Wyświetlanie 16261–16290 z 18290 wyników
WAZA PRZYŚCIENNA, XIX/XX w.
Plater na mosiądzu, giloszowanie; 3 x 45,5 x 31 cm
KARAFKA DO WINA, XX w.
345.00 złKARAFKA DO WINA, XX w.
Miedz, cyna (nakładki) srebrzone, wys 23, 5 cm
Srebro, próba 3, waga 80 g, dł.10,7 cm
Firmowe pudełko za napisem: Henneberg WARSZAWSKIE FABRYKI PLATERÓW
LORGNON, Niemcy (?), 2 poł. XIX w.
287.00 złLORGNON, Niemcy (?), 2 poł. XIX w.
Srebro, próba 900, niello, szkło, waga 27 g, dł. 19 cm
Puncowanie: 900
PARA LICHTARZY JEDNOŚWIECOWYCH, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
805.00 złPARA LICHTARZY JEDNOŚWIECOWYCH, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
Mosiądz srebrzony; 29 x 11 x 11 cm
MACZETA Z POCHWĄ, Kongo, XIX/XX w.
690.00 złMACZETA Z POCHWĄ, Kongo, XIX/XX w.
Stal, drewno, mosiądz skóra; dł. całk, 50,5 bez pochwy 50,5 cm
ŚWIECZNIK NEOBAROKOWY, XIX/XX w.
287.00 złŚWIECZNIK NEOBAROKOWY, XIX/XX w.
Mosiądz srebrzony, wys. 24, śr. podstawy 13 cm
Medal, HASH HOUSE HARRIER WARSAW
57.00 złMedal, HASH HOUSE HARRIER WARSAW
Metal srebrzony, śr. 7 cm
Nakładka: orzeł, rewers gładki
PLAKIETA, SERCE JEZUSOWE, Polska, pocz. XX w.
172.00 złPLAKIETA, SERCE JEZUSOWE, Polska, pocz. XX w.
Cyna srebrzona, śr. 85 mm
Napis: SERCE JEZUSA RATUJ PRZEMYSŁ CHRZEŚCIJANSKI
Kontra, zawieszka, na rewersie wyryte: L.K.
Joseph WITTERWULGHE
287.00 złJoseph WITTERWULGHE
PLAKIETA, KRÓLOWE BELGII, 1910
Brąz srebrzony; 50 x 60 mm
R: gałązka z szyldem, wokół napis: ROYAVME DE BELGIQVE
Godefroid DEVREESE
487.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, PROTEKTORAT INSTYTUTU PROWINCJI BRABANCJA
Brąz srebrzony; 79 x 45 mm
Na racie wybite: J. FONSON
Pudełko
Godefroid DEVREESE
287.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, MODERNIZACJA KANAŁU BRUKSELA-SKALDA, 1954
Brąz, 73 x 71 mm
Na rancie wybite: FONSONI
EugÈene Jean de BREMAECKER
287.00 złEugÈene Jean de BREMAECKER
PLAKIETA, KRÓLEWSKI TEATR DE LA MONNAIE W BRUKSELI, 1950
Brąz, 55 x 70 mm
R: gładki
Godefroid DEVREESE
690.00 złGodefroid DEVREESE
PLAKIETA, POŻEGNANIE, 1917
Brąz srebrzony; 60 x 70 mm
R: przed domem ojciec żegnający dzieci, napis: APRES L’ABSENCE; G. DEVREESE
Na rancie wybite: FONSON & Cie
PLAKIETA, DZIECI KRÓLEWSKIE, Belgia, Fonson, 1915
690.00 złPLAKIETA, DZIECI KRÓLEWSKIE, Belgia, Fonson, 1915
Miedź srebrzona; 50 x 70 mm
R: gałązka z szyldem, napis: ROYAVME DE BELGIQUE; znak wytwórcy: FONCON et Co
Na rancie wybite: 108
Albert CLARENS
690.00 złAlbert CLARENS
PLAKIETA, POMOC SIEROTOM WOJENNYM, po 1914
Waga 78 g, 65 x 46 mm
A: kobieta z dzieckiem, sygnatura: A. CARLENS
Victor DEMANET
517.00 złVictor DEMANET
PLAKIETA, LE ROI CHEVALIER, 1930
Brąz srebrzony; 75 x 54 mm
A: popiersie króla Belgii Alberta w lewo, napis: LE ROI CHEVALIER; sygnatura: Victor Demanet 1930
R: rękojeść miecza, napis: 1914 1918 LA GLORIEVSE EPEE QUI FLAMBOYA POVR LA DEFENSE DV SOL PATRIAL EST DESORMAIS LEGENDAIRE DANS L’HISTOIRE AV MEME TITRE QVE LA DVRENDAL DE ROLAND
Na rancie sygnatura: J. FONSON
Godefroid DEVREESE
172.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, CZTEREJ KRÓLOWIE BELGÓW, 1934
Ołów; 70 x 77 mm
Rewers gładki
Najprawdopodobniej próba technologiczna
Godefroid DEVREESE
517.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, GENERAŁ GÉRARD LEMAN
Brąz, śr. 70 mm
A: popiersie w lewo, z prawej obelisk z literami L G i data 1914, wokół napis: Lt GENERAL Gges. LEMAN; sygnatura: G.DEVREERSE
R: pole bitwy z poległym, u góry napis: FORT DE LONCIN 15 AOUT 1914
EugÈene Jean de BREMAECKER
517.00 złEugÈene Jean de BREMAECKER
PLAKIETA, PUŁKOWNIK OSWALD ALLARD, 1911
Metal srebrzony; 77 x 57 mm
Popiersie w lewo, u dołu napis: LA FEDERATION ROYALE DES OFFICIERS DE LA GARDE-CIVIQUE A SON PRESIDENT COLONEL OSWALD ALLARD 8 AVRIL 1911, sygnatura: Eug. J. De Bremaecker
Rewers gładki
JOSUË DUPON
230.00 złJOSUË DUPON
MEDAL, LIEGE POWSTRZYMUJE ARMIĘ NIEMIECKĄ 1914
Brąz, śr. 70 mm
A: Lew wsparty o działo przed panorama miasta, napis: LIEGE ARRETE L’ARMEE ALLEMANDE 4-16 AO^UT 1914, sygnatura: Josvë Dvpon
R: z prawej skuta naga kobieta przy murze, na nim sęp, z lewej kolumna, napis: 1914 1918 POUR LA CIVILISATION, w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art); sygnatura Josue Dupon
Hippolyte Le ROY
230.00 złHippolyte Le ROY
MEDAL, OFENSYWA WE FLANDRII 1918
Brąz, śr. 70 mm
A: Atakujący żołnierz; napis: OFFENSIVE DES FLANDRES 28 SEPT. – 11 NOV. 1918; sygnatura: Le Roy Hipp; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
R: rodzina królewska konno, napis: RENTREE DU ROI A BRUXELLES 22 NOV 1918; sygnatura: Le Roy Hipp
MEDAL, POWSTRZYMANIE NIEMCÓW POD ANTWERPIĄ 1914, 1921
402.00 złMEDAL, POWSTRZYMANIE NIEMCÓW POD ANTWERPIĄ 1914, 1921
Brąz, śr. 70 mm
A: kobieta z mieczem, napis: ANVERS RETIENT SEPT DIVISIONS ALLEMANDES 22 SEPTre 10 OCT 1914; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art); sygnatura: Raul Wissaux 1921
R: trzy kobiety, wokół napis: L’ARMEE BELGE REJOINT LES ARMEES ALLIEES 7-14 OCTOBRE MCMXIV
Paul THEUNIS
575.00 złPaul THEUNIS
MEDAL, OBRONA NAMUR 1914
Brąz; śr. 70 mm
A: trzy kobiety przy moście, u góry napis; NAMUR BRAVE LES OBUS AUTRICHIENS, u dołu data: 4-25 AOUT 1914, sygnatura: w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art), P. THEONIS
R: żołnierze; wokół napis: SA GARNISON DEBARQUE A OSTENDE 2 ET 3 SEPTEMBRE 1914
Samuel CHARLES
402.00 złSamuel CHARLES
MEDAL, YSER 1914, YPRES 1917
Brąz, śr. 70 mm
A: bóg rzeki, za nim dwaj żołnierze, napis: YSER MCMXIV; sygnatura: CH. SAMUEL
R: żołnierz pośród ruin, napis: YPRES MCMXVIII; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
MEDAL, WYŚCIG SAMOCHODOWY PARYŻ – VAR 1936, Francja, Nicea, L. Pin, 1936
920.00 złMEDAL, WYŚCIG SAMOCHODOWY PARYŻ – VAR 1936, Francja, Nicea, L. Pin, 1936
Metal srebrzony, śr. 40 mm
A: człowiek w popiersiu za kierownicą; sygnatura: F.RASVMN
R: kartusz, gałązka lauru, napis: PARIS-VAR 1936
Pudełko
Paul THEUNIS
345.00 złPaul THEUNIS
MEDAL, 25 ROCZNICA PRZYZNANIA 7. PUŁKOWI ORDERU LEOPOLDA, 1939
Brąz, śr. 70 mm
A: sztandar z orderem Leopolda na tle miasta; napis: VEURNE 3 NOV. 14 FURNES; HET VAANDEL VAN HET 7ce LINIEREGIMENT WORDT DOOR KONING ALBERT MET DE LEOPOLDSORDEVEREERD (KONINKLIJKBESLUIT VAN 23 10 1914); 25 VERJARING 1939 KORPSKOMANDANT KOLONEL S.B.H. CONDRY.
R: strzelający żołnierze; napis: St. GEORGES St. JORIS; LE 7e REGt DE LIGNE SOUS LE COMMANDEMENT DU Lt COLONEL A.E.M. DELOBBE DEFEND HEROIQUEMENT LE PONT DE L’UNION OCTOBRE 1914; sygnatura: THEUNIS
Na rancie wybite: J.FONSON
MEDAL, 50-LECIE ORDERU LEOPOLDA II, Belgia, 1950
287.00 złMEDAL, 50-LECIE ORDERU LEOPOLDA II, Belgia, 1950
Brąz, śr. 60 mm
A: głowa w lewo, daty 1900 1950, wokół napis: CINQUATENAIRE DE L’ORDRE DE LEOPOLD II – VIJTIG JAHRING BESTAAN VAN DE ORDE VAN LEOPOLD II
R: order, daty 1935 1950, wokół napis: SOCIETE DE L’ORDRE DE LEOPOLD II – MAATSCHAPPIJ VAN DE ORDE LEOPOLD II