Wyświetlanie 2401–2415 z 2552 wyników
TABAKIERKA ZE SCENĄ PASTORALNĄ, Włochy, Florencja, po 1968
977.00 złTABAKIERKA ZE SCENĄ PASTORALNĄ, Włochy, Florencja, po 1968
Srebro, próba 925, emalia malarska, waga 85 g, 1,5 x 5,5 x 5,5 g
Puncowanie: w spłaszczonym sześciokącie: pięcioramienna gwiazda, 1561 FI; w owalu: 925
TABAKIERKA Z MONOGRAMEM FM, Włochy, pierwsza tercja XX w.
977.00 złTABAKIERKA Z MONOGRAMEM FM, Włochy, pierwsza tercja XX w.
Srebro, próba 800, biała i niebieska emalia, wewnątrz złocona, waga 53 g; 1 x 7,5 x 5 cm
Na wieczku bogaty ornament florealny, w kartuszu wyryty monogram wiązany FM
Puncowanie: 8 | 800
ŁYŻKA, Lwów, lat 20-te XIX w.
345.00 złŁYŻKA, Lwów, lat 20-te XIX w.
Srebro, próba 13, waga 68 g, dł. 23 cm
Puncowanie: w trójliściu monogram złotnika L | ? K; znak probierni lwowskiej: owal podzielony na trzy części z wpisaną cyfrą 13 otoczony przez datę roczną 182?, nad owalem D
PATERA NA OWOCE, Niemcy, Lipsk, C.E. Keyser, po 1886
2,070.00 złPATERA NA OWOCE, Niemcy, Lipsk, C.E. Keyser, po 1886
Srebro, próba 800, waga 299 g, wys. 5,6, śr. 33 cm
Puncowanie: No 9200, półksiężyc, korona, orzeł, 11 | C.E.KEYSER
Drobne pęknięcie przy krawędzi
FIGURKA SŁONIA, Włochy, Arezzo, po 1968
977.00 złFIGURKA SŁONIA, Włochy, Arezzo, po 1968
Srebro, próba 925, waga 45 g, wys. 4 cm
Puncowanie: w owalu 925, w prostokącie kroczący lew, w spłaszczonym sześciokącie: pięcioramienna gwiazda, 122, AR
PUCHAR, Polska, przed 1971
230.00 złPUCHAR, Polska, przed 1971
Metal srebrzony, bakelit (podstawa), wys.34 cm, śr. podstawy 8,9 cm
Na cylindrycznej podstawie; w formie odwróconego stożka; u dołu zamocowane dwie woluty; nakrywka z uchwytem wolutowym
Wyryta dedykacja: Dla dyrektora mgr. Inż. Jana Higersbergera | od pracowników Zakładu Doświadczalnego M.T.U.J. | Falenty dn.24. VI. 1971 r.
Puncowanie: MET
PUZDERKO CYLINDRYCZNE, XX w.
345.00 złPUZDERKO CYLINDRYCZNE, XX w.
Srebro, próba 925, waga 10 g, wys1,8; średnica 2,5 cm
Dekorowane ornamentem roślinnym
Puncowanie: 925
PAPIEROŚNICA, 1940
632.00 złPAPIEROŚNICA, 1940
Srebro, próba 925, złocona, waga 189 g, 11 x 8 cm
Wewnątrz wygrawerowane: monogram wiązany JCM | Maja | October 1940
TABAKIERKA, Austria, Wiedeń, Stephan Mayerhofer & Carl Klinkosch (?), 1839
1,782.00 złTABAKIERKA, Austria, Wiedeń, Stephan Mayerhofer & Carl Klinkosch (?), 1839
Srebro, próba 13, wewnątrz złocone, niello; waga 94 g; 1 x 8,2 x 5,3 cm
Puncowanie: cecha probierni wiedeńskiej: w owalu okręg przedzielony poziomo na pół, w górnej części cyfra 13, dolna podzielona pionowo na pół, nad okręgiem litera A, wokół okręgu cyfry 1839; w prostokącie litery M&K (?); dwugłowy orzeł
PARA SPINEK DO MANKIETÓW Z MONOGRAMEM WB, XIX-XX w.
287.00 złTALERZYK Z DEKOROWANYM PÓŁPLASTYCZNIE KOŁNIERZEM, Niemcy, Brema, Koch & Bergfeld, po 1884
345.00 złTALERZYK Z DEKOROWANYM PÓŁPLASTYCZNIE KOŁNIERZEM, Niemcy, Brema, Koch & Bergfeld, po 1884
Srebro, próba 800, waga 110 g, śr. 25 cm
Puncowanie: 23915; waza na podstawce (znak wytwórni); 800; korona; półksiężyc | FREYTAG
TACA, Polska, Warszawa, Norblin, 3 tercja XIX w.
1,150.00 złTACA, Polska, Warszawa, Norblin, 3 tercja XIX w.
Mosiądz srebrzony, 5 x 45,5 x 19 cm
Prostokątna, z uszami, lustro dekorowane w szachownicę z kartuszem po środku
Puncowanie: w owalu NORBLIN&Co | GALW | WARSZAWA niżej: 2101
KOMPLET SZTUĆCÓW NA SZEŚC OSÓB, Austria, Wiedeń, 1858
2,875.00 złKOMPLET SZTUĆCÓW NA SZEŚC OSÓB, Austria, Wiedeń, 1858
Srebro, próba 13, stal nierdzewna (ostrza noży i zębiska widelców), waga łączna 1449 g; w składzie: łyżka wazowa (dł. 31,5 cm), po sześć łyżek ( 21,5 cm), noży (25 cm), widelców (21,5 cm)
Ostrza i zębiska wymieniane, Solingen.
Drewniane, wyściełane pudełko
Puncowanie: cecha probierni wiedeńskiej: w owalu okręg przedzielony poziomo na pół, w górnej części cyfra 13, dolna podzielona pionowo na pół, nad okręgiem litera A, wokół okręgu cyfry 1858; w prostokącie nazwisko złotnika, nieczytelne
PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, okres międzywojenny
460.00 złPAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, okres międzywojenny
Srebro, próba 3, waga 106 g; 1 x 10,5 x 7,5
Puncowanie: w prostokącie KiM; cecha probierni warszawskiej z próbą 3 bita od 1921 r.