Wyświetlanie 16351–16380 z 18630 wyników
FOTOGRAFIA, ZŁOŻENIE URNY Z SERCEM PIŁSUDSKIEGO W GROBIE MATKI NA WILEŃSKIM CMENTARZU NA ROSSIE
575.00 złFOTOGRAFIA, ZŁOŻENIE URNY Z SERCEM PIŁSUDSKIEGO W GROBIE MATKI NA WILEŃSKIM CMENTARZU NA ROSSIE
14 x 9 cm
FOTOGRAFIA, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, EDWARD ŚMIGŁY RYDZ I ALEKSANDRA PIŁSUDSKA
575.00 złFOTOGRAFIA, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, EDWARD ŚMIGŁY RYDZ I ALEKSANDRA PIŁSUDSKA
13 x 8,5 cm
FOTOGRAFIA, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
575.00 złFOTOGRAFIA, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
Siedzą: Zofia z Piłsudskich Kadenowa i Aleksandra Piłsudska z córkami, z lewej stoi Walery Sławek, 9×14
PARA ZDJĘĆ, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, KRYPTA WAWELSKA, SKŁADANIE KWIATÓW I HOŁDU PRZEZ DELEGACJĘ WŁOSKĄ
575.00 złPARA ZDJĘĆ, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, KRYPTA WAWELSKA, SKŁADANIE KWIATÓW I HOŁDU PRZEZ DELEGACJĘ WŁOSKĄ
12 x 17 cm, na odwrocie pieczęć; W. Pikiel fotograf-ilustrator Wojskowego Instytutu Naukowo-Oświatowego
FOTOGRAFIA, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, ALEKSANDRA PIŁSUDSKA I EDWARD ŚMIGŁY-RYDZ
575.00 złFOTOGRAFIA, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, ALEKSANDRA PIŁSUDSKA I EDWARD ŚMIGŁY-RYDZ
9x 14 cm
FOTOGRAFIA, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, LAWETA Z TRUMNĄ PRZED DRZWIAMI KATEDRY WAWELSKIEJ
575.00 złFOTOGRAFIA, POGRZEB JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, LAWETA Z TRUMNĄ PRZED DRZWIAMI KATEDRY WAWELSKIEJ
9 x 14 cm, na odwrocie pieczęcie: Komitet Budowy Kopca Józefa Piłsudskiego 16.Sier. 1935, Wydział Wykonawczy w Krakowie; Fot. A. Jurkiewicz, Zakopane
ALBUM Z FOTOGRAFIAMI
9,200.00 złALBUM Z FOTOGRAFIAMI
Oprawa skórzana z tłoczeniami na grzbiecie, okucia mosiężne; 27,5 x 21 cm, 15 tekturowych kart ze złoceniami i światłem na zdjęcia, 62 opisane fotografie portretowe osób z rodziny Brodowicz i z nimi spokrewnionych lub spowinowaconych
Dedykacja piórem: Drogiemu Pietrkowi w dniu jego patrona ofiarują: (12 podpisów), Seminarjium 19/X 1903 r.
MEDAL, 100 LECIE BANKU POLSKIEGO, 1928
230.00 złMEDAL, 100 LECIE BANKU POLSKIEGO, 1928
Projekt Józef Aumiller
Brąz, śr. 55 mm
A: dwa popiersia w prawo i napis: KS. KSAWERY LUBECKI – HR. LVDWIK JELSKI 1828-6.V.1928; na szyi sygn. J. AUMILLER
R: napis poziomy w prostokątnej tablicy; u dołu Orzeł, na górze data MCMXXVIII
Strzałkowski 609
Medal, EDUARD WOLFF, 1838
575.00 złMedal, EDUARD WOLFF, 1838
Brąz, śr. 11 mm, kontra
Sygnowany u dołu: 1838 | A. BOVY F
CUKIERNICA SKRZYNECZKOWA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, 3 tercja XIX w.
920.00 złCUKIERNICA SKRZYNECZKOWA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, 3 tercja XIX w.
Mosiądz srebrzony; 8,5 x 13,5 x 10,5 cm
Wieczko na zawiasie
Puncowanie: A; w owalu wokół sześcioramiennej gwiazdki B.Henneberg Warszawa; 2427
CUKIERNICA W FORMIE WAZKI, Polska, Warszawa, XIX/XX w.
805.00 złCUKIERNICA W FORMIE WAZKI, Polska, Warszawa, XIX/XX w.
Metal srebrzony, wewnątrz złocony, wys. 14,5 cm
Puncowanie: w owalu FRAGET PLAQUE; 265
KOLEKCJA 30 MEDALI weterana powstania warszawskiego Mari Szydluk z d. Basiewicz
920.00 złKOLEKCJA 30 MEDALI weterana powstania warszawskiego Mari Szydluk z d. Basiewicz
Na 139 aukcji Domu Aukcyjnego Ostoya pod poz 88 były wystawione ryngrafy i groty sztandarów z tej samej kolekcji.
Hans KECK
1,035.00 złKUBECZEK Z MOTYWEM KWITNĄCEJ GAŁĄZKI, Rosja, W. T. Sokołow, 1896
345.00 złKUBECZEK Z MOTYWEM KWITNĄCEJ GAŁĄZKI, Rosja, W. T. Sokołow, 1896
Srebro, próba 84, waga 45 g, wys. 7,2 cm, śr. 4,7 cm
Puncowanie: cecha probierza Aleksandra Smirnowa z monogramem A.C i datą 1896; 84; św. Jerzy; monogram złotnika BTC
SITKO DO HERBATY NA ŁAŃCUSZKU, XIX/XX w.
230.00 złSITKO DO HERBATY NA ŁAŃCUSZKU, XIX/XX w.
Srebro, próba 3, waga 24 g, śr. 7,5 cm
Puncowanie: w owalu K, głowa kobiety w chuście, 3
PATERKA NA SŁODYCZE, Niemcy, XX w.
920.00 złPATERKA NA SŁODYCZE, Niemcy, XX w.
Srebro, próba 900, waga 286 g, wys. 5,5, śr. 16 cm
Puncowanie: półksiężyc, korona, 800; w kole wieża i litery C E K
FIGURKA, JOŃSKA TANCERKA, Niemcy, Bawaria, Selb, Rosenthal, 1914-1933
402.00 złFIGURKA, JOŃSKA TANCERKA, Niemcy, Bawaria, Selb, Rosenthal, 1914-1933
Model Berthold Boehs
Porcelana, farby podszkliwne, wys. 23 cm
Sygnowana zielenią chromu: korona | Rosenthal | Kunst-Abteilung | SELB-BAVARIA; wyciskiem: K 208; ryta: B. Boehs
Stan zachowania: lewa dłoń naprawiana
Stanisław DYBOWSKI
1,380.00 złStanisław DYBOWSKI
TRZY RÓŻOWE RÓŻE
Gwasz, tektura; 29,5 x 21 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_
Stanisław DYBOWSKI
1,725.00 złStanisław DYBOWSKI
RÓŻE
Olej, tektura; 32 x 26 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_
TACKA OWALNA, Polska, Warszawa, po 1963
517.00 złTACKA OWALNA, Polska, Warszawa, po 1963
Srebro, próba 3, waga 163 g, wys. 1,5, śr. 15,5 cm
Puncowanie: w prostokącie G.J; w owalu W, głowa kobiety w chuście, 3
TACKA ELIPTYCZNA, Polska, Warszawa, po 1921
690.00 złTACKA ELIPTYCZNA, Polska, Warszawa, po 1921
Srebro, próba , waga 253 g; 2 x 28 x 19,5 cm
Puncowanie: w owalu JG; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
SZABLA CZŁONKA GWARDII NARODOWEJ LUB ORGANIZACJI AKADEMICKIEJ Z OKRESU WIOSNY LUDÓW, Północne Włochy, 1846 – 1848.
7,200.00 złSZABLA KAWALERYJSKA wzorowana na francuskiej M 1822, Prusy, Nadrenia, Solingen, Schnitzler & Kirschbaum, ok. 1860
2,400.00 złSZABLA KAWALERYJSKA wzorowana na francuskiej M 1822, Prusy, Nadrenia, Solingen, Schnitzler & Kirschbaum, ok. 1860
Stal, mosiądz, skóra dł. całk. 97,5 cm
SZABLA PRUSKA ARTYLERII POLOWEJ, tzw. blücherówka, wz.1848 n/A (wz. 1896), Prusy, po 1895
3,220.00 złSZABLA PRUSKA ARTYLERII POLOWEJ, tzw. blücherówka, wz.1848 n/A (wz. 1896), Prusy, po 1895
Stal, drewno, skóra; dł. całk. w pochwie 96,5 cm, bez pochwy 94,5 cm
SZABLA AUSTRIACKA OFICERA PIECHOTY wz. 1861, Austro-Węgry, po 1861
2,875.00 złSZABLA AUSTRIACKA OFICERA PIECHOTY wz. 1861, Austro-Węgry, po 1861
Stal, niklowanie, drewno, skóra (jaszczur), dł. całk. 96 cm
PAŁASZ ŻOŁNIERSKI CIĘŻKIEJ JAZDY produkcji francuskiej dla armii Republiki Chile, Francja, Manufacture ď armes de Châtellerault, k. XIX w.
2,950.00 złPAŁASZ ŻOŁNIERSKI CIĘŻKIEJ JAZDY produkcji francuskiej dla armii Republiki Chile, Francja, Manufacture ď armes de Châtellerault, k. XIX w.
Stal, ebonit, skóra; dł. całk. w pochwie 108,5 cm; bez pochwy – 100,5 cm; waga: w pochwie 1746 g; bez pochwy 1076 g.
SZABLA OFICERA KAWALERII wz, 1827, Cesarstwo Rosyjskie, lata 30-te XIX w.
6,000.00 złSZABLA OFICERA KAWALERII wz, 1827, Cesarstwo Rosyjskie, lata 30-te XIX w.
Stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. całk. w pochwie 98,5 cm; b. pochwy 96,5 cm, waga: w pochwie 1362 g; bez pochwy 806 g.
Charles WIENER
345.00 złCharles WIENER
MEDAL, WYSTAWA POWSZECHNA W ANTWERPII, 1885
Brąz złocony, śr. 60 mm
A: głowa w prawo; wokół napis: LEOPOLD II ROI DES BELGES PROTECTEUR DE L’EXPOSITION; sygnatura: CH. WIENER BRUXELLES
R: postacie alegoryczne na tle miasta; napis: EXPOSITION UNIVERSELLE ANVERS 1885 CHARLES WIENER
Paul THEUNIS
517.00 złPaul THEUNIS
MEDAL, OBRONA NAMUR 1914
Brąz; śr. 70 mm
A: trzy kobiety przy moście, u góry napis; NAMUR BRAVE LES OBUS AUTRICHIENS, u dołu data: 4-25 AOUT 1914, sygnatura: w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art), P. THEUNIS
R: żołnierze; wokół napis: SA GARNISON DEBARQUE A OSTENDE 2 ET 3 SEPTEMBRE 1914
Pierre de SOETE
1,437.00 złPierre de SOETE
MEDAL, KRÓL BELGÓW LEOPOLD III, próba bita dla autora
Brąz, śr. 89 mm
A: popiersie w lewo, napis: VIVE LE ROI, monogram królewski; sygnatura: P. de Soete; na płetwie wybite: ÉPREUVE D’ARTISTE
R: siewca na tle fabryki, napis: BELGIQUE TU VIVRAS DANS LA DIGNITE ET PARLE TRAVAIL, Sygnatura: P. de Soete
Wielka rzadkość.