Wyświetlanie 16201–16230 z 18630 wyników
LORNETKA TEATRALNA, 1 tercja XX w.
575.00 złPUZDERKO NA PIERŚCIONEK W STYLU ART DECO, ok. 1925.
402.00 złPUZDERKO NA PIERŚCIONEK W STYLU ART DECO, ok. 1925.
Szkło szlifowane, 4.5 x 3,8 x 2,7 cm
Stan zachowania: wyszczerbiony wewnętrzny rant dolnej części.
PATERA Z MOTYWEM MOTYLI, Japonia, pocz. XX w.
920.00 złPATERA Z MOTYWEM MOTYLI, Japonia, pocz. XX w.
Emalia na miedzi, wys. 13, śr. 19,5 cm
Stan zachowania: odpryski emalii
PUZDRO NA BIŻUTERIĘ Z GŁOWĄ SATYRA, Polska, pocz. XX w
920.00 złPUZDRO NA BIŻUTERIĘ Z GŁOWĄ SATYRA, Polska, pocz. XX w
Mosiądz, wys. 3,5, śr.9,7 mm
Stan zachowania: ułamany fragment krawędzi wieczka
WAZONIK-TRĄBKA, Niemcy, Geislingen, WMF, Myra, 1926 – 1935
1,035.00 złWAZONIK-TRĄBKA, Niemcy, Geislingen, WMF, Myra, 1926 – 1935
Szkło iryzowane (technika Kurta Wiedmanna) , wys. 19,5 cm
PIERŚCIONEK Z ONYKSEM
1,150.00 złPIERŚCIONEK Z ONYKSEM
Złoto, próba 14 karatów, czarny onyks, 4 diamenty, waga 5,5g, wys. 23, oczko 11 x 8 mm Puncowanie: 14KD7
PIERŚCIONEK Z KAMEĄ I GRANATAMI, XIX/XX w.
747.00 złPIERŚCIONEK Z KAMEĄ I GRANATAMI, XIX/XX w.
Srebro, próba 925, muszla, 42 szlifowane granaty, waga 5 g, wys. 26 mm, oczko 19 mm
Puncowanie: 925
PIERŚCIONEK Z KAMEĄ, Polska, Warszawa, po 1963
345.00 złPIERŚCIONEK Z KAMEĄ, Polska, Warszawa, po 1963
Srebro, muszla, waga 4,3 g, wys. 25, oczko 18 mm
Puncowanie: w owalu W, głowa kobiety w chuście, 3
PIERŚCIONEK Z RUBINEM GWIAŹDZISTYM, XX w.
1,150.00 złPIERŚCIONEK Z RUBINEM GWIAŹDZISTYM, XX w.
Złoto, próba 14 karatów, rubin gwiaździsty, cztery diamenty, waga 5,13 g, wys. 26 mm, oczko 16 x 12 mm
Puncowanie: 14K GWR
PIERŚCIONEK Z CZTEREMA RUBINAMI
1,150.00 złPIERŚCIONEK Z CZTEREMA RUBINAMI
Złoto, próba 14 karatów, cztery rubiny, pięć diamentów, waga 3,64 g, wys. 25 mm
Puncowanie: 14K; znak nieczytelny
A. R. PENCK
69,000.00 złA. R. PENCK
STANDARDOWA MARTWA NATURA Z NOSOROŻCEM, 2009
Kobierzec, wełna; 260 x 285 cm
Sygnowany na odwrocie: 1/10 ar.penck
PIERŚCIONEK Z PERŁĄ, XX w.
1,150.00 złPIERŚCIONEK Z PERŁĄ, XX w.
Puncowanie: w sześciokącie 14K; w rombie L
Jan GOLUS
460.00 złJan GOLUS
DWIE SIEDZĄCE POSTACIE, 1931
Ołówek, papier; 19 x 15,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta”, Warszawa 1967, kat. poz. 166
Stanisław DYBOWSKI
460.00 złStanisław DYBOWSKI
ŚWIERKOWE PNIE
Akwarela, papier; 18 x 10,5 cm
Jan GOLUS
460.00 złJan GOLUS
GŁOWA DZIEWCZYNY W CHUŚCIE
Ołówek, papier; 30 x 23 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Stanisław DYBOWSKI
460.00 złStanisław DYBOWSKI
KRZYŻ POŚRóD BRZóZ
Akwarela, papier; 15 x 13 cm
Stanisław DYBOWSKI
2,070.00 złStanisław DYBOWSKI
DWIE SOSNY NA POLU
Olej, tektura; 36,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: ST-DYBOWSKI.
Stanisław DYBOWSKI
8,000.00 złStanisław DYBOWSKI
ZAJĄCE, ok. 1950
Olej, płótno; 60 x 92 cm
P.d. zatarta sygnatura
Jan GOLUS
460.00 złJan GOLUS
SZKIC PEJZAŻU, 1933
Czarna kredka, papier; 8 x 11 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta”, Warszawa 1967
400
Jacques Firmin BEAUVARLET
460.00 złJacques Firmin BEAUVARLET
LOT Z CóRKAMI
Miedzioryt, papier; 37 x 43 cm (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty l.d.: C. Hutin delin; p.d.: I.F. Beauvarlet sculps.
Wg rysunku Charles François Hutina z obrazu Luki Giordano
MEDALE, ODZNAKI I DOKUMENTY PUŁKOWNIKA WŁODZIMIERZA NIERATOWA
977.00 złMEDALE, ODZNAKI I DOKUMENTY PUŁKOWNIKA WŁODZIMIERZA NIERATOWA
DOKUMENT Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
920.00 złDOKUMENT Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Upoważnienie dla Zofii Dobrowolskiej wystawione przez Straż Rzeczypospolitej 2 sierpnia 1944 w Warszawie podpisane przez pułkownika Antoniego Jiczka, 140 x 220 mm
IKONA, ARCHANIOŁ MICHAŁ, Rosja, k. XIX w.
1,092.00 złIKONA, ARCHANIOŁ MICHAŁ, Rosja, k. XIX w.
Tempera, złocenie, deska; 22 x 18 cm
TACA ELIPTYCZNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, XIX/XX w.
690.00 złTACA ELIPTYCZNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, XIX/XX w.
Metal srebrzony, 31,5 x 38 cm
Puncowanie: w rombie N | BRACIA HENNEBERG | WARSZAWA | GALW.
WAZA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Berlin, KPM, po 1870
1,380.00 złWAZA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Berlin, KPM, po 1870
Porcelana, wys. 24 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: berło; wyryte: V.; krzyż
Stan zachowania; ułamane końce dwóch rogów
STÓŁ W STYLU BIEDERMEIER, Polska, Warszawa, ok. 1835-1840
11,400.00 złKRZESŁO BAROKOWE, Polska, XVII/XVIII w.
7,200.00 złKRZESŁO BAROKOWE, Polska, XVII/XVIII w.
Dębina, rzeźbione, siedzisko wyścielane (wtórnie); 113 x 50 x 46 cm
Napis piórem na łączynie: ZBIORY POREMBALSKICH
Pochodzenie zbiory Porembalskich
Rzadkość na rynku, szczególnie w tak dobrym stanie.
CUKIERNICA SKRZYNECZKOWA W RÓŻĄ I WINNĄ LATOROŚLĄ, Śląsk, Wrocław, Johan Adam Lemor, przed 1834
2,185.00 złCUKIERNICA SKRZYNECZKOWA W RÓŻĄ I WINNĄ LATOROŚLĄ, Śląsk, Wrocław, Johan Adam Lemor, przed 1834
Srebro, waga 196 g, 7 x 12,2 x 8,5 cm
Wyryty monogram PM pod koroną
Puncowanie: monogram złotnika IAL; głowa Jana Chrzciciela, Q
343. KOSZ NA OWOCE NA ŚRODEK STOŁU, Inflanty lub Prusy, ok. 1840
20,000.00 zł343. KOSZ NA OWOCE NA ŚRODEK STOŁU, Inflanty lub Prusy, ok. 1840
Srebro, próba 14 łutów, waga 2723 g; 22 x 61 x 34,5 cm
TRZY ŚWIECZNIKI KOLUMNOWE, Polska, Warszawa, ok. 1830
5,175.00 złTRZY ŚWIECZNIKI KOLUMNOWE, Polska, Warszawa, ok. 1830
Brąz złocony, wys. 31 cm, śr. podstawy 14,5 cm
Na kolistej podstawie zdobionej na brzegu ornamentem palmetowym, dalej girlandami kwiatowymi z motylami, , trzon u dołu zdobiony girlandami i palmetami, wyżej kanelowany, zwieńczony koszem z wieńcem owoców, tuleja tulipanowa z profitką.
Stan zachowania: jeden ze świeczników wtórnie zelektryfikowany
Pochodzenie: kolekcja Rotwandów