Wyświetlanie 16291–16320 z 18287 wyników
Leopold WIENER
1,092.00 złLeopold WIENER
MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW LUIZA, 1860
Brąz, śr. 80 mm
A: głowa w prawo, napis: LOUISE M. TH CH IS D’ORLEANS RENE DES BELGES NÉE ÈA PALERME LE 3 AVR;1812 MORTE ÈA OSTENDE 11 8er 1860; sygnatura: LEOPOLD WIENER F.
R: popiersia trojga dzieci królowej miedzy trzema alegorycznymi postaciami kobiecymi, (1) L.L.PH.M.V.DUC DE BRABANT NÉ LE 9 AVRIL 1835; (2) MARIE CHARLOTTE A.AU.V.C.L. NÉE LE JUIN 1840; (3) PH.E.F.M.C.D.L.G. COMTE DE FLANDRE NÉ LE 24 MARS 1837 ; u dołu głowa lwa trzymającego wstęgę z napisem: PATRIAE SPES ALTERA CRESCE.
Paul THEUNIS
172.00 złPaul THEUNIS
MEDAL, ŚLUB LEOPOLDA (OD 1934 KRÓLA BELGII) I ASTRID SZWEDZKIEJ, 1926
Brąz, śr. 70 mm
A: głowy w prawo, napis: LL.AA.RR. LE DUC ET LA DUCHESSE DE BRABANT STOCKHOLM 4 NOV. BRUXELLES 10 NOV. 1926; sygnatura: P.THEUNIS
R: obejmująca się para; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art); sygnatura: P.THEUNIS
Godfreoid DEVREESE
487.00 złGodfreoid DEVREESE
MEDAL, STO LAT UNIWERSYTETU BRUKSELSKIEGO, 1934
Brąz srebrzony; śr. 65 mm
A: archanioł Michał zwyciężający szatana; napis: UNIVERSITAS BRUXELLENSIS SCIENTIA VINCERE TENEBRAS; sygnatura: G.DEVRESSE
R: HOMMAGE A CHARLES BOMMER UNIVERSITÉ LIBRE DE BRUXELLES FONDÉE LE 20 NOVEMBRE 1834
Na rancie wybite: J.FONSON
Pierre TURIN
575.00 złPierre TURIN
MEDAL. 400 LAT COLLÈEGE DE FRANCE, 1930
Brąz, śr. 67 mm
A: głowa kobieca ze zniczem, napis: SCIENTIA
R: pomnik Guillaume Budé , napis: MDXXX MCMXXX QUATRIÈEME CENTENAIRE DE LA FONDATION DU COLLÈEGE DE FRANCE
Na rancie wybite: MONETA
MEDAL, WYSTAWA POWSZECHNA W ANTWERPII, 1894
172.00 złMEDAL, WYSTAWA POWSZECHNA W ANTWERPII, 1894
Cyna, waga 35 g, śr. 50 mm
A: u góry pałac wystawowy, u dołu panorama Antwerpii, napisy: EXPOSITION UNIVERSELLE D’ANVERS 1894 WERELDTENTOONSTELLIND VAN ANTWERPEN 1894
R: herb miasta, napis: EXPOSITION D’ANVERS 1894
Oscar SINIA
402.00 złOscar SINIA
MEDAL, 90-lecie CHARLESA LAGASSE’A DE LOCHT, 1935
Brąz, śr. 65 mm
A: głowa w lewo, wokół napis: LAGASSE DE LOCHT EQUITI, sygnatura: OSC SINIA 35
R: pod herbem napis: PATRIAE PULCHRITUDINIS STRENUO PROPUGNATORI ANNO MCMXXXVo AETATI SUAE XCo
JOSUË DUPON
402.00 złJOSUË DUPON
MEDAL, THEOPHIL SMEKENS, 1913
Brąz, śr. 70 mm
A: głowa w lewo, napis: TH.SMEKENS, sygnatura: Josuë Dupon
R: EXIMIO VIRO THEOPHILO SMEKENS PRAECIARO JUDICI JURIS PERITISSIMO BON ARTIUM AMANTI CIVI BENEFICIO REIQ PUBL DEVOTO AETATIS SUAE A XC AMICI CIVESQ GRATI A D MCMXIII D DD
JOSUË DUPON
402.00 złJOSUË DUPON
MEDAL, 100 LAT BELGII, 1930
Brąz, śr. 70 mm
Godefroid DEVREESE
287.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, KARDYNAŁ MERCIER, ADOLPHE MAX, LÉON THEODOR HENRI PIRENNE, 1923
Brąz, śr. 70 mm
A: cztery popiersia w lewo; napis: CARDINAL MERCIER AD. MAX TENIR L. THEODOR H. PIRENNE 1914 – 18; sygnatura: G.DEVREESE
R: Kowal, L’ALLEMAGNE RETABLIT L’ESCLAVAGE 15 mai 1916; sygnatura; G.DEVREESE 1923; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
Joseph TAUNTENHAYN
977.00 złJoseph TAUNTENHAYN
MEDAL, ŚLUB ARCYKSIĘCIA AUSTRIACKIEGO RUDOLFA I KRÓLEWNY BELGIJSKIEJ STEFANII, 1881
Śr. 55 mm
A: popiersia w prawo, wokół napis: RVDOLF PR HER IMP AUSTR PR REG HVNG BOH A A ET STEPHANIA BELG REG FILIA; sygnatura: JOS. TAUTENHAYN
R: Anioł z z pochodnią wysypujący kwiaty, napis: MATRIMONIO IVNCTI VINDOB X MAII MDCCCLXXXI
Na rancie wybite w okręgu A
MEDAL, INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI TOWARZYSTWA FILANTROPÓW W SCHAERBEEK, Belgia, 1889
402.00 złMEDAL, INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI TOWARZYSTWA FILANTROPÓW W SCHAERBEEK, Belgia, 1889
Brąz złocony; śr. 50 mm
A: wieniec kwiatowy, po środku napis: CERCLE DES VRAIS PHILANTHROPES 15.9.1889 SCHAERBEEK INAUGURATION DU RÉGLEMENT
R: godło Belgii
Adolphe WANSART
345.00 złAdolphe WANSART
MEDAL, STULECIE TOWARZYSTWA BIBLIOFILÓW BELGIJSKICH, 1935
Brąz, śr. 70 mm
A: popiersia w lewo Henri-Florent Delmotte i Léon Losseau, wokół napis: H. DELMOTTE L. LOSSEAU; sygnatura: A. WANSART
R: książka na dłoniach, niżej napis: CENTENAIRE DE LA SOCIETE DES BIBLIOPHILES BELGES SEANT A MONS 1935, sygnatura: w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
Georges E. SAMERJAN
747.00 złGeorges E. SAMERJAN
MEDAL, DWIGHT EISENHOWER
Brąz, śr. 70 cm
A: głowa, wokół pięć gwiazd, sygnatura: CAPTAIN GEORGES SAMERJAN
Rewers gładki; na rancie wybite: J.FONSON; PREUVE DAUTEUR
PLAKIETKA, 9. KOBIECY WYŚCIG SAMOCHODOWY PARIS – VICHY – ST RAPHAEL, Francja,, Nicea, Drago, 1937
1,265.00 złPLAKIETKA, 9. KOBIECY WYŚCIG SAMOCHODOWY PARIS – VICHY – ST RAPHAEL, Francja,, Nicea, Drago, 1937
Metal srebrzony, emalia; 43 x 53 mm
Sygnowany: INSIGNES POUR SOCIÉTÉS DRAGO PARIS 25.r. BERANGER NICE 39.R.GIOFREDO
Pudełko
Jules Clement CHAPLAIN
460.00 złJules Clement CHAPLAIN
MEDAL, OFIARY OKUPACJI NIEMIECKIEJ W BELGII, 1915
Brąz, śr. 42 mm
A: Archanioł Michał pokonujący szatana; sygnatura: J.P.CHAPLAIN
Pudełko z nadrukiem producenta: F. Wiesaert, Bruxelles
PLAKIETA, RYCERZ WALCZĄCY ZE SMOKIEM, Belgia, Bruksela, 1915
517.00 złPLAKIETA, RYCERZ WALCZĄCY ZE SMOKIEM, Belgia, Bruksela, 1915
Brąz, 9,5 x 6,5 cm
W pudełku wyścielonym skórą (24 x 15 cm) z wytłoczonym złotymi literami napisem: SOUVENIR DE L’ALBUM | POUR LA LIBÉRATION DE M. A. | MAX BRUXELLES 1915
Godefroid DEVREESE
230.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, WYSTAWIENIE PARSIFALA W TEATRZE MONNAIE W BRUKSELI, 1914
Brąz, śr. 78 mm
A: mężczyzna z kielichem w prawo; napis: THEATRE ROYAL DE LA MONNAIE PARSIFAL BRUXELLES 1914; sygnatura: G. DEVERSEE
R: pięć kobiet tańczących wokół Parsifala
ŻETON RADY MIASTA YPRES, Belgia, 1849
172.00 złŻETON RADY MIASTA YPRES, Belgia, 1849
Srebro, waga 11 g, śr. 32 mm
A: herb Ypres, napis: JETON DE PRESENCE S.P.O.Y.
MEDAL, ZAJĘCIE WSCHODNIEJ JEROZOLIMY PRZEZ IZRAEL, 1967
460.00 złMEDAL, ZAJĘCIE WSCHODNIEJ JEROZOLIMY PRZEZ IZRAEL, 1967
Brąz, śr. 60 mm
A:dwie głowy w lewo na tle bramy; napis po hebrajsku i angielsku: 7.6.1967 MOSHE DAYAN AND YITZHAK RABIN AT LIONS’ GATE
R: widok Jerozolimy; napis po hebrajsku i angielsku: TAKE OATH TO US THAT Jerusalem SHALL NEVER RETURNED TO STRANGERS THE LIBERATORES BEFORE BATTLE
Etui z numerem 07038 i nazwiskiem projektanta: Abraham Elisha
ODZNAKA, DZIAŁACZ PRACY SOCJALISTYCZNEJ, NRD, wz. 1970
23.00 złODZNAKA, DZIAŁACZ PRACY SOCJALISTYCZNEJ, NRD, wz. 1970
Brąz złocony, emalia; 25 x 25 mm
W kształcie kwadratu o boku 25 mm z cyrklem i młotkiem, zamocowanego rogiem do prostokątnej plakietki z godłem NRD. Na rewersie napis: AUF SOZIALISTISCHE ART ZU LEBEN, ERFORDERT AUF SOZIALISTISCHE ART ZU ARTBEITEN.
Zapięcie agrafowe
KRZYŻ WATYKAŃSKI
747.00 złKRZYŻ WATYKAŃSKI
Srebro, próba 800, złocone, waga 35 g, 60 x 50 mm
A: Apostołowie Piotr i Paweł, nad nimi herb Pawła VI, wokół napis: PRO ECCLESIA ET PONTIFICE PAULUS VI PP; sygnatura: E. Manfrini
R: gładki, wybite: 800, w sześciokącie: 701 MI
Wstążka; pudełko z herbem Pawła VI
Godefroid DEVREESE
57.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, ADOLPHE MAX BURMISTRZ BRUKSELI
Brąz, śr. 29 mm, zawieszka
A: popiersie, napis: ADOLPHE MAX BOURGMESTRE DE BRUXELLES 1914
R: kogut z wagą; napis: LES VERTUS CIVIQUES JUSTICE VIGILANCE CHARITÉ
A. RING
2,400.00 złAlfredo PEREZ CARRILLO
8,050.00 złAlfredo PEREZ CARRILLO
MARTWA NATURA Z PATERĄ I OWOCAMI, 1901
Olej, płótno; 80 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Alfredo Perez Carrillo | 1901
Alexander ADRIAENSSEN naśladowca
CZARA, XVII/XVIII w.
1,150.00 złCZARA, XVII/XVIII w.
Szkło przezroczyste, bezbarwne; wys. 7,2, x 16 x 12,5 cm
Stan zachowania: klejona
ZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
977.00 złZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
Metal srebrzony, stal (ostrza), w składzie: łyżka wazowa (dł. 30 cm), 7 noży (dł. 23,5 cm), 6 łyżek (dł. 20 cm), 4 łyżki (dł. 18,5 cm), 5 widelców (19,5 cm), 14 widelców (dł. 18 cm), 5 widelczyków (dł. 14 cm), widelczyk (dł. 11,5 cm)
Sygnowane: FRAGET BM PLAQUE
Jean-Baptiste CARPEAUX
5,750.00 złJean-Baptiste CARPEAUX
GŁOWA DZIEWCZYNY
Brąz, czarny marmur (podstawa), wys. całk. 35 cm, podstawa 12 x 10 x 12 cm
Sygnowany J B.Carpeaux
SAMOWAR Z TACĄ, Rosja, XIX/XX w.
1,380.00 złIKONA ŚWIĄTECZNA – PRAZDNIK Z CYKLEM PASYJNYM, Rosja, Palech (?), XIX w.
11,500.00 złIKONA ŚWIĄTECZNA – PRAZDNIK Z CYKLEM PASYJNYM, Rosja, Palech (?), XIX w.
Tempera, złocenie, deska; 47,5 x 38,5 cm