Wyświetlanie 16321–16350 z 18283 wyników
IKONA, ŚW. MIKOŁAJ, Rosja, XIX w.
4,025.00 złIKONA, ŚW. MIKOŁAJ, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska, kowczeg; 31 x 27,5 cm
Malowana na starszej desce
ZEGAR, Austria, Wiedeń, około 1815-25
7,820.00 złZEGAR, Austria, Wiedeń, około 1815-25
IKONA, ELIASZ NA WOZIE OGNISTYM, Rosja, XVII/XVIII w.
4,025.00 złIKONA, ELIASZ NA WOZIE OGNISTYM, Rosja, XVII/XVIII w.
Tempera, deska, podwójny kowczeg; 31 x 27,5 cm
IKONA, MATKA BOSKA Z GRUPY DEESIS, Rosja, XIX w.
5,520.00 złIKONA, MATKA BOSKA Z GRUPY DEESIS, Rosja, XIX w.
Tempera, deska, płytko kowczeg; 44 x 39 cm
IKONA, WNIEBOWSTĄPIENIE, Rosja, XVII w.
23,000.00 złPOPIELNICZKA W STYLU ART-DECO, Anglia, Birmingham, Cooper Brothers & Sons, 1920
460.00 złPOPIELNICZKA W STYLU ART-DECO, Anglia, Birmingham, Cooper Brothers & Sons, 1920
Srebro, próba sterling, waga 95 g; wys. 1,5, śr. 12 cm
Wyryte: Noné
Puncowanie: CB&S; kotwica, lew kroczący; V
SITKO DO CUKRU PUDRU, Anglia, Londyn, William Eley & William Fearn, 1821
402.00 złSITKO DO CUKRU PUDRU, Anglia, Londyn, William Eley & William Fearn, 1821
Srebro, próba sterling, waga 44 g, dł. 15,7 cm
Puncowanie: II | WEWF | głowa lwa | lew kroczący | f | popiersie króla
SOLNICZKA I PIEPRZNICZKA, Stany Zjednoczone, XIX/XX w.
345.00 złSOLNICZKA I PIEPRZNICZKA, Stany Zjednoczone, XIX/XX w.
Srebro, próba sterling, niebieska emalia; waga 80 g, wys. 2,5, sr. 4,3 cm
Puncowanie: w owalu monogram wiązany AO; STERLING
Stan zachowania: odprysk emalii
SERWETNIK Z MONOGRAMEM CI, Anglia, Birmingham, T. H. Hazelwood, 1908
230.00 złSERWETNIK Z MONOGRAMEM CI, Anglia, Birmingham, T. H. Hazelwood, 1908
Srebro, próba sterling, waga 36 g, wys.32, śr. 44 mm
Puncowany: T.H.H.; kotwica; lew kroczący, i; 7
PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Wiktor Gontarczyk, po 1931
632.00 złPAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Wiktor Gontarczyk, po 1931
Srebro, próba 3, waga 148 g; 1,2 x 11 x 7,5 cm
Wyryte wewnątrz: R. G. | 14. VII. 1941.
Puncowanie: w prostokącie WG; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
KOSZYK Z AŻUROWYM KOŁNIERZEM, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
517.00 złKOSZYK Z AŻUROWYM KOŁNIERZEM, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
Mosiądz srebrzony, giloszowanie; 7,5 x 38 x 24 cm
Puncowany: dwugłowy orzeł; w owalu FRAGET W WARSZAWIE; w rombie N; w owalu skrzyżowane młotki; w prostokącie GALW; 7
KOSZYK AŻUROWY Z DEKORACJĄ KWIATOWĄ, Polska, Warszawa, Norblin, XIX/XX w.
517.00 złKOSZYK AŻUROWY Z DEKORACJĄ KWIATOWĄ, Polska, Warszawa, Norblin, XIX/XX w.
Mosiądz srebrzony, 5,5 x 36 x 22,5 cm
Puncowany: w owalu N; w owalu NORBLIN & Co GALW WARSZAWA; 1437
PATERA W FORMIE LIŚCIA PAPROCI, pocz. XX w.
345.00 zł471. WAZA MALOWANA W “NIEMIECKIE KWIATY”, Niemcy, Saksonia, Miśnia, po 1934
700.00 zł471. WAZA MALOWANA W “NIEMIECKIE KWIATY”, Niemcy, Saksonia, Miśnia, po 1934
Porcelana, farby naszkliwne, wys. 30 cm
Sygnowana kobaltem poszkliwnie: skrzyżowane miecze z kropką pod rękojeściami
WAZONIK, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1928
345.00 złWAZONIK, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1928
Porcelana; wys. 14,5, śr. 19,5 cm
Sygnowany zielenią chromu, druk podszkliwny: Modell von | Ph. Rosenthal; pod koroną Rosenthal | SELB-BAVARIA
TACA, Śląsk, Wałbrzych (Waldenburg), Carl Krister Porzellanfabrik, po 1840
747.00 złTACA, Śląsk, Wałbrzych (Waldenburg), Carl Krister Porzellanfabrik, po 1840
Porcelana, niebieska farba naszkliwna, złocenie
Sygnowana kobaltem: berło | KPM
FILIŻANKA DO MOKKI, Czechosłowacja, okres międzywojenny
115.00 złFILIŻANKA DO MOKKI, Czechosłowacja, okres międzywojenny
Porcelana, nadruk barwny, złocenia, wys. 5, śr. 5 cm
Sygnowany złotym drukiem: Made in | Czechoslovakia
Porcelana, farby naszkliwne, wys. 6,5, śr. 38 cm
Stan zachowania: szczerba, rysy, przetarcia malatury
WAZON Z PODSTAWKĄ, 1 poł. XX w.
230.00 złWAZON Z PODSTAWKĄ, 1 poł. XX w.
SPODEK, Rosja, ok. 1840
230.00 złSPODEK, Rosja, ok. 1840
Porcelana, zielona farba naszkliwna, złocenie; śr. 12,5 cm
Stan zachowania: pęknięcie, szczerba na krawędzi
POPIELNICZKA Z MAŁPKĄ PATRZĄCĄ PRZEZ LUNETĘ, ok. 1930
517.00 złPOPIELNICZKA Z MAŁPKĄ PATRZĄCĄ PRZEZ LUNETĘ, ok. 1930
Mosiądz, marmur; wys. 12, śr. 15,5 cm
Stan zachowania: szczerba na krawędzi
Audrey IVEENIAUS
805.00 złAudrey IVEENIAUS
DZIEWCZYNA W CZARNYM KAPELUSZU
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 31,5 x 24 cm (owal)
Sygnowana: Audrey Iveeniaus; wyciskiem: 7908
ZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
920.00 złZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
fason Wschodni
Jan Maria GISGES
172.00 złJan Maria GISGES
PIEŚNI O ZAMKU KRÓLEWSKIM
z linorytami Krystyny Bieniek
Pracownia Sztuk Plastycznych, Warszawa, 1972
WAZKA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther , oddział artystyczny w Dreźnie, 1918 – 1945
805.00 złWAZKA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther , oddział artystyczny w Dreźnie, 1918 – 1945
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 20 cm
Sygnowana w złotym owalu: Really Handpainted | między datami 1814, 1914 pod koroną herb z trójpolowy z literami C, M, HR | Hutschenreuther | Dreseden-China; Dresden handpainted; czarną farbą odręcznie: G. Hamiel | pinse | D 317
Stanisław ŁAZOREK
2,530.00 złStanisław ŁAZOREK
RYNEK KAZIMIERSKI
Olej, płótno; 34 x 45 cm
Sygnowany p.d.: ŁAZOREK
Zdzisław Roman LACHUR
2,300.00 złZdzisław Roman LACHUR
NAUKA Z TALMUDU, po 1982
Technika własna sklejka; 59,5 x 45 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR
920.00 złSAMOWAR, Fabryka Spadkobierców W.S. Bataszewa, Tuła, Rosja, po 1899 r.
Metal niklowany, drewno; wys. 46 cm
SAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, XIX/XX w.
500.00 złSAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, XIX/XX w.
Piotr STACHIEWICZ
10,350.00 złPiotr STACHIEWICZ
GAŁĄŹ KWITNĄCEGO KASZTANOWCA, 1912
Tempera, karton; 57 x 109 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l. śr.: P. STACHIEWICZ.
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1912 r. z opisem pracy