Wyświetlanie 16321–16350 z 18653 wyników
Jan GOLUS
6,900.00 złJan GOLUS
PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM W UCHORSKU, 1931
Olej, płótno; 53,5 x 72,5 cm
Na odwrocie szkic olejny – portret kobiety. Na krosnach nalepka papierowa z napisem długopisem: ? litowski | 1931
Michał Maksymilian REKUCKI
5,300.00 złMichał Maksymilian REKUCKI
CYGANKI
Olej, płótno; 95,5 x 60 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: M. Rekucki.
Na odwrocie fragmentarycznie zachowana nalepka: Autor: Michał…| Tytuł: Cyganki| Technika: olej
Jan GOLUS
8,050.00 złJan GOLUS
PEJZAŻ Z KOŃMI PASĄCYMI SIĘ PRZY DRODZE
Olej, płótno; 65 x 81,5 cm
Na krosnach nalepka papierowa z napisem długopisem: ? 36kompozycja | 196?
Obok granatowym olejem: 63, dalej 89 w kole flamastrem
Antoni GAWIŃSKI
6,600.00 złAntoni GAWIŃSKI
NOSTALGIA, 1912
Gwasz, papier; 49 x 71 cm w świetle passe-partout
Sygnowany czerwonym gwaszem p.d.: [monogram wiązany] 19 AGR 12
H. MALISZEWSKI
5,175.00 złH. MALISZEWSKI
PORTRET CYGANKI, lata 30-te XX w.
Olej, płótno; 96,2 x 88,6 cm
Sygnowany l.d.: H. MALISZEWSKI
DZBAN, Niemcy lub Czechy, kon. XIX w.
805.00 złDZBAN, Niemcy lub Czechy, kon. XIX w.
Szkło zabarwione na brunatno, dmuchane w formie, cyna; wys.: 32 cm, śr. podstawy: 10,3 cm
Stan zachowania: pęknięcie w dolnej partii ucha.
WAZON, lata 20-te XX w.
1,840.00 złWAZON ZDOBIONY DEKORACJĄ PEJZAŻOWĄ I KALIGRAFICZNĄ, Chiny, pocz. XX w.
1,416.00 złWAZON ZDOBIONY DEKORACJĄ PEJZAŻOWĄ I KALIGRAFICZNĄ, Chiny, pocz. XX w.
Porcelana malowana podszkliwnie kobaltem; wys. 51,5 cm
NEFRETETE, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, lata 40-te XX w.
1,840.00 złNEFRETETE, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, lata 40-te XX w.
Porcelana częściowo szkliwiona; wys. 28,6 cm
Sygnowana: zielony stempel Rosenthal Germany w wypukłym ornamencie rocaille | wycisk w masie porcelanowej: 777_1.
345. BUTLA NA WINO Z DWOMA SMOKAMI, Chiny, kon. XIX w.
500.00 zł345. BUTLA NA WINO Z DWOMA SMOKAMI, Chiny, kon. XIX w.
Porcelana dekorowana podszkliwnie kobaltem; wylew okuty blachą mosiężną, wysokość: 18,5 cm
1,416.00 złWAZON ZDOBIONY DEKORACJĄ PEJZAŻOWĄ I KALIGRAFIĄ, Chiny, 1 poł. XX w.
Porcelana malowana podszkliwnie kobaltem; wys. 49 cm, śr. wylewu 20 cm
BUTLA NA WINO ZDOBIONA SMOKAMI I FENIKSAMI, Chiny, kon. XIX w.
590.00 złBUTLA NA WINO ZDOBIONA SMOKAMI I FENIKSAMI, Chiny, kon. XIX w.
Porcelana dekorowana podszkliwnie kobaltem; wysokość: 13 cm
BUTLA NA WINO Z FENIKSEM, Chiny, kon. XIX w.
826.00 złBUTLA NA WINO Z FENIKSEM, Chiny, kon. XIX w.
Porcelana malowana podszkliwnie kobaltem; wysokość: 14 cm<
Stanisław DYBOWSKI
2,300.00 złStanisław DYBOWSKI
GOŹDZIKI I CYNIE
Olej, tektura; 38 x 46 cm
Erno ERB
6,325.00 złDOM POŚRÓD DRZEW, 1 poł. XX w.
1,150.00 złDOM POŚRÓD DRZEW, 1 poł. XX w.
MALARZ POLSKI
Akwarela, papier naklejony na tekturę; 23,5 x 32 cm
Sygnowany l.d.: nieczytelnie
Stanisław DYBOWSKI
1,725.00 złStanisław DYBOWSKI
TRZY RÓŻE W WAZONIE
Olej, tektura; 23,5 x 17,5 cm
Na odwrocie ołówkowe szkice ptaków
Danuta BĘBEN-KĄCKA
3,450.00 złDanuta BĘBEN-KĄCKA
PEJZAŻ, 1961
Olej, płótno; 80,5 x 99,5 cm
Na odwrocie opis autorski: Danuta | Bębnówna | nr. leg. Z.P.A.P. 4377 | Pejzaż | olej – 100 x 80 cm | 1961; fragment nalepki wystawowej
Stanisław DYBOWSKI
4,025.00 złStanisław DYBOWSKI
PEJZAŻ Z DOMEM I CIEPLARNIĄ
Gwasz, karton; 21 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: _St_DYBOWSKI_
Na odwrocie szkic ołówkiem
Stanisław DYBOWSKI
460.00 złStanisław DYBOWSKI
DWÓR POŚRÓD DRZEW
Ołówek, czarna kredka, papier; 15 x 18,5 cm
Jan GOLUS
690.00 złJan GOLUS
DZIEWCZYNKA PRZY OKNIE, 1956
kredki, papier; 34,5 x 24 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA Zachęta, Warszawa 1967
Stanisław DYBOWSKI
5,175.00 złStanisław DYBOWSKI
KOLOROWE KWIATY I KAKTUSY
Gwasz, karton; 46 x 38 cm
Sygnowany p.d.: St Dybowski
Jan GOLUS
690.00 złJan GOLUS
TRZY KOBIETY, 1928
Ołówek, kradki, papier; 19,5 x 16 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 149
Jan GOLUS
920.00 złJan GOLUS
PEJZAŻ MAZURSKI, 1960
Węgiel, papier; 9,5 x 14 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 307
Jan GOLUS
690.00 złJan GOLUS
TROJE DZIECI PRZY STRACHU NA WRÓBLE, 1950
Ołówek, papier; 23 x 30 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 222
Jan GOLUS
690.00 złJan GOLUS
SIEDZĄCA DZIEWCZYNKA, 1959
Ołówek, papier kratkowany; 13,5 x 18,5 cm
Sygnowany p.d.: J.Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 302
Jan GOLUS
920.00 złJan GOLUS
PEJZAŻ, 1960
Czarna kredka, papier; 14,5 x 19,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 308
Jan GOLUS
690.00 złJan GOLUS
KOŃ W UPRZĘŻY, 1950
Ołówek, papier; 14 x 22 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 223
PAMIĄTKI PO BOLESŁAWIE SZYMANOWSKIM
3,220.00 złPAMIĄTKI PO BOLESŁAWIE SZYMANOWSKIM
ur. 26.10. 1891 Rzechta, pow. Turek, zm, 2.07.1964 Warszawa. Kapitan wojska polskiego. Od 1. X. 1914 służył w legionach, potem w wojsku polskim1. Pułku Piechoty 1 Brygady Legionów, oficer intendentury Wojska Polskiego w 1 dywizji Legionów, uczestnik walk o Wilno i wojny bolszewickiej. We wrześniu 1939 r. opuscił polske by przez Rumunię przedostać się do Francji, gdzie wstąpił do formowanego tam polskiego wojska. Po klęsce Francji przebywał w Wielkiej Brytanii, gdzie został oficerem kontraktowym PSZ. Po zakończeniu działań wojennych zajmował się Polakami w obozie przejściowym dla przesiedleńców w Göttingen. Do Polski wrócił w 1948 r. Działacz harcerski i organizacji młodzieżowych. Odznaczony m.in. Krzyżem Niepodległości.
Bolesław Szymanowski
WILLMANN
2,950.00 złZapytanie o produkt