Wyświetlanie 16381–16410 z 18630 wyników
CZECHOSŁOWACKI WOJENNY KRZYŻ 1914 – 1918
350.00 złCZECHOSŁOWACKI WOJENNY KRZYŻ 1914 – 1918
Brąz złocony; 37 x 37 mm
MEDAL, 25 LAT STOWARZYSZENIA WOLNEJ NAUKI, BRUKSELA, 1888
230.00 złMEDAL, 25 LAT STOWARZYSZENIA WOLNEJ NAUKI, BRUKSELA, 1888
Brąz, śr. 52 mm
A: statua wolności, napis; SCIENCE LIBERTE, sygnatura: A. FISCH
R: LA LIBRE PENSÉE DE BRUXELLES XXVE ANNIVERSAIRE DE SA FONDATION 1863 – 1888
CZECHOSŁOWACKI MEDAL REWOLUCYJNY, edycja druga, 1920 – 1938
350.00 złCZECHOSŁOWACKI MEDAL REWOLUCYJNY, edycja druga, 1920 – 1938
Brąz złocony, śr. 40 mm
Falko MARX
8,400.00 złFalko MARX
8,400.00 złODZNAKA HONOROWA
345.00 złODZNAKA HONOROWA
Mosiądz srebrzony, śr. 42 mm, kontra słupek, nakrętka
ODZNAKA HONOROWA
345.00 złODZNAKA HONOROWA
BRĄZOWY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ (X lat), wz. 1938
172.00 złBRĄZOWY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ (X lat), wz. 1938
Tombak, śr. 36 mm
Album ROYAL AIR FORCE FORM 4003
5,175.00 złAlbum ROYAL AIR FORCE FORM 4003
Oprawa twarda, płócienna 35 x 30 cm
Wewnątrz zdjęcia dotyczące polskich formacji lotniczych w Wielkiej Brytanii czasów II wojny, mapy, kopie dokumentów, cztery akwarele z 1942 r. z karykaturami Stanisława Poziomka (304 dyw. bombowy) o raz trzech dowódców 305. dywizjonu bombowego: Jana Jankowskiego, Bohdana Kleczyńskiego i Roberta Beilla; karykatura portretowa czarna i biała kredką, z dedykacją, sygnowana: AF 39.
Własność kapitana Szymona Milewskiego.
BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI, wz. 1952
57.00 złBRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI, wz. 1952
Brąz, 42 x 42 mm, wstążka
MEDALE I PAMIĄTKI PO PODPUŁKOWNIKU LOTNICTWA SZCZEPANIE KIEŁCZYŃSKIM
1,725.00 złMEDALE I PAMIĄTKI PO PODPUŁKOWNIKU LOTNICTWA SZCZEPANIE KIEŁCZYŃSKIM
Ur. 2.08.1923, od sierpnia 1944 w wojsku polskim, w lotnictwie, gdzie dosłużył stopnia podpułkownika.
Heinrich (Henry) ELLIS
1,380.00 złHeinrich (Henry) ELLIS
Reise nach Hudsons Meerbusen,
welche von zweyen englischen Schiffen, der Dobbs-Galley und California, in den Jahren 1746 und 1747 wegen Entdeckung einer nordwestlichen Durchfahrt in die Süd-See verrichtet worden.
aus dem Englicher überleßt
Goettingen, Abram Vandenhoek, 1750
oprawa twarda, grzbiet skórzany, 19 x 12 cm, s.364+28
Brak map i rycin, przetarcia krawędzi oprawy, zagięte rogi, przebarwienia
CYCERON
345.00 złCYCERON
Marci Tullii Ciceronis
XIV auserlesene Reden: nebst einer Zugabe Livianischer Reden und einem Anhange dreyer Briefe
herausgegeben von Joh. Michael Heinze Rect. des Michaelei zu Lüneburg
Lemgo: Meyer, 1767
Oprawa twarda; 19 x 12 cm; s 610+26
Józef Ignacy KRASZEWSKI
230.00 złJózef Ignacy KRASZEWSKI
Maleparta, powieść historyczna z XVIII wieku
Wydanie J.N. Bobrowicza, Lipsk, w księgarni zagranicznej, 1844
Tomy I i II, współoprawne
Oprawa twarda; grzbiet skórzany; 14,5 x 10,5; s.222+228 +12
Napis własnościowy: K. Rymkiewicz
Przetarcia krawędzi, przebarwienia, naderwana oprawa
Pierwodruk
Bogusław BRANDT
115.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS STANISŁAWA AULICHA, stan I, 1962
Miedzioryt, papier; 75 x 50 mm (kompozycja)
Sygnowany ołówkiem pod rycina p.d.: BBrandt 62
Bogusław BRANDT
172.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS STANISŁAWA AULICHA, stan II, 1962
Edwarda PRZEORSKA
172.00 złEdwarda PRZEORSKA
EKSLIBRIS TADEUSZA LESZNERA, 1942
Płyta miedziorytnicza; 96 x 67 mm
Sygnowany p.śr.: ep 42
Edwarda PRZEORSKA
172.00 złEdwarda PRZEORSKA
EKSLIBRIS IRENY LESZNER
Płyta miedziorytnicza; 103 x 42 mm
Bogusław BRANDT
115.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS HALINY ONDRUSZ, 1965
Miedzioryt, papier; 95 x 75 mm (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty na cokole pomnika BBrandt; ołówkiem pod ryciną p.: BBrandt 65
Edwarda PRZEORSKA
172.00 złEdwarda PRZEORSKA
EKSLIBRIS MARII KOSSOWSKIEJ, 1943
Płyta miedziorytnicza; 150 x 47 mm
Sygnowany l.d.: 1943 | E. Przeorska
IKONA, OBJAWIENIE BOGURODZICY ŚW. SERGIUSZOWI Z RADONEŻA, Rosja, XIX w.
3,220.00 złIKONA, OBJAWIENIE BOGURODZICY ŚW. SERGIUSZOWI Z RADONEŻA, Rosja, XIX w.
Tempera, deska cyprysowa, 19,5 x 14,5 cm, okład biały metal srebrzony
Edwarda PRZEORSKA
172.00 złEdwarda PRZEORSKA
EKSLIBRIS ZOFII LESZNER
Płyta miedziorytnicza; 82 x 62 mm
Sygnowany l.d.: ep | 43
IKONA, ŚW. MIKOŁAJ CUDOTWÓRCA, Rosja, poł. XIX w.
4,600.00 złIKONA, ŚW. MIKOŁAJ CUDOTWÓRCA, Rosja, poł. XIX w.
Tempera, złocenie, deska, płytki kowczeg; 26,5 x 22,5 cm
SAMOWAR CYLINDRYCZNY, Rosja, XIX/XX w.
287.00 złIKONA, MATKA BOSKA KAZAŃSKA, Rosja, XIX w.
6,900.00 złŻETON CYKLISTY, I nagroda, Włocławek, okres międzywojenny
960.00 złŻETON CYKLISTY, I nagroda, Włocławek, okres międzywojenny
WISIOREK, XX w.
517.00 złFIFKA DO PAPIEROSÓW, pocz. XX w.
230.00 złFIFKA DO PAPIEROSÓW, pocz. XX w.
Bursztyn, metal, dł. 6 cm, etui z wytłoczonym napisem: ECHT (…)BERNSTEIN
WIDELEC MYŚLIWSKI, XVIII w.
575.00 złWIDELEC MYŚLIWSKI, XVIII w.
Stal, mosiądz, poroże; dł. 22,5 cm
KOBIERZEC, Chiny, ok. 1930
7,080.00 złKOBIERZEC, Chiny, ok. 1930
Wełna; 335 x 264 cm
Stan zachowania: drobne przetarcia