, śr. wlewu 4,7 cm
Puncowanie; w kształcie baryłki, 3, głowa kobiety w chuście, W; KiM
ŻARDINIERA W STYLU KLASYCYSTYCZNYM, Niemcy, po 1888
2,300.00 złŻARDINIERA W STYLU KLASYCYSTYCZNYM, Niemcy, po 1888
Srebro, próba 800, waga 504 g, 7,5 x 31,5 x 18,5 cm
W medalionie wyryte dwa herby: 1. dwa lisy, klejnot półkozic; 2. trzy tarcze, klejnot dwa skrzydła
Puncowanie: 800, I.BERGER, półksiężyc, korona
PATERA SECESYJNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, ok. 1900
632.00 złPATERA SECESYJNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, ok. 1900
Cyna srebrzona, szkło bezbarwne, przezroczyste, szlifowane; wys. 19; śr. 15 cm
Puncowanie w owalu wokół gwiazdki: HENNEBERG WARSZAWA; 3215
Podstawa kwadratowa, profilowana, zdobiona w narożach palmetami, trzon w formie kobiecej hermy; talerz szklany ze szlifem geometrycznym
KUBEK Z MEDALIONEM, Polska, Kraków, 1921 – 1931
172.00 złKUBEK Z MEDALIONEM, Polska, Kraków, 1921 – 1931
Srebro, waga 12 g, wys. 4,2 cm
Puncowanie: monogram złotnika M N; w kształcie baryłki 3, głowa kobiety w chuście, K
PODSTAWKA NA 12 NOŻYKÓW DO OWOCÓW, Polska, Warszawa, NBW, pocz. XX w.
920.00 złPODSTAWKA NA 12 NOŻYKÓW DO OWOCÓW, Polska, Warszawa, NBW, pocz. XX w.
Cyna srebrzona; 20 x 10,5 x 8 cm
Sygnowany: dwugłowy orzeł; VERIT | NBW | 02301
Dobranych 6 nożyków, Bremen Silverwarenfabrik, trzonki srebrzone, ostrza ze stali nierdzewnej; puncowane: BSF | 90
WAZONIK, Śląsk, Petersdorf lub Schreiberhau, 2 poł. XX w.
690.00 złWAZONIK, Śląsk, Petersdorf lub Schreiberhau, 2 poł. XX w.
Szkło przezroczyste, różowe i bezbarwne, złocenia, wys. 20 cm
Powierzchnia pokryta niemal w całości drobnym wzorem, na części gładkiej malowane złotem ornament regencyjnym i ukwiecone gałązkami
ŻARDINIERA NEOROKOKOWA, XIX/XX w.
1,150.00 złŻARDINIERA NEOROKOKOWA, XIX/XX w.
Stop metali; 14 x 41 x 23 cm
WAZON Z GIRLANDAMI KWIATÓW, Francja, XIX/XX w.
920.00 złWAZON Z GIRLANDAMI KWIATÓW, Francja, XIX/XX w.
Stop metali na bazie cynku, marmur (podstawa), wys. całk. 34 cm
Sygnowany: l L.F.Mon
DZBANEK DEKOROWANY MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Niemcy, Berlin, KPM, 1823 – 1832
747.00 złDZBANEK DEKOROWANY MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Niemcy, Berlin, KPM, 1823 – 1832
Porcelana, zielona farba naszkliwna, złocenie; wys. 26 cm
Stan zachowania: naprawiana krawędź wlewu