Wyświetlanie 16471–16500 z 18651 wyników
Stanisław DYBOWSKI
6,281.30 złORDER LEOPOLDA I, KRZYŻ KAWALERSKI, CYWILNY, Belgia, Bruksela, Gustave Wolfers, 1910 – 1934
460.00 złORDER LEOPOLDA I, KRZYŻ KAWALERSKI, CYWILNY, Belgia, Bruksela, Gustave Wolfers, 1910 – 1934
Srebro, złocenie, emalia, śr. 45 mm, zawieszka, wstążka, pudełko
ORDER ZA ZASŁUGI CYWILNE I KLASY, wz, 1867, Belgia, Bruksela, Antonie Fisch, ok. 1890
207.00 złORDER ZA ZASŁUGI CYWILNE I KLASY, wz, 1867, Belgia, Bruksela, Antonie Fisch, ok. 1890
Brąz złocony, biała emalia, 38 x 38 mm
Emaliowany obustronnie na biało krzyż maltański z krzyżem burgundzkim między ramionami, ze splecionym inicjałem Leopolda II w medalionie środkowym. Zawieszka w formie korony, wstążka, pudełko
TACKA NA WIZYTÓWKI, Polska, Warszawa, Norblin, 1896 – 1914
345.00 złTACKA NA WIZYTÓWKI, Polska, Warszawa, Norblin, 1896 – 1914
Mosiądz srebrzony; 1,5 x 25 x 21 cm
Puncowanie: dwugłowy orzeł; w owalu NORBLIN & Co GALW. WARSZAWA; 2100
SAMOWAR ELEKTRYCZNY, 1 poł. XX w.
1,610.00 złIMBRYK, Rosja, pocz. XX w.
230.00 złIKONA, MATKA BOSKA POCIESZYCIELKA WSZYSTKICH STRAPIONYCH, Rosja, XIX w.
4,600.00 złIKONA, MATKA BOSKA POCIESZYCIELKA WSZYSTKICH STRAPIONYCH, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska, okład biały metal, srebrzony, złocony; 35 x 31 cm
Carl SCHUBERT
345.00 złCarl SCHUBERT
RYSZARD WAGNER, 3. ćwierć XX w.
Farby ceramiczne, porcelana; 12 x 9 cm
Sygnowany l.d.: Schubert
PEJZAŻ ALPEJSKI Z PARĄ PASTERZY, 2 poł. XIX w.
3,450.00 złPEJZAŻ ALPEJSKI Z PARĄ PASTERZY, 2 poł. XIX w.
MALARZ NIEROZPOZNANY
Olej, płótno dublowane; 76 x 100 cm
PUCHAREK, ŁÓDZKA NAGRODA STRZELECKA, Polska, Warszawa, Henniger, 1872
690.00 złPUCHAREK, ŁÓDZKA NAGRODA STRZELECKA, Polska, Warszawa, Henniger, 1872
Metal srebrzony, wys. 19, śr. podstawy 11,5 cm
Puncowany: w owalu PLATER | H&C | (…)
Wyryte: Erster Preis | Zum ersten Becherschiessen | in Łodz | 1872
Carl SCHUBERT
345.00 złCarl SCHUBERT
JAN SEBASTIAN BACH, 3. ćwierć XX w.
Sygnowany na odwrocie: Schubert | Meissen | handgemalt
DWA KUBKI Z WYRYTYMI DZWONKAMI, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1921 – 1931
460.00 złDWA KUBKI Z WYRYTYMI DZWONKAMI, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1921 – 1931
Srebro, próba 3, waga 98 g, wys, 7, śr. wlewu 4,7 cm
Puncowanie; w kształcie baryłki, 3, głowa kobiety w chuście, W; KiM
ŻARDINIERA W STYLU KLASYCYSTYCZNYM, Niemcy, po 1888
2,300.00 złŻARDINIERA W STYLU KLASYCYSTYCZNYM, Niemcy, po 1888
Srebro, próba 800, waga 504 g, 7,5 x 31,5 x 18,5 cm
W medalionie wyryte dwa herby: 1. dwa lisy, klejnot półkozic; 2. trzy tarcze, klejnot dwa skrzydła
Puncowanie: 800, I.BERGER, półksiężyc, korona
PATERA SECESYJNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, ok. 1900
632.00 złPATERA SECESYJNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, ok. 1900
Cyna srebrzona, szkło bezbarwne, przezroczyste, szlifowane; wys. 19; śr. 15 cm
Puncowanie w owalu wokół gwiazdki: HENNEBERG WARSZAWA; 3215
Podstawa kwadratowa, profilowana, zdobiona w narożach palmetami, trzon w formie kobiecej hermy; talerz szklany ze szlifem geometrycznym
KUBEK Z MEDALIONEM, Polska, Kraków, 1921 – 1931
172.00 złKUBEK Z MEDALIONEM, Polska, Kraków, 1921 – 1931
Srebro, waga 12 g, wys. 4,2 cm
Puncowanie: monogram złotnika M N; w kształcie baryłki 3, głowa kobiety w chuście, K
PODSTAWKA NA 12 NOŻYKÓW DO OWOCÓW, Polska, Warszawa, NBW, pocz. XX w.
920.00 złPODSTAWKA NA 12 NOŻYKÓW DO OWOCÓW, Polska, Warszawa, NBW, pocz. XX w.
Cyna srebrzona; 20 x 10,5 x 8 cm
Sygnowany: dwugłowy orzeł; VERIT | NBW | 02301
Dobranych 6 nożyków, Bremen Silverwarenfabrik, trzonki srebrzone, ostrza ze stali nierdzewnej; puncowane: BSF | 90
WAZONIK, Śląsk, Petersdorf lub Schreiberhau, 2 poł. XX w.
690.00 złWAZONIK, Śląsk, Petersdorf lub Schreiberhau, 2 poł. XX w.
Szkło przezroczyste, różowe i bezbarwne, złocenia, wys. 20 cm
Powierzchnia pokryta niemal w całości drobnym wzorem, na części gładkiej malowane złotem ornament regencyjnym i ukwiecone gałązkami
ŻARDINIERA NEOROKOKOWA, XIX/XX w.
1,150.00 złŻARDINIERA NEOROKOKOWA, XIX/XX w.
Stop metali; 14 x 41 x 23 cm
WAZON Z GIRLANDAMI KWIATÓW, Francja, XIX/XX w.
920.00 złWAZON Z GIRLANDAMI KWIATÓW, Francja, XIX/XX w.
Stop metali na bazie cynku, marmur (podstawa), wys. całk. 34 cm
Sygnowany: l L.F.Mon
DZBANEK DEKOROWANY MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Niemcy, Berlin, KPM, 1823 – 1832
747.00 złDZBANEK DEKOROWANY MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Niemcy, Berlin, KPM, 1823 – 1832
Porcelana, zielona farba naszkliwna, złocenie; wys. 26 cm
Stan zachowania: naprawiana krawędź wlewu
PATERA NA OWOCE, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.
517.00 złPATERA NA OWOCE, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.
Mosiądz srebrzony, wys. 5, śr. 24,5 cm
Puncowanie: 1096; w owalu FRAGET W WARSZAWIE; w owalu N; w owalu skrzyżowane młotki; w owalu GALW
WAZA Z WOJOWNIKAMI, Chiny, XVII/XVIII w.
9,200.00 złWAZA Z WOJOWNIKAMI, Chiny, XVII/XVIII w.
Na dnie namalowany kobaltem okrąg.
Stan zachowania: wlew naprawiany.
PATERKA NA SŁODYCZE, poł. XIX w.
172.00 złPATERKA NA SŁODYCZE, poł. XIX w.
Szkło formowane, warstwowe: przezroczyste, bezbarwne z różowymi pasmami i mleczne
Władysław POPIELARCZYK
345.00 złWładysław POPIELARCZYK
BALONIK, 1961
Ołówek, tektura; 32 x 23 cm
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk | 61
MARTWA NATURA, 1975
3,335.00 złZ. PRZEDWORSKI
920.00 złZ. PRZEDWORSKI
KOMPOZYCJA, 3 tercja XX w.
Olej, tektura; 45 x 35 cm
Sygnowany śr. d.: Z.PRZEDWORSKI
Władysław POPIELARCZYK
1,150.00 złWładysław POPIELARCZYK
GDAŃSKI RATUSZ, 1965
Tusz, akwarela, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W. Popielarczyk 65; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | Ratusz | 1964
Władysław POPIELARCZYK
1,111.48 złWładysław POPIELARCZYK
920.00 złWładysław POPIELARCZYK
GŁOWY POŁUDNIOWE, 1964
Collage, tusz, tempera, papier; 34 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | głowy południowe | 1964 | tempera – collage
Władysław POPIELARCZYK
PĘKNIĘCIA, 1961
Tusz, ołówek, drapanie, gniecenie, papier; 33 x 15 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: W. Popielarczyk | 61
Na odwrocie długopisem: Władysław Popielarczyk | pęknięcia | 1961