BIURKO – KOMODA w typie klasycystycznym, lata 90-te XVIII w.

17,500.00

Konstrukcja: drewno jesionowe, boki i dna szuflad – sosna, okleina wzdłuż krawędzi blatu, pulpitu oraz szuflad – jesion; żyłki na blacie i frontach szuflad – czarny dąb; szyldy i uchwyty szuflad – mosiężne, podobnie jak zamek i zawiasy pulpitu; zamki szuflad żelazne, nakładane
Wymiary: wys. 101 cm, szer. 109,8 cm, gł. 54 cm

Stan zachowania: pęknięcia boków korpusu oraz pulpitu, wtórne poziome listwy wzdłuż frontu i boków korpusu – cokołowa oraz umieszczona między pulpitem a szufladami; brak uchwytów do przenoszenia, umieszczonych kiedyś z boku korpusu