Wyświetlanie 16261–16290 z 18231 wyników
CZARA, XVII/XVIII w.
1,150.00 złCZARA, XVII/XVIII w.
Szkło przezroczyste, bezbarwne; wys. 7,2, x 16 x 12,5 cm
Stan zachowania: klejona
ZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
977.00 złZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
Metal srebrzony, stal (ostrza), w składzie: łyżka wazowa (dł. 30 cm), 7 noży (dł. 23,5 cm), 6 łyżek (dł. 20 cm), 4 łyżki (dł. 18,5 cm), 5 widelców (19,5 cm), 14 widelców (dł. 18 cm), 5 widelczyków (dł. 14 cm), widelczyk (dł. 11,5 cm)
Sygnowane: FRAGET BM PLAQUE
Jean-Baptiste CARPEAUX
5,750.00 złJean-Baptiste CARPEAUX
GŁOWA DZIEWCZYNY
Brąz, czarny marmur (podstawa), wys. całk. 35 cm, podstawa 12 x 10 x 12 cm
Sygnowany J B.Carpeaux
SAMOWAR Z TACĄ, Rosja, XIX/XX w.
1,380.00 złIKONA ŚWIĄTECZNA – PRAZDNIK Z CYKLEM PASYJNYM, Rosja, Palech (?), XIX w.
11,500.00 złIKONA ŚWIĄTECZNA – PRAZDNIK Z CYKLEM PASYJNYM, Rosja, Palech (?), XIX w.
Tempera, złocenie, deska; 47,5 x 38,5 cm
IKONA, ŚWIĘTY MIKOŁAJ CUDOTWÓRCA, Rosja, pocz. XIX w.
12,650.00 złIKONA, ŚWIĘTY MIKOŁAJ CUDOTWÓRCA, Rosja, pocz. XIX w.
Tempera, złocenie, deska, 53,5 x 45,5 cm
Wokół pola centralnego sceny z życia świętego
IKONA, MATKA BOSKA KAZAŃSKA, Rosja, po 1870
2,875.00 złIKONA, MATKA BOSKA KAZAŃSKA, Rosja, po 1870
Tempera, złocenie, deska, kowczeg; 31 x 26 cm
IKONA, ŚW. MIKOŁAJ, Rosja, XIX w.
2,875.00 złIKONA, ŚW. MIKOŁAJ, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska; 44 x 38,5 cm
IKONA, ŚWIĘTY JAN WOJOWNIK, Rosja, XVIII w.
20,700.00 złIKONA, ŚWIĘTY JAN WOJOWNIK, Rosja, XVIII w.
Tempera, złocenie, deska, kowczeg; 32,5 x 26,5 cm
4,025.00 złIKONA, ŚW. MIKOŁAJ, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska, kowczeg; 31 x 27,5 cm
Malowana na starszej desce
ZEGAR, Austria, Wiedeń, około 1815-25
7,820.00 złZEGAR, Austria, Wiedeń, około 1815-25
IKONA, ELIASZ NA WOZIE OGNISTYM, Rosja, XVII/XVIII w.
4,025.00 złIKONA, ELIASZ NA WOZIE OGNISTYM, Rosja, XVII/XVIII w.
Tempera, deska, podwójny kowczeg; 31 x 27,5 cm
IKONA, MATKA BOSKA Z GRUPY DEESIS, Rosja, XIX w.
5,520.00 złIKONA, MATKA BOSKA Z GRUPY DEESIS, Rosja, XIX w.
Tempera, deska, płytko kowczeg; 44 x 39 cm
IKONA, WNIEBOWSTĄPIENIE, Rosja, XVII w.
23,000.00 złPOPIELNICZKA W STYLU ART-DECO, Anglia, Birmingham, Cooper Brothers & Sons, 1920
460.00 złPOPIELNICZKA W STYLU ART-DECO, Anglia, Birmingham, Cooper Brothers & Sons, 1920
Srebro, próba sterling, waga 95 g; wys. 1,5, śr. 12 cm
Wyryte: Noné
Puncowanie: CB&S; kotwica, lew kroczący; V
SITKO DO CUKRU PUDRU, Anglia, Londyn, William Eley & William Fearn, 1821
402.00 złSITKO DO CUKRU PUDRU, Anglia, Londyn, William Eley & William Fearn, 1821
Srebro, próba sterling, waga 44 g, dł. 15,7 cm
Puncowanie: II | WEWF | głowa lwa | lew kroczący | f | popiersie króla
SOLNICZKA I PIEPRZNICZKA, Stany Zjednoczone, XIX/XX w.
345.00 złSOLNICZKA I PIEPRZNICZKA, Stany Zjednoczone, XIX/XX w.
Srebro, próba sterling, niebieska emalia; waga 80 g, wys. 2,5, sr. 4,3 cm
Puncowanie: w owalu monogram wiązany AO; STERLING
Stan zachowania: odprysk emalii
SERWETNIK Z MONOGRAMEM CI, Anglia, Birmingham, T. H. Hazelwood, 1908
230.00 złSERWETNIK Z MONOGRAMEM CI, Anglia, Birmingham, T. H. Hazelwood, 1908
Srebro, próba sterling, waga 36 g, wys.32, śr. 44 mm
Puncowany: T.H.H.; kotwica; lew kroczący, i; 7
PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Wiktor Gontarczyk, po 1931
632.00 złPAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Wiktor Gontarczyk, po 1931
Srebro, próba 3, waga 148 g; 1,2 x 11 x 7,5 cm
Wyryte wewnątrz: R. G. | 14. VII. 1941.
Puncowanie: w prostokącie WG; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
KOSZYK Z AŻUROWYM KOŁNIERZEM, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
517.00 złKOSZYK Z AŻUROWYM KOŁNIERZEM, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
Mosiądz srebrzony, giloszowanie; 7,5 x 38 x 24 cm
Puncowany: dwugłowy orzeł; w owalu FRAGET W WARSZAWIE; w rombie N; w owalu skrzyżowane młotki; w prostokącie GALW; 7
KOSZYK AŻUROWY Z DEKORACJĄ KWIATOWĄ, Polska, Warszawa, Norblin, XIX/XX w.
517.00 złKOSZYK AŻUROWY Z DEKORACJĄ KWIATOWĄ, Polska, Warszawa, Norblin, XIX/XX w.
Mosiądz srebrzony, 5,5 x 36 x 22,5 cm
Puncowany: w owalu N; w owalu NORBLIN & Co GALW WARSZAWA; 1437
PATERA W FORMIE LIŚCIA PAPROCI, pocz. XX w.
345.00 zł471. WAZA MALOWANA W “NIEMIECKIE KWIATY”, Niemcy, Saksonia, Miśnia, po 1934
700.00 zł471. WAZA MALOWANA W “NIEMIECKIE KWIATY”, Niemcy, Saksonia, Miśnia, po 1934
Porcelana, farby naszkliwne, wys. 30 cm
Sygnowana kobaltem poszkliwnie: skrzyżowane miecze z kropką pod rękojeściami
WAZONIK, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1928
345.00 złWAZONIK, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1928
Porcelana; wys. 14,5, śr. 19,5 cm
Sygnowany zielenią chromu, druk podszkliwny: Modell von | Ph. Rosenthal; pod koroną Rosenthal | SELB-BAVARIA
TACA, Śląsk, Wałbrzych (Waldenburg), Carl Krister Porzellanfabrik, po 1840
747.00 złTACA, Śląsk, Wałbrzych (Waldenburg), Carl Krister Porzellanfabrik, po 1840
Porcelana, niebieska farba naszkliwna, złocenie
Sygnowana kobaltem: berło | KPM
FILIŻANKA DO MOKKI, Czechosłowacja, okres międzywojenny
115.00 złFILIŻANKA DO MOKKI, Czechosłowacja, okres międzywojenny
Porcelana, nadruk barwny, złocenia, wys. 5, śr. 5 cm
Sygnowany złotym drukiem: Made in | Czechoslovakia
Porcelana, farby naszkliwne, wys. 6,5, śr. 38 cm
Stan zachowania: szczerba, rysy, przetarcia malatury
WAZON Z PODSTAWKĄ, 1 poł. XX w.
230.00 złWAZON Z PODSTAWKĄ, 1 poł. XX w.
SPODEK, Rosja, ok. 1840
230.00 złSPODEK, Rosja, ok. 1840
Porcelana, zielona farba naszkliwna, złocenie; śr. 12,5 cm
Stan zachowania: pęknięcie, szczerba na krawędzi
POPIELNICZKA Z MAŁPKĄ PATRZĄCĄ PRZEZ LUNETĘ, ok. 1930
517.00 złPOPIELNICZKA Z MAŁPKĄ PATRZĄCĄ PRZEZ LUNETĘ, ok. 1930
Mosiądz, marmur; wys. 12, śr. 15,5 cm
Stan zachowania: szczerba na krawędzi