Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Wszystkie produkty

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 16231–16260 z 18317 wyników

Ilość produktów na stronie:

  • Godefroid DEVREESE

    517.00 

    Godefroid DEVREESE

    PLAKIETA, HOŁD KRÓLEWSKIEGO KOŁA AFRYKAŃSKIEGO DLA KSIĘCIA I KSIĘŻNEJ BRABANCJI Z OKAZJI ICH PODRÓŻY DO KONGA, 1933
    Brąz, 81 x 51 cm
    A: popiersia w lewo, sygnatura: G.DEVERSEE
    R: HOMMAGE DU CERCLE ROYAL AFRICAIN ÈA LL.AA.RR. LE DUC ET LA DUCHESSE DE BRABANT AL’OCCASION DE LEUR VOYAGE AU CONGO 1933
    Na rancie wybite: J. FONSON ÉPREUVE D’AUTEUR

    517.00 
  • EugÈene Jean de BREMAECKER

    517.00 

    EugÈene Jean de BREMAECKER

    PLAKIETKA, GENERAŁ ALPHONSE JACQUES DE DIXMUDE, 1921
    Brąz; 70 x 47 mm
    A: popiersie w prawo, napis: Lt Gl BARON JACQUES, data: 1921
    R: herb, napis: CAMPAGNE ARABE 1892: TOA. PALA CAMPAGNE DE 1914 1918: OVER DE VAART. DIXMUDE MERCKEM CR^ETE DE STADEN; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)

    517.00 
  • Godefroid DEVREESE

    402.00 

    Godefroid DEVREESE

    PLAKIETA, CZTEREJ KRÓLOWIE BELGÓW, 1939
    Brąz; 70 x 77 mm
    A: cztery głowy w prawo, napis: -LA DYNASTIE BELCE-; sygnatura: C. DEVREESE
    R: FEDERATION NATIONALE DES MILITAIRES MUTILES ET INVALIDES DE LA GUERRE SOUS LE HAUT PATRONAGE DE S. M. LA REINE ELISABETH ET DE S.M. LE ROI LEOPOLD III XXe ANNIVERSAIRE HOMMAGE DE GRATITUDE 25.3.39
    Na rancie wybite: J.FONSON

    402.00 
  • Godefroid DEVREESE

    345.00 

    Godefroid DEVREESE

    PLAKIETA, CZTERY KRÓLOWE BELGÓW, 1934
    Brąz; 70 x 77 mm
    A: cztery głowy w prawo, napis: -LA DYNASTIE BELCE-; sygnatura: C. DEVREESE
    Rewers gładki, na rancie wybite: J.FONSON

    345.00 
  • Henri DROPSY

    402.00 

    Henri DROPSY

    PLAKIETKA, PROCESJA Z FIGURĄ NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY
    Brąz; 46 x 80 mm
    A: Procesja, sygnatura: HENRY DROPSY
    Rewers gładki

    402.00 
  • René BAUDICHON

    402.00 

    René BAUDICHON

    PLAKIETA, AMORE SOCIALE VA SICURA, 1936
    Brąz; 65 x 74 mm
    A: z lewej mężczyzna z laską i kobieta wsparta na jego ramieniu, patrzący w stronę wschodzącego słońca, napis: AMORE SOCIO VIA SECURA; sygnatura: René Baudichon
    R: przy drzewie siedzący amor, piszący w księdze; sygnatura: RB
    Na rancie wybite: w trójkącie pod gwiazdką AB LON; BRONZE

    402.00 
  • Godefroid DEVREESE

    517.00 

    Godefroid DEVREESE

    PLAKIETA, WIZYTA KRÓLA ALBERTA I I KRÓLOWEJ ELŻBIETY W KONGO, 1928
    Brąz, 78 x 58 mm
    A: popiersia w lewo, napis: LE CERCLE AFRICAIN ÈA LEURS MAJESTATES 1928; sygnatura: G.DEVERSEE
    R: pejzaż z pomnikiem Leopolda II pod palmą i pociągiem
    Na rancie wybite: J.FONSON 110

    517.00 
  • Paul THEUNIS

    172.00 

    Paul THEUNIS

    Paul THEUNIS
    MEDAL, BELGIJSKIE DNI KOLONIALNE, ŚWIADECTWO WDZIĘCZNOŚCI
    Brąz srebrzony, śr. 65 mm
    A: kobieta z kwiatami; sygnatura: P.THEUNIS
    R: gałązka z szyldem, napis: LES JOURNEES COLONIALES DE BELGIQUE EN TEMOIGNAGE DE GRATITUDE
    Na rancie wybite: J.FONSON

    172.00 
  • PLAKIETA, PAMIĘĆ POLEGŁYM, Belgia, 1916

    287.00 

    PLAKIETA, PAMIĘĆ POLEGŁYM, Belgia, 1916

    Brąz, śr. 90 x 63 mm
    A: żołnierz stojący przy grobie, napis: REMEMBER; sygnatura: H.GEERAERT 1916
    R: mur z dziurami po kulach, porośnięty bluszczem z napisem: AD PERPETUAM DEFENSIONIS MEMORIAM
    Na rancie wybite: EtP. FISCH.SOCJ.AN 38

    287.00 
  • Arthur DUPAGNE

    345.00 

    Arthur DUPAGNE

    MEDAL, REGENT KRÓLESTWA BELGÓW KAROL KOBURG, 1944
    Brąz, śr. 70 mm
    A: głowa w prawo, sygnatura: DUPAGNE)
    R: wieniec przerywany przez gwiazdy i korony; napis: eXCVbIIs beLLI sVCCeDIt VIator eXIMIVs
    Na rancie wybite: FONSON, EPREUVE DAUTEUR

    345.00 
  • MEDAL, EUGÈENE DEFACQZ, 1842

    920.00 

    MEDAL, EUGÈENE DEFACQZ, 1842

    Brąz złocony, śr.50 mm
    A: głowa z lewo, napis: EUGÈENE DEFACQZ GR. MAIT. DE L’ORDRE MAÇ.EN BELGIQUE; sygnatura: HART F.
    R: cokół z symbolami masońskimi, napis: ÉLU A L’UNANIMITÉ 11 J. 5 M. INSTALLÉ 8 J. 6 M.5842 GR. OR. FR BELGIQUE

    920.00 
  • MEDAL, PIERRE THEODORE VERHAEGEN, 1934

    172.00 

    MEDAL, PIERRE THEODORE VERHAEGEN, 1934

    Brąz, śr. 65 mm
    A: głowa w lewo, napis: 1796 PIERRE THEODORE VERHAEGEN 1862
    R: na dłoni portyk, wokół wąż, cyrkiel, gwiazda, księżyc, słońce, wstęga; napis: 1834 UNIVERSITE LIBRE DE BRUXELLES 1934
    Na rancie wybite: J.FONSON

    172.00 
  • Paul DuBOIS

    172.00 

    Paul DuBOIS

    MEDAL, BARON MAXIMILIEN D’ERP, 1893
    Brąz, śr. 65 mm
    A: głowa w prawo; napis: AV BARON D’ERP ENVOYE EXTRAORDINAIRE ET MINISTRE PLENIPOTENTIARE; sygnatura: PAUL DuBOIS
    R: kobieta w lewo; napis: LE COMMERCE ET L’INDUSTRIE BELGES AV BARON D’ERP MINISTRE DE BELGIQUE EN PERSE 1890 – 1893
    Na rancie wybite: BRONZE; BTM

    172.00 
  • Godefroid DEVREESE

    172.00 

    Godefroid DEVREESE

    MEDAL, 100 LAT BELGIJSKIEGO TOWARZYSTWA POWSZECHNEGO UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE, 1924
    Brąz, śr. 74 mm
    A: z lewej siedząca kobieta z dwojgiem dzieci, z prawej kobieta z tarczą i kobieta z pochodnią, sygnatura: G.DEVREESE
    R: napis: GETTE MEDAILLE A ETE FRAPPEE A L’OCCASION DU GENTENAIRE DE LA COMPAGNIE BELGE D’ASSURANCES GENERALES SUR LA VIE 1824 – 1924
    Na rancie wybite: J.FONSON

    172.00 
  • Victor DEMANET

    86.00 

    Victor DEMANET

    MEDAL ,ODSŁONIĘCIE POMNIKA KRÓLA BELGÓW ALBERTA I W MACHELEN, 1957
    Brąz, śr. 50 mm
    A: głowa króla w hełmie w prawo, sygnatura z lewej: V. DEMANET
    R: wieniec, napis: ONTHULLING MONUMENT ALBERT I MACHELEN 8 9 1957

    86.00 
  • MEDAL, ERNEST ALLARD, k. XIX w.

    345.00 

    MEDAL, ERNEST ALLARD, k. XIX w.

    Brąz, śr.54 mm
    A: popiersie w prawo, napis: ERNEST ALLARD; sygnatura: A.FISCH
    R: napis: ADVOCAT A LA COUR D’APPEL…

    345.00 
  • MEDAL, VILLE DE MONS

    172.00 

    MEDAL, VILLE DE MONS

    Brąz złocony, śr. 50 mm
    A: herb miasta, napis: VILLE DE MONS
    R: wieniec laurowy

    172.00 
  • JOSUË DUPON

    402.00 

    JOSUË DUPON

    MEDAL, 100 LAT BELGII, 1930
    Brąz, śr. 70 mm
    A: głowy królów Belgii Leopolda I, Leopolda II i Alberta I w lewo; wokół napis: EEUWF. V. BELGIE’S ONAFH. CENTEN DE L’INDEP. BELGE 1830 – 1930; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art); sygnatura: Josue Dupon
    R: Dwie kobiety podające sobie ręce nad godłem Belgii, wokół napis: EENDRACHT BAART MACHT L’UNION FAIT LA FORCE PAX
    Na rancie wybite: J. FONSON

    402.00 
  • Émile S. VERNIER

    287.00 

    Émile S. VERNIER

    MEDAL, VERDUN, 1917
    Srebro, waga 24 g, śr. 37 mm
    A:Joanna Darc w popiersiu w prawo z mieczem, napis; ONNE PASSE PAS, sygnatura: S.E. VERNIER 1917
    R: brama, napis: VERDUN 21 FEVRIER 1916
    Na rancie wybite: 1ARGENT
    Pudełko, certyfikat

    287.00 
  • MEDAL, ALBERT I ELŻBIETA, KRÓL I KRÓLOWA BELGÓW, po 1916

    287.00 

    MEDAL, ALBERT I ELŻBIETA, KRÓL I KRÓLOWA BELGÓW, po 1916

    Brąz, śr. 54 mm
    A:głowy w prawo; napis: LL MM ALBERT ELISABETH ; sygnatura BAETES ANVERS
    R: kartusz, u góry korona, z pozostałych stron róże; napis: AVANT QU’ON ANEANTISSE NOTRE ARMÉE IL FAUT QU’ON ME MARCHE SUR LE CORPS…

    287.00 
  • Godefroid DEVREESE

    230.00 

    Godefroid DEVREESE

    MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW ASTRID, 1935
    Brąz, śr. 70 mm
    A: popiersie w lewo, z prawej A pod koroną, z lewej sygn. G.DEVREESE
    R: napis: ASTRID BELGARUM REGINA MCMV-MCMXXXV BREVIS VITA AT MEMORIA BENE REDDITAE VITAE SEMPITERNA; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
    Na rancie wybite: J.FONSON

    230.00 
  • Samuel CHARLES

    920.00 

    Samuel CHARLES

    MEDAL, EUGÈENE GOBLET D’ALVIELLA, 1907
    Brąz, śr. 65 mm
    A: popiersie w lewo; napis: COMTE GOBLET D’A;VIELLA SOUV. GRD. COMMANDEUR; sygnatura: CH. SAMUEL 1907
    R: tablica z napisem an tel dwugłowego orła pod koroną z mieczem w szponach; wokół napis: CONVENT DES SVP CONS DU 33 DEGRE DU RITE ECOSS ANC ET ACC
    Na rancie wybite: BRONZE

    920.00 
  • Armand BONNETAIN

    345.00 

    Armand BONNETAIN

    MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW ELŻBIETA, 1950
    Brąz, śr. 70 mm
    A: popiersie w kapeluszu w lewo, napis: ELISABETH DE BELGIQUE; sygnatura: BONNETAIN
    R: A S M LA REINE ELISABETH PROTECRICE DES ARTS PRESIDENTE D’HONNEUR DE LA SOCIETE ROYALE LES AMIS DE LA MEDAILLE D’ART; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)

    345.00 
  • Edmond de VALERIOLA

    172.00 

    Edmond de VALERIOLA

    MEDAL, KU CZCI POLEGŁYM BELGOM W I WOJNIE ŚWIATOWEJ
    Brąz, śr.70 mm
    A: klęcząca kobieta z kwiatami przy grobie; sygnatura: E. de Valeriola
    R: napis: A NOUS LE SOUVENIR A EUX L’IMMORTALITE XI XI XI OEVRE NATIONALE LE SOUVENIR BELGE 1914 1918
    Na rancie wybite: J.FONSON

    172.00 
  • Antoine JORISSEN

    345.00 

    Antoine JORISSEN

    MEDAL, KARDYNAŁ D.J. MERCIER
    Brąz srebrzony, waga 71 g, śr. 60 mm
    A: popiersie w prawo, wokół napis: 1851 – 1926 S.E.M.LE CARDINAL D.J.MERCIER, sygnatura: Ant. Jorissen
    R: herb kardynała nad widokiem uczelni, napis u dołu: COLLEGE CARDINAL MERCIER BRAINE-l’ALLEUD

    345.00 
  • Willy KREITZ

    115.00 

    Willy KREITZ

    MEDAL, JEAN BAUGNIET, 1971
    Brąz, śr. 85 mm
    A: głowa w lewo, sygnatura: W.KREITZ 1971
    R: MAGISTRO JEAN BAVGNIET JVRIS PEROTISSIMO…
    Na rancie wybite: FONSON

    115.00 
  • Raymond GAYARD

    402.00 

    Raymond GAYARD

    MEDAL, KRÓL FRANCJI LUDWIK FILIP, 1830
    Brąz, śr. 40 mm
    A: głowa w lewo, napis: LOUIS PHILIPPE Ier ROI DES FRANÇAIS; Sygnatura; GAYARD ST CAQUE 12
    R: wieniec laurowy, napis: DÉSORMAIS LA FRANCE SERA LIBRE

    402.00 
  • Jacques DEVIGNE

    402.00 

    Jacques DEVIGNE

    MEDAL, FRANCUSKIE ARCHIWUM NARODOWE, 1979
    Brąz, śr. 72 mm
    A: trzy kobiece postaci alegoryczne, wokół napis: LES ARCHIVES NAPOLEON AUX ARCHIVES NATIONALES 1979, sygnatura: J.A. DEVIGNE F.
    R: Budynek archiwum, napis: LES ARCHIVES NATIONALES ÈA L’HOTEL DE SOUBISE 1808

    402.00 
  • MEDAL ZA III MIEJSCE W SKOKU O TYCZCE

    977.00 

    MEDAL ZA III MIEJSCE W SKOKU O TYCZCE

    II Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne, Klup Sportowy Slavia w Pradze Czeskiej, 1903
    Brąz, śr. 50 mm
    A: podium na tle wieńca, na nim wyryte: III VE SKOKU O TYCI; wokół: II MEZINARODNI ZAVODY ATHL.CYKL A MOTOR 23-29 VI 1903
    R: siedząca kobieta trzymająca pięcioramienną gwiazdę, wokół wieniec, napis: SPORTOVNI KLUB SLAVIA V PRAZE; sygnatura: PICHL
    W rancie wywiercony otwór

    977.00 
  • MEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1888

    115.00 

    MEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1888

    Brąz srebrzony, śr.50 mm
    A: głowa w lewo; Ges L. LECLERC COMTE DE BUFFON; sygnatura: E. DUBOIS F
    R: wieniec dębowy: napis: NÉ A MONTBAR 1707…

    115.00