Wyświetlanie 16201–16230 z 18281 wyników
Godefroid DEVREESE
517.00 złGodefroid DEVREESE
PLAKIETA, WIZYTA KRÓLA ALBERTA I I KRÓLOWEJ ELŻBIETY W KONGO, 1928
Brąz, 78 x 58 mm
A: popiersia w lewo, napis: LE CERCLE AFRICAIN ÈA LEURS MAJESTATES 1928; sygnatura: G.DEVERSEE
R: pejzaż z pomnikiem Leopolda II pod palmą i pociągiem
Na rancie wybite: J.FONSON 110
Paul THEUNIS
172.00 złPaul THEUNIS
Paul THEUNIS
MEDAL, BELGIJSKIE DNI KOLONIALNE, ŚWIADECTWO WDZIĘCZNOŚCI
Brąz srebrzony, śr. 65 mm
A: kobieta z kwiatami; sygnatura: P.THEUNIS
R: gałązka z szyldem, napis: LES JOURNEES COLONIALES DE BELGIQUE EN TEMOIGNAGE DE GRATITUDE
Na rancie wybite: J.FONSON
PLAKIETA, PAMIĘĆ POLEGŁYM, Belgia, 1916
287.00 złPLAKIETA, PAMIĘĆ POLEGŁYM, Belgia, 1916
Brąz, śr. 90 x 63 mm
A: żołnierz stojący przy grobie, napis: REMEMBER; sygnatura: H.GEERAERT 1916
R: mur z dziurami po kulach, porośnięty bluszczem z napisem: AD PERPETUAM DEFENSIONIS MEMORIAM
Na rancie wybite: EtP. FISCH.SOCJ.AN 38
Arthur DUPAGNE
345.00 złArthur DUPAGNE
MEDAL, REGENT KRÓLESTWA BELGÓW KAROL KOBURG, 1944
Brąz, śr. 70 mm
A: głowa w prawo, sygnatura: DUPAGNE)
R: wieniec przerywany przez gwiazdy i korony; napis: eXCVbIIs beLLI sVCCeDIt VIator eXIMIVs
Na rancie wybite: FONSON, EPREUVE DAUTEUR
MEDAL, EUGÈENE DEFACQZ, 1842
920.00 złMEDAL, EUGÈENE DEFACQZ, 1842
Brąz złocony, śr.50 mm
A: głowa z lewo, napis: EUGÈENE DEFACQZ GR. MAIT. DE L’ORDRE MAÇ.EN BELGIQUE; sygnatura: HART F.
R: cokół z symbolami masońskimi, napis: ÉLU A L’UNANIMITÉ 11 J. 5 M. INSTALLÉ 8 J. 6 M.5842 GR. OR. FR BELGIQUE
MEDAL, PIERRE THEODORE VERHAEGEN, 1934
172.00 złMEDAL, PIERRE THEODORE VERHAEGEN, 1934
Brąz, śr. 65 mm
A: głowa w lewo, napis: 1796 PIERRE THEODORE VERHAEGEN 1862
R: na dłoni portyk, wokół wąż, cyrkiel, gwiazda, księżyc, słońce, wstęga; napis: 1834 UNIVERSITE LIBRE DE BRUXELLES 1934
Na rancie wybite: J.FONSON
Paul DuBOIS
172.00 złPaul DuBOIS
MEDAL, BARON MAXIMILIEN D’ERP, 1893
Brąz, śr. 65 mm
A: głowa w prawo; napis: AV BARON D’ERP ENVOYE EXTRAORDINAIRE ET MINISTRE PLENIPOTENTIARE; sygnatura: PAUL DuBOIS
R: kobieta w lewo; napis: LE COMMERCE ET L’INDUSTRIE BELGES AV BARON D’ERP MINISTRE DE BELGIQUE EN PERSE 1890 – 1893
Na rancie wybite: BRONZE; BTM
Godefroid DEVREESE
172.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, 100 LAT BELGIJSKIEGO TOWARZYSTWA POWSZECHNEGO UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE, 1924
Brąz, śr. 74 mm
A: z lewej siedząca kobieta z dwojgiem dzieci, z prawej kobieta z tarczą i kobieta z pochodnią, sygnatura: G.DEVREESE
R: napis: GETTE MEDAILLE A ETE FRAPPEE A L’OCCASION DU GENTENAIRE DE LA COMPAGNIE BELGE D’ASSURANCES GENERALES SUR LA VIE 1824 – 1924
Na rancie wybite: J.FONSON
Victor DEMANET
86.00 złVictor DEMANET
MEDAL ,ODSŁONIĘCIE POMNIKA KRÓLA BELGÓW ALBERTA I W MACHELEN, 1957
Brąz, śr. 50 mm
A: głowa króla w hełmie w prawo, sygnatura z lewej: V. DEMANET
R: wieniec, napis: ONTHULLING MONUMENT ALBERT I MACHELEN 8 9 1957
MEDAL, ERNEST ALLARD, k. XIX w.
345.00 złMEDAL, ERNEST ALLARD, k. XIX w.
Brąz, śr.54 mm
A: popiersie w prawo, napis: ERNEST ALLARD; sygnatura: A.FISCH
R: napis: ADVOCAT A LA COUR D’APPEL…
MEDAL, VILLE DE MONS
172.00 złMEDAL, VILLE DE MONS
Brąz złocony, śr. 50 mm
A: herb miasta, napis: VILLE DE MONS
R: wieniec laurowy
JOSUË DUPON
402.00 złJOSUË DUPON
MEDAL, 100 LAT BELGII, 1930
Brąz, śr. 70 mm
A: głowy królów Belgii Leopolda I, Leopolda II i Alberta I w lewo; wokół napis: EEUWF. V. BELGIE’S ONAFH. CENTEN DE L’INDEP. BELGE 1830 – 1930; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art); sygnatura: Josue Dupon
R: Dwie kobiety podające sobie ręce nad godłem Belgii, wokół napis: EENDRACHT BAART MACHT L’UNION FAIT LA FORCE PAX
Na rancie wybite: J. FONSON
Émile S. VERNIER
287.00 złÉmile S. VERNIER
MEDAL, VERDUN, 1917
Srebro, waga 24 g, śr. 37 mm
A:Joanna Darc w popiersiu w prawo z mieczem, napis; ONNE PASSE PAS, sygnatura: S.E. VERNIER 1917
R: brama, napis: VERDUN 21 FEVRIER 1916
Na rancie wybite: 1ARGENT
Pudełko, certyfikat
MEDAL, ALBERT I ELŻBIETA, KRÓL I KRÓLOWA BELGÓW, po 1916
287.00 złMEDAL, ALBERT I ELŻBIETA, KRÓL I KRÓLOWA BELGÓW, po 1916
Brąz, śr. 54 mm
A:głowy w prawo; napis: LL MM ALBERT ELISABETH ; sygnatura BAETES ANVERS
R: kartusz, u góry korona, z pozostałych stron róże; napis: AVANT QU’ON ANEANTISSE NOTRE ARMÉE IL FAUT QU’ON ME MARCHE SUR LE CORPS…
Godefroid DEVREESE
230.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW ASTRID, 1935
Brąz, śr. 70 mm
A: popiersie w lewo, z prawej A pod koroną, z lewej sygn. G.DEVREESE
R: napis: ASTRID BELGARUM REGINA MCMV-MCMXXXV BREVIS VITA AT MEMORIA BENE REDDITAE VITAE SEMPITERNA; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
Na rancie wybite: J.FONSON
Samuel CHARLES
920.00 złSamuel CHARLES
MEDAL, EUGÈENE GOBLET D’ALVIELLA, 1907
Brąz, śr. 65 mm
A: popiersie w lewo; napis: COMTE GOBLET D’A;VIELLA SOUV. GRD. COMMANDEUR; sygnatura: CH. SAMUEL 1907
R: tablica z napisem an tel dwugłowego orła pod koroną z mieczem w szponach; wokół napis: CONVENT DES SVP CONS DU 33 DEGRE DU RITE ECOSS ANC ET ACC
Na rancie wybite: BRONZE
Armand BONNETAIN
345.00 złArmand BONNETAIN
MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW ELŻBIETA, 1950
Brąz, śr. 70 mm
A: popiersie w kapeluszu w lewo, napis: ELISABETH DE BELGIQUE; sygnatura: BONNETAIN
R: A S M LA REINE ELISABETH PROTECRICE DES ARTS PRESIDENTE D’HONNEUR DE LA SOCIETE ROYALE LES AMIS DE LA MEDAILLE D’ART; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
Edmond de VALERIOLA
172.00 złEdmond de VALERIOLA
MEDAL, KU CZCI POLEGŁYM BELGOM W I WOJNIE ŚWIATOWEJ
Brąz, śr.70 mm
A: klęcząca kobieta z kwiatami przy grobie; sygnatura: E. de Valeriola
R: napis: A NOUS LE SOUVENIR A EUX L’IMMORTALITE XI XI XI OEVRE NATIONALE LE SOUVENIR BELGE 1914 1918
Na rancie wybite: J.FONSON
Antoine JORISSEN
345.00 złAntoine JORISSEN
MEDAL, KARDYNAŁ D.J. MERCIER
Brąz srebrzony, waga 71 g, śr. 60 mm
A: popiersie w prawo, wokół napis: 1851 – 1926 S.E.M.LE CARDINAL D.J.MERCIER, sygnatura: Ant. Jorissen
R: herb kardynała nad widokiem uczelni, napis u dołu: COLLEGE CARDINAL MERCIER BRAINE-l’ALLEUD
Willy KREITZ
115.00 złWilly KREITZ
MEDAL, JEAN BAUGNIET, 1971
Brąz, śr. 85 mm
A: głowa w lewo, sygnatura: W.KREITZ 1971
R: MAGISTRO JEAN BAVGNIET JVRIS PEROTISSIMO…
Na rancie wybite: FONSON
Raymond GAYARD
402.00 złRaymond GAYARD
MEDAL, KRÓL FRANCJI LUDWIK FILIP, 1830
Brąz, śr. 40 mm
A: głowa w lewo, napis: LOUIS PHILIPPE Ier ROI DES FRANÇAIS; Sygnatura; GAYARD ST CAQUE 12
R: wieniec laurowy, napis: DÉSORMAIS LA FRANCE SERA LIBRE
Jacques DEVIGNE
402.00 złJacques DEVIGNE
MEDAL, FRANCUSKIE ARCHIWUM NARODOWE, 1979
Brąz, śr. 72 mm
A: trzy kobiece postaci alegoryczne, wokół napis: LES ARCHIVES NAPOLEON AUX ARCHIVES NATIONALES 1979, sygnatura: J.A. DEVIGNE F.
R: Budynek archiwum, napis: LES ARCHIVES NATIONALES ÈA L’HOTEL DE SOUBISE 1808
MEDAL ZA III MIEJSCE W SKOKU O TYCZCE
977.00 złMEDAL ZA III MIEJSCE W SKOKU O TYCZCE
II Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne, Klup Sportowy Slavia w Pradze Czeskiej, 1903
Brąz, śr. 50 mm
A: podium na tle wieńca, na nim wyryte: III VE SKOKU O TYCI; wokół: II MEZINARODNI ZAVODY ATHL.CYKL A MOTOR 23-29 VI 1903
R: siedząca kobieta trzymająca pięcioramienną gwiazdę, wokół wieniec, napis: SPORTOVNI KLUB SLAVIA V PRAZE; sygnatura: PICHL
W rancie wywiercony otwór
MEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1888
115.00 złMEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1888
Brąz srebrzony, śr.50 mm
A: głowa w lewo; Ges L. LECLERC COMTE DE BUFFON; sygnatura: E. DUBOIS F
R: wieniec dębowy: napis: NÉ A MONTBAR 1707…
MEDAL, ZASŁUŻONY DLA STOWARZYSZENIA NIEMIECKICH HODOWCÓW MAŁYCH ZWIERZĄT W MÄHREN
345.00 złMEDAL, ZASŁUŻONY DLA STOWARZYSZENIA NIEMIECKICH HODOWCÓW MAŁYCH ZWIERZĄT W MÄHREN
Brąz złocony, śr. 48 mm
A: orzeł, napis: VERBAND DEUTSCHER KLEINTIERZUCHTVEREINE IN MÄHREN
R: laur, napis: FÜR VERDIENSTVOLLE LEISTUNGEN
MEDAL, STOWARZYSZENIE SPORTU I TECHNIKI ZA DOSKONAŁĄ WYDAJNOŚĆ, NRD
172.00 złMEDAL, STOWARZYSZENIE SPORTU I TECHNIKI ZA DOSKONAŁĄ WYDAJNOŚĆ, NRD
Brąz, złocenie, emalia, śr. 60 mm, zawieszka
A: GESELLSCHAFT FÜR SPORT UND TECHNIK
R: FÜR HERVORRAGENDE LEISTUNGEN
MEDAL, KRÓLEWSKIE KOŁO PRZYJACIÓŁ LIRYKI, BRUKSELA, 1867
977.00 złMEDAL, KRÓLEWSKIE KOŁO PRZYJACIÓŁ LIRYKI, BRUKSELA, 1867
Srebro, waga 44 g, śr. 50 mm, zawieszka w formie korony
A: nakładka: lira z wieńcem, napis: CERCLE ROYAL DES AMIS LYRIQUES BRUXELLES
R: wyryte: Fondation de 1838 CERLE ROYAL 1867 sous la presidence de J. REGNIER
Roger PLIN
230.00 złRoger PLIN
MEDAL, ŚWIĘTY FIAKRIUSZ, 1970
Brąz, śr. 92 mm
A: święty z wiosłem; napis: SAINT FIACRE; sygnatura: R. PLIN
R: alegoria wiatru, chmury, napis: XIIIe CENTE NAIRE 670-1970
MEDAL NA CHRZEST, Niemcy, XVIII/XIX w.
115.00 złMEDAL NA CHRZEST, Niemcy, XVIII/XIX w.
Cynk, śr. 40 mm, zawieszka
A: popiersie Jana Chrzciciela w lewo; napis: EIN HERR ENIE GLAUBE EINE TAUFE EPHES. 4. V. 5.
R: Chrzest Chrystusa, napis: SELIG. WER GLAUBT U. GETAUFT IST.; sygnatura: DRENTWEST
DZBAN Z HERBAMI, Śląsk, Wrocław, Następcy braci Sommé, po 1888
2,070.00 złDZBAN Z HERBAMI, Śląsk, Wrocław, Następcy braci Sommé, po 1888
Szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, srebro, próba 800; wys. 36 cm, średnica dna 13 cm
Na pokrywce wyryte pięć herbów: Landgrafa Turyngii, pod koronami baronowskimi: v. Saurmänner, v. Thun, F.v. Durant, v. Kleist
Puncowanie: GEBR. SOMMÉ NACHF. 800, półksiężyc, korona, herb
Stan zachowania: odprysk na krawędzi podstawy
Zapytanie o produkt