Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Wszystkie produkty

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 16201–16230 z 18281 wyników

Ilość produktów na stronie:

  • Godefroid DEVREESE

    517.00 

    Godefroid DEVREESE

    PLAKIETA, WIZYTA KRÓLA ALBERTA I I KRÓLOWEJ ELŻBIETY W KONGO, 1928
    Brąz, 78 x 58 mm
    A: popiersia w lewo, napis: LE CERCLE AFRICAIN ÈA LEURS MAJESTATES 1928; sygnatura: G.DEVERSEE
    R: pejzaż z pomnikiem Leopolda II pod palmą i pociągiem
    Na rancie wybite: J.FONSON 110

    517.00 
  • Paul THEUNIS

    172.00 

    Paul THEUNIS

    Paul THEUNIS
    MEDAL, BELGIJSKIE DNI KOLONIALNE, ŚWIADECTWO WDZIĘCZNOŚCI
    Brąz srebrzony, śr. 65 mm
    A: kobieta z kwiatami; sygnatura: P.THEUNIS
    R: gałązka z szyldem, napis: LES JOURNEES COLONIALES DE BELGIQUE EN TEMOIGNAGE DE GRATITUDE
    Na rancie wybite: J.FONSON

    172.00 
  • PLAKIETA, PAMIĘĆ POLEGŁYM, Belgia, 1916

    287.00 

    PLAKIETA, PAMIĘĆ POLEGŁYM, Belgia, 1916

    Brąz, śr. 90 x 63 mm
    A: żołnierz stojący przy grobie, napis: REMEMBER; sygnatura: H.GEERAERT 1916
    R: mur z dziurami po kulach, porośnięty bluszczem z napisem: AD PERPETUAM DEFENSIONIS MEMORIAM
    Na rancie wybite: EtP. FISCH.SOCJ.AN 38

    287.00 
  • Arthur DUPAGNE

    345.00 

    Arthur DUPAGNE

    MEDAL, REGENT KRÓLESTWA BELGÓW KAROL KOBURG, 1944
    Brąz, śr. 70 mm
    A: głowa w prawo, sygnatura: DUPAGNE)
    R: wieniec przerywany przez gwiazdy i korony; napis: eXCVbIIs beLLI sVCCeDIt VIator eXIMIVs
    Na rancie wybite: FONSON, EPREUVE DAUTEUR

    345.00 
  • MEDAL, EUGÈENE DEFACQZ, 1842

    920.00 

    MEDAL, EUGÈENE DEFACQZ, 1842

    Brąz złocony, śr.50 mm
    A: głowa z lewo, napis: EUGÈENE DEFACQZ GR. MAIT. DE L’ORDRE MAÇ.EN BELGIQUE; sygnatura: HART F.
    R: cokół z symbolami masońskimi, napis: ÉLU A L’UNANIMITÉ 11 J. 5 M. INSTALLÉ 8 J. 6 M.5842 GR. OR. FR BELGIQUE

    920.00 
  • MEDAL, PIERRE THEODORE VERHAEGEN, 1934

    172.00 

    MEDAL, PIERRE THEODORE VERHAEGEN, 1934

    Brąz, śr. 65 mm
    A: głowa w lewo, napis: 1796 PIERRE THEODORE VERHAEGEN 1862
    R: na dłoni portyk, wokół wąż, cyrkiel, gwiazda, księżyc, słońce, wstęga; napis: 1834 UNIVERSITE LIBRE DE BRUXELLES 1934
    Na rancie wybite: J.FONSON

    172.00 
  • Paul DuBOIS

    172.00 

    Paul DuBOIS

    MEDAL, BARON MAXIMILIEN D’ERP, 1893
    Brąz, śr. 65 mm
    A: głowa w prawo; napis: AV BARON D’ERP ENVOYE EXTRAORDINAIRE ET MINISTRE PLENIPOTENTIARE; sygnatura: PAUL DuBOIS
    R: kobieta w lewo; napis: LE COMMERCE ET L’INDUSTRIE BELGES AV BARON D’ERP MINISTRE DE BELGIQUE EN PERSE 1890 – 1893
    Na rancie wybite: BRONZE; BTM

    172.00 
  • Godefroid DEVREESE

    172.00 

    Godefroid DEVREESE

    MEDAL, 100 LAT BELGIJSKIEGO TOWARZYSTWA POWSZECHNEGO UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE, 1924
    Brąz, śr. 74 mm
    A: z lewej siedząca kobieta z dwojgiem dzieci, z prawej kobieta z tarczą i kobieta z pochodnią, sygnatura: G.DEVREESE
    R: napis: GETTE MEDAILLE A ETE FRAPPEE A L’OCCASION DU GENTENAIRE DE LA COMPAGNIE BELGE D’ASSURANCES GENERALES SUR LA VIE 1824 – 1924
    Na rancie wybite: J.FONSON

    172.00 
  • Victor DEMANET

    86.00 

    Victor DEMANET

    MEDAL ,ODSŁONIĘCIE POMNIKA KRÓLA BELGÓW ALBERTA I W MACHELEN, 1957
    Brąz, śr. 50 mm
    A: głowa króla w hełmie w prawo, sygnatura z lewej: V. DEMANET
    R: wieniec, napis: ONTHULLING MONUMENT ALBERT I MACHELEN 8 9 1957

    86.00 
  • MEDAL, ERNEST ALLARD, k. XIX w.

    345.00 

    MEDAL, ERNEST ALLARD, k. XIX w.

    Brąz, śr.54 mm
    A: popiersie w prawo, napis: ERNEST ALLARD; sygnatura: A.FISCH
    R: napis: ADVOCAT A LA COUR D’APPEL…

    345.00 
  • MEDAL, VILLE DE MONS

    172.00 

    MEDAL, VILLE DE MONS

    Brąz złocony, śr. 50 mm
    A: herb miasta, napis: VILLE DE MONS
    R: wieniec laurowy

    172.00 
  • JOSUË DUPON

    402.00 

    JOSUË DUPON

    MEDAL, 100 LAT BELGII, 1930
    Brąz, śr. 70 mm
    A: głowy królów Belgii Leopolda I, Leopolda II i Alberta I w lewo; wokół napis: EEUWF. V. BELGIE’S ONAFH. CENTEN DE L’INDEP. BELGE 1830 – 1930; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art); sygnatura: Josue Dupon
    R: Dwie kobiety podające sobie ręce nad godłem Belgii, wokół napis: EENDRACHT BAART MACHT L’UNION FAIT LA FORCE PAX
    Na rancie wybite: J. FONSON

    402.00 
  • Émile S. VERNIER

    287.00 

    Émile S. VERNIER

    MEDAL, VERDUN, 1917
    Srebro, waga 24 g, śr. 37 mm
    A:Joanna Darc w popiersiu w prawo z mieczem, napis; ONNE PASSE PAS, sygnatura: S.E. VERNIER 1917
    R: brama, napis: VERDUN 21 FEVRIER 1916
    Na rancie wybite: 1ARGENT
    Pudełko, certyfikat

    287.00 
  • MEDAL, ALBERT I ELŻBIETA, KRÓL I KRÓLOWA BELGÓW, po 1916

    287.00 

    MEDAL, ALBERT I ELŻBIETA, KRÓL I KRÓLOWA BELGÓW, po 1916

    Brąz, śr. 54 mm
    A:głowy w prawo; napis: LL MM ALBERT ELISABETH ; sygnatura BAETES ANVERS
    R: kartusz, u góry korona, z pozostałych stron róże; napis: AVANT QU’ON ANEANTISSE NOTRE ARMÉE IL FAUT QU’ON ME MARCHE SUR LE CORPS…

    287.00 
  • Godefroid DEVREESE

    230.00 

    Godefroid DEVREESE

    MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW ASTRID, 1935
    Brąz, śr. 70 mm
    A: popiersie w lewo, z prawej A pod koroną, z lewej sygn. G.DEVREESE
    R: napis: ASTRID BELGARUM REGINA MCMV-MCMXXXV BREVIS VITA AT MEMORIA BENE REDDITAE VITAE SEMPITERNA; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
    Na rancie wybite: J.FONSON

    230.00 
  • Samuel CHARLES

    920.00 

    Samuel CHARLES

    MEDAL, EUGÈENE GOBLET D’ALVIELLA, 1907
    Brąz, śr. 65 mm
    A: popiersie w lewo; napis: COMTE GOBLET D’A;VIELLA SOUV. GRD. COMMANDEUR; sygnatura: CH. SAMUEL 1907
    R: tablica z napisem an tel dwugłowego orła pod koroną z mieczem w szponach; wokół napis: CONVENT DES SVP CONS DU 33 DEGRE DU RITE ECOSS ANC ET ACC
    Na rancie wybite: BRONZE

    920.00 
  • Armand BONNETAIN

    345.00 

    Armand BONNETAIN

    MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW ELŻBIETA, 1950
    Brąz, śr. 70 mm
    A: popiersie w kapeluszu w lewo, napis: ELISABETH DE BELGIQUE; sygnatura: BONNETAIN
    R: A S M LA REINE ELISABETH PROTECRICE DES ARTS PRESIDENTE D’HONNEUR DE LA SOCIETE ROYALE LES AMIS DE LA MEDAILLE D’ART; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)

    345.00 
  • Edmond de VALERIOLA

    172.00 

    Edmond de VALERIOLA

    MEDAL, KU CZCI POLEGŁYM BELGOM W I WOJNIE ŚWIATOWEJ
    Brąz, śr.70 mm
    A: klęcząca kobieta z kwiatami przy grobie; sygnatura: E. de Valeriola
    R: napis: A NOUS LE SOUVENIR A EUX L’IMMORTALITE XI XI XI OEVRE NATIONALE LE SOUVENIR BELGE 1914 1918
    Na rancie wybite: J.FONSON

    172.00 
  • Antoine JORISSEN

    345.00 

    Antoine JORISSEN

    MEDAL, KARDYNAŁ D.J. MERCIER
    Brąz srebrzony, waga 71 g, śr. 60 mm
    A: popiersie w prawo, wokół napis: 1851 – 1926 S.E.M.LE CARDINAL D.J.MERCIER, sygnatura: Ant. Jorissen
    R: herb kardynała nad widokiem uczelni, napis u dołu: COLLEGE CARDINAL MERCIER BRAINE-l’ALLEUD

    345.00 
  • Willy KREITZ

    115.00 

    Willy KREITZ

    MEDAL, JEAN BAUGNIET, 1971
    Brąz, śr. 85 mm
    A: głowa w lewo, sygnatura: W.KREITZ 1971
    R: MAGISTRO JEAN BAVGNIET JVRIS PEROTISSIMO…
    Na rancie wybite: FONSON

    115.00 
  • Raymond GAYARD

    402.00 

    Raymond GAYARD

    MEDAL, KRÓL FRANCJI LUDWIK FILIP, 1830
    Brąz, śr. 40 mm
    A: głowa w lewo, napis: LOUIS PHILIPPE Ier ROI DES FRANÇAIS; Sygnatura; GAYARD ST CAQUE 12
    R: wieniec laurowy, napis: DÉSORMAIS LA FRANCE SERA LIBRE

    402.00 
  • Jacques DEVIGNE

    402.00 

    Jacques DEVIGNE

    MEDAL, FRANCUSKIE ARCHIWUM NARODOWE, 1979
    Brąz, śr. 72 mm
    A: trzy kobiece postaci alegoryczne, wokół napis: LES ARCHIVES NAPOLEON AUX ARCHIVES NATIONALES 1979, sygnatura: J.A. DEVIGNE F.
    R: Budynek archiwum, napis: LES ARCHIVES NATIONALES ÈA L’HOTEL DE SOUBISE 1808

    402.00 
  • MEDAL ZA III MIEJSCE W SKOKU O TYCZCE

    977.00 

    MEDAL ZA III MIEJSCE W SKOKU O TYCZCE

    II Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne, Klup Sportowy Slavia w Pradze Czeskiej, 1903
    Brąz, śr. 50 mm
    A: podium na tle wieńca, na nim wyryte: III VE SKOKU O TYCI; wokół: II MEZINARODNI ZAVODY ATHL.CYKL A MOTOR 23-29 VI 1903
    R: siedząca kobieta trzymająca pięcioramienną gwiazdę, wokół wieniec, napis: SPORTOVNI KLUB SLAVIA V PRAZE; sygnatura: PICHL
    W rancie wywiercony otwór

    977.00 
  • MEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1888

    115.00 

    MEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1888

    Brąz srebrzony, śr.50 mm
    A: głowa w lewo; Ges L. LECLERC COMTE DE BUFFON; sygnatura: E. DUBOIS F
    R: wieniec dębowy: napis: NÉ A MONTBAR 1707…

    115.00 
  • MEDAL, ZASŁUŻONY DLA STOWARZYSZENIA NIEMIECKICH HODOWCÓW MAŁYCH ZWIERZĄT W MÄHREN

    345.00 

    MEDAL, ZASŁUŻONY DLA STOWARZYSZENIA NIEMIECKICH HODOWCÓW MAŁYCH ZWIERZĄT W MÄHREN

    Brąz złocony, śr. 48 mm
    A: orzeł, napis: VERBAND DEUTSCHER KLEINTIERZUCHTVEREINE IN MÄHREN
    R: laur, napis: FÜR VERDIENSTVOLLE LEISTUNGEN

    345.00 
  • MEDAL, STOWARZYSZENIE SPORTU I TECHNIKI ZA DOSKONAŁĄ WYDAJNOŚĆ, NRD

    172.00 

    MEDAL, STOWARZYSZENIE SPORTU I TECHNIKI ZA DOSKONAŁĄ WYDAJNOŚĆ, NRD

    Brąz, złocenie, emalia, śr. 60 mm, zawieszka
    A: GESELLSCHAFT FÜR SPORT UND TECHNIK
    R: FÜR HERVORRAGENDE LEISTUNGEN

    172.00 
  • MEDAL, KRÓLEWSKIE KOŁO PRZYJACIÓŁ LIRYKI, BRUKSELA, 1867

    977.00 

    MEDAL, KRÓLEWSKIE KOŁO PRZYJACIÓŁ LIRYKI, BRUKSELA, 1867

    Srebro, waga 44 g, śr. 50 mm, zawieszka w formie korony
    A: nakładka: lira z wieńcem, napis: CERCLE ROYAL DES AMIS LYRIQUES BRUXELLES
    R: wyryte: Fondation de 1838 CERLE ROYAL 1867 sous la presidence de J. REGNIER

    977.00 
  • Roger PLIN

    230.00 

    Roger PLIN

    MEDAL, ŚWIĘTY FIAKRIUSZ, 1970
    Brąz, śr. 92 mm
    A: święty z wiosłem; napis: SAINT FIACRE; sygnatura: R. PLIN
    R: alegoria wiatru, chmury, napis: XIIIe CENTE NAIRE 670-1970

    230.00 
  • MEDAL NA CHRZEST, Niemcy, XVIII/XIX w.

    115.00 

    MEDAL NA CHRZEST, Niemcy, XVIII/XIX w.

    Cynk, śr. 40 mm, zawieszka
    A: popiersie Jana Chrzciciela w lewo; napis: EIN HERR ENIE GLAUBE EINE TAUFE EPHES. 4. V. 5.
    R: Chrzest Chrystusa, napis: SELIG. WER GLAUBT U. GETAUFT IST.; sygnatura: DRENTWEST

    115.00 
  • DZBAN Z HERBAMI, Śląsk, Wrocław, Następcy braci Sommé, po 1888

    2,070.00 

    DZBAN Z HERBAMI, Śląsk, Wrocław, Następcy braci Sommé, po 1888

    Szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, srebro, próba 800; wys. 36 cm, średnica dna 13 cm
    Na pokrywce wyryte pięć herbów: Landgrafa Turyngii, pod koronami baronowskimi: v. Saurmänner, v. Thun, F.v. Durant, v. Kleist
    Puncowanie: GEBR. SOMMÉ NACHF. 800, półksiężyc, korona, herb
    Stan zachowania: odprysk na krawędzi podstawy

    Kategorie: ,
    2,070.00