Wyświetlanie 16231–16260 z 18649 wyników
PIERŚCIONEK Z PERŁĄ, XX w.
1,150.00 złPIERŚCIONEK Z PERŁĄ, XX w.
Puncowanie: w sześciokącie 14K; w rombie L
Jan GOLUS
460.00 złJan GOLUS
DWIE SIEDZĄCE POSTACIE, 1931
Ołówek, papier; 19 x 15,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta”, Warszawa 1967, kat. poz. 166
Stanisław DYBOWSKI
460.00 złStanisław DYBOWSKI
ŚWIERKOWE PNIE
Akwarela, papier; 18 x 10,5 cm
Jan GOLUS
460.00 złJan GOLUS
GŁOWA DZIEWCZYNY W CHUŚCIE
Ołówek, papier; 30 x 23 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Stanisław DYBOWSKI
460.00 złStanisław DYBOWSKI
KRZYŻ POŚRóD BRZóZ
Akwarela, papier; 15 x 13 cm
Stanisław DYBOWSKI
2,070.00 złStanisław DYBOWSKI
DWIE SOSNY NA POLU
Olej, tektura; 36,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: ST-DYBOWSKI.
Stanisław DYBOWSKI
8,000.00 złStanisław DYBOWSKI
ZAJĄCE, ok. 1950
Olej, płótno; 60 x 92 cm
P.d. zatarta sygnatura
Jan GOLUS
460.00 złJan GOLUS
SZKIC PEJZAŻU, 1933
Czarna kredka, papier; 8 x 11 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta”, Warszawa 1967
400
Jacques Firmin BEAUVARLET
460.00 złJacques Firmin BEAUVARLET
LOT Z CóRKAMI
Miedzioryt, papier; 37 x 43 cm (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty l.d.: C. Hutin delin; p.d.: I.F. Beauvarlet sculps.
Wg rysunku Charles François Hutina z obrazu Luki Giordano
MEDALE, ODZNAKI I DOKUMENTY PUŁKOWNIKA WŁODZIMIERZA NIERATOWA
977.00 złMEDALE, ODZNAKI I DOKUMENTY PUŁKOWNIKA WŁODZIMIERZA NIERATOWA
DOKUMENT Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
920.00 złDOKUMENT Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Upoważnienie dla Zofii Dobrowolskiej wystawione przez Straż Rzeczypospolitej 2 sierpnia 1944 w Warszawie podpisane przez pułkownika Antoniego Jiczka, 140 x 220 mm
IKONA, ARCHANIOŁ MICHAŁ, Rosja, k. XIX w.
1,092.00 złIKONA, ARCHANIOŁ MICHAŁ, Rosja, k. XIX w.
Tempera, złocenie, deska; 22 x 18 cm
TACA ELIPTYCZNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, XIX/XX w.
690.00 złTACA ELIPTYCZNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, XIX/XX w.
Metal srebrzony, 31,5 x 38 cm
Puncowanie: w rombie N | BRACIA HENNEBERG | WARSZAWA | GALW.
WAZA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Berlin, KPM, po 1870
1,380.00 złWAZA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Berlin, KPM, po 1870
Porcelana, wys. 24 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: berło; wyryte: V.; krzyż
Stan zachowania; ułamane końce dwóch rogów
STÓŁ W STYLU BIEDERMEIER, Polska, Warszawa, ok. 1835-1840
11,400.00 złKRZESŁO BAROKOWE, Polska, XVII/XVIII w.
7,200.00 złKRZESŁO BAROKOWE, Polska, XVII/XVIII w.
Dębina, rzeźbione, siedzisko wyścielane (wtórnie); 113 x 50 x 46 cm
Napis piórem na łączynie: ZBIORY POREMBALSKICH
Pochodzenie zbiory Porembalskich
Rzadkość na rynku, szczególnie w tak dobrym stanie.
CUKIERNICA SKRZYNECZKOWA W RÓŻĄ I WINNĄ LATOROŚLĄ, Śląsk, Wrocław, Johan Adam Lemor, przed 1834
2,185.00 złCUKIERNICA SKRZYNECZKOWA W RÓŻĄ I WINNĄ LATOROŚLĄ, Śląsk, Wrocław, Johan Adam Lemor, przed 1834
Srebro, waga 196 g, 7 x 12,2 x 8,5 cm
Wyryty monogram PM pod koroną
Puncowanie: monogram złotnika IAL; głowa Jana Chrzciciela, Q
343. KOSZ NA OWOCE NA ŚRODEK STOŁU, Inflanty lub Prusy, ok. 1840
20,000.00 zł343. KOSZ NA OWOCE NA ŚRODEK STOŁU, Inflanty lub Prusy, ok. 1840
Srebro, próba 14 łutów, waga 2723 g; 22 x 61 x 34,5 cm
TRZY ŚWIECZNIKI KOLUMNOWE, Polska, Warszawa, ok. 1830
5,175.00 złTRZY ŚWIECZNIKI KOLUMNOWE, Polska, Warszawa, ok. 1830
Brąz złocony, wys. 31 cm, śr. podstawy 14,5 cm
Na kolistej podstawie zdobionej na brzegu ornamentem palmetowym, dalej girlandami kwiatowymi z motylami, , trzon u dołu zdobiony girlandami i palmetami, wyżej kanelowany, zwieńczony koszem z wieńcem owoców, tuleja tulipanowa z profitką.
Stan zachowania: jeden ze świeczników wtórnie zelektryfikowany
Pochodzenie: kolekcja Rotwandów
KUBEK Z POPIERSIAMI RZYMIAN, Niemcy, Hanau, 2 poł. XIX w.
5,900.00 złKUBEK Z POPIERSIAMI RZYMIAN, Niemcy, Hanau, 2 poł. XIX w.
Srebro, waga 199 g, wys. 11,5, śr. 9,5 cm
PARA WAZ, Francja, połowa XIX w.
5,900.00 złPARA WAZ, Francja, połowa XIX w.
UŚMIECHNIĘTA DZIEWCZYNA, XIX w.
6,900.00 złUŚMIECHNIĘTA DZIEWCZYNA, XIX w.
RZEŹBIARZ WŁOSKI
Marmur; wys. 40 cm
TOALETKA W TYPIE ANGIELSKIM, pocz. XIX w.
3,540.00 złTOALETKA W TYPIE ANGIELSKIM, pocz. XIX w.
Konstrukcja sosna, fornir mahoń, okucia mosiężne; 71 x 69 x 41 cm
MLECZNIK I CUKIERNICA ZE SMOKAMI, USA, Rhode Island, Providence, Gorham Mfg Co.,1894
517.00 złMLECZNIK I CUKIERNICA ZE SMOKAMI, USA, Rhode Island, Providence, Gorham Mfg Co.,1894
Srebro, próba sterling, wewnątrz złocone, waga 105 g, wys. 6 i 5 cm
Puncowanie: STERLING; 3705; pierścień ze strzałką, lew, kotwica, G
Stan zachowania: wgniecenia.
Józef Mojżesz GABOWICZ
102,000.00 złPUDERNICZKA, Polska, Warszawa, po 1931
517.00 złPUDERNICZKA, Polska, Warszawa, po 1931
Srebro, próba 3, waga 126 g, 10 x 10 cm
Puncowanie: w kwadracie 3; SS.; w kwadracie C; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
Hans MÜLLER
920.00 złHans MÜLLER
POPIERSIE DZIEWCZYNY W CZEPCU
Alabaster; 14,5 x 15,5 x 7,5 cm
Sygnatura ryta: Müller 329
Marcin JABŁOŃSKI
24,000.00 złMarcin JABŁOŃSKI
PARA PORTRETÓW: IGNACEGO I FORTUNATY NIEWIADOMSKICH, 1830
BIURKO – KOMODA w typie klasycystycznym, lata 90-te XVIII w.
17,500.00 złBIURKO – KOMODA w typie klasycystycznym, lata 90-te XVIII w.
Konstrukcja: drewno jesionowe, boki i dna szuflad – sosna, okleina wzdłuż krawędzi blatu, pulpitu oraz szuflad – jesion; żyłki na blacie i frontach szuflad – czarny dąb; szyldy i uchwyty szuflad – mosiężne, podobnie jak zamek i zawiasy pulpitu; zamki szuflad żelazne, nakładane
Wymiary: wys. 101 cm, szer. 109,8 cm, gł. 54 cm
KOMODA, Europa Środkowa, Polska?, około 1840-1850
8,050.00 złKOMODA, Europa Środkowa, Polska?, około 1840-1850
Materiały: konstrukcja – sosna, świerk, brzoza, topola (?); fornir – mahoń piramida; okucia – stal.
Wymiary: 85,6 x 92 x 52,5 cm