Wyświetlanie 16291–16320 z 18651 wyników
Edmund JAKUBOWSKI, Marjan PRAWDZIC
207.00 złEdmund JAKUBOWSKI, Marjan PRAWDZIC
Edmund JAKUBOWSKI
Ogród przy wiejskiej szkole
Warszawa, skład główny w Księgarni Polskiej, 1904
s. 108, tablica
Marjan PRAWDZIC
Uprawa kartofli czyli ziemniaków oraz wybór ich do sadzenia
Wydawnictwo księgarni krajowej Konrada Pruszyńskiego, Warszawa, 1891
s.32
Współoprawne, oprawa twarda, płócienna 18 x 13 cm
WYBÓR Z DZIEJÓW HERODOTA
115.00 złWYBÓR Z DZIEJÓW HERODOTA
Wydanie Augusta Schneidlera do użytku gimanzyów polskich zastosował Fr. Terlikowski
Wiedeń i Praga, F. Tempski; Lwów, Gubrynowicz i Schmidt, 1900
Oprawa twarda, płócienna, 19 x 13 cm, s. 288+XVI, rycina tytułowa, brak mapek
Jan JACYNA, Jerzy ŁUNKIEWICZ
115.00 złJan JACYNA, Jerzy ŁUNKIEWICZ
NAUKA ARTYLERJI
Cz. II. Sprzęt artyleryjski, wozy, amunicja, utrzymanie sprzętu.
Warszawa 1923. Główna Księgarnia Wojskowa. 8, s. 362, tabl. rozkł. 1. 24 x 16 cm
Wyklejki zażółcone; zagięte, naddarte krawędzie, zacieki na okładce
Własność Aleksandra Jar Winiarskiego
MEDAL, 200-LECIE ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, Polska, 1893
236.00 złMEDAL, 200-LECIE ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, Polska, 1893
Cyna, śr. 34 mm
ŻETON PATRIOTYCZNY, AKT 5 LISTOPADA, Polska, 1916
345.00 złŻETON PATRIOTYCZNY, AKT 5 LISTOPADA, Polska, 1916
Mosiądz, resztki srebrzenia; 3,6 x 3,1 cm, kontra
IKONA, ŚWIĘTY SERAFIN SAROWSKI, Rosja, pocz. XX w.
2,127.00 złIKONA, ŚWIĘTY SERAFIN SAROWSKI, Rosja, pocz. XX w.
Tempera, złocenie, deska; 26,5 x 22 cm
GŁOWA KOBIECA, pocz. XIX w.
1,380.00 złKARAFKA Z KORKIEM, DEKOROWANA MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Dania, 1937
1,500.00 złKARAFKA Z KORKIEM, DEKOROWANA MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Dania, 1937
Szkło miodowe, szlifowane, okucie srebrne, próba 825, wys. całk. 26 cm
Puncowanie: trzy wieże z datą 37, monogram JS probierza Johannesa Siggaarda
SECESYJNE SZTUĆCE DO RYB, Niemcy, Berlin, H. Meyen & Co, ok. 1900
2,300.00 złSECESYJNE SZTUĆCE DO RYB, Niemcy, Berlin, H. Meyen & Co, ok. 1900
Srebro, próba 800, waga 570 g, w składzie 6 widelców (18,5 cm) i cztery noże (23 cm)
Na trzonkach nakładka z herbem rodziny Puttkamer, linii Freiherr Wollin
Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, H.MEYEN & Co
12 WIDELCÓW, Polska, Warszawa, Piotr Łątkowski i Fraget, po 1931
2,875.00 zł12 WIDELCÓW, Polska, Warszawa, Piotr Łątkowski i Fraget, po 1931
Srebro, próba 3, waga 885 g, dł. 21,5 cm
Puncowanie: PŁ, w owalu 3, głowa kobiety w chustce, W; J.F.
11 ŁYŻECZEK, Polska, po 1931
1,150.00 zł11 ŁYŻECZEK, Polska, po 1931
Srebro, próba 3, waga 345 g, dł. 14,5 cm
Puncowanie: BW; w owalu 3, głowa kobiety w chustce, W
SECESYJNA ŁOPATKA DO CIASTA, Niemcy, Brema, Bremen Silberwarenfabrik, po 1905
690.00 złSECESYJNA ŁOPATKA DO CIASTA, Niemcy, Brema, Bremen Silberwarenfabrik, po 1905
Srebro, próba 800, waga 112 g, dł. 28,5 cm
Puncowanie; obcęgi, 800, półksiężyc, korona
Wyryty monogram: ES
KOMPLET SZTUĆCÓW ZDOBIONYCH PALMETĄ, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, okres międzywojenny
1,150.00 złKOMPLET SZTUĆCÓW ZDOBIONYCH PALMETĄ, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, okres międzywojenny
Metal srebrzony, stal nierdzewna (ostrza), w składzie po 6 noży (dł. 21,5 cm), widelców (dł. 18 cm), łyżeczek (dł. 14,5 cm)
Puncowanie: BR.HENNEBERGBM40
SZEŚĆ ŁYŻECZEK, Polska, Warszawa, po 1931
1,000.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK, Polska, Warszawa, po 1931
Srebro, próba 3, waga 185 g, dł. 14,3 cm
Puncowanie; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W; B.W.
ZESTAW SZTUĆCÓW, Austria, Wiedeń, 1845 i po 1867, Lwów, Jan Jarzyna, po 1872
3,450.00 złZESTAW SZTUĆCÓW, Austria, Wiedeń, 1845 i po 1867, Lwów, Jan Jarzyna, po 1872
Srebro, próba 13 łutów i 3; stal (ostrza noży); waga 1779 g (w tym noże 898 g), w składzie: łyżka wazowa (dł. 32 cm0, czerpak (dł. 20,5 cm), 10 noży (dł. 26 cm), 4 widelce (dł. 22 cm), 5 łyżek (dł. 21,5 cm)
Na nożach wyryty monogram CW; na pozostałych sztućcach AZ
Puncowanie: na łyżkach: herb Wiednia z próba 13, nad nim litera A, wokół data 1845, monogram złotnika CS; na chochlach i widelcach: głowa Diany z literą F i cyfrą 3; RS; J.JARZYNA; na nożach: głowa Diany z literą A i cyfrą 3; monogram złotnika HE; na ostrzach: pod dwugłowym orłem V.MAYER & SÖHNE WIEN
FETYSZ, Afryka, Kongo, Lulua, XX w.
345.00 złKOBIETA Z TYKWĄ NA GŁOWIE, Afryka, Kongo, Songye, XX w.
977.00 złMASKA, Afryka, Kongo, XX w.
230.00 złFIGURA MBOKO, Afryka, Kongo, lub Luba, XX w.
977.00 złFIGURA MBOKO, Afryka, Kongo, lub Luba, XX w.
Drewno czernione, wys. 35 cm
FIGURKA KRÓLA, Afryka, Kongo. lud Kuba, XX w.
1,725.00 złGŁOWA MĘŻCZYZNY, Afryka, Kongo, Luba, XX w.
977.00 złGŁOWA, Afryka, Kongo, Songye, XX w.
230.00 złMatteo GHIDONI
19,550.00 złMatteo GHIDONI
ROZDAWANIE JAŁMUŻNY (CZYNY MIŁOSIERDZIA)
Olej, płótno, 68 x 77 cm
Ernst HEILEMANN
10,350.00 złErnst HEILEMANN
WIOSNA NAD JEZIOREM
Olej, płótno; 62 x 72 cm
Sygnowany l.d.: Ernst Heilemann
Na odwrocie napis czarną farbą: E. Heilemann | Spring at the lake
Na ramie stempel: HERMANN UTZ |Werkstatt fur Gemalde Rahmen|BERLIN W 82 | Landgraffenstraüe 11
Isaac de MOUCHERON
72,000.00 złIsaac de MOUCHERON
WIDOK OKAZAŁEJ REZYDENCJI W PARKU Z FONTANNĄ I RZEŹBAMI
C. BERGNER
1,035.00 złC. BERGNER
Kwiaty w wazonie, ok. 1930
Olej, płótno; 61 x 70,5 cm
Sygnowany p.śr.: C.Bergner
Bolesław NAWROCKI
60,000.00 złJózef GRACZYŃSKI
12,000.00 złJan GOLUS
6,900.00 złJan GOLUS
PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM W UCHORSKU, 1931
Olej, płótno; 53,5 x 72,5 cm
Na odwrocie szkic olejny – portret kobiety. Na krosnach nalepka papierowa z napisem długopisem: ? litowski | 1931
Michał Maksymilian REKUCKI
5,300.00 złMichał Maksymilian REKUCKI
CYGANKI
Olej, płótno; 95,5 x 60 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: M. Rekucki.
Na odwrocie fragmentarycznie zachowana nalepka: Autor: Michał…| Tytuł: Cyganki| Technika: olej