Wyświetlanie 16111–16140 z 18661 wyników
KIELICH TYPU RÖMER Z HERBEM TAUENTZIEN, Śląsk, 2 poł. XIX w.
Szkło przezroczyste, bezbarwne, ryte, złocenia, wys. 23 cm
Wyryty herb
Wyryty herb
PATERA Z GODŁEM AUSTRII, Austria, 2 poł. XX w.
575.00 złPATERA Z GODŁEM AUSTRII, Austria, 2 poł. XX w.
Szkło ołowiowe, bezbarwne, przezroczyste, szlifowane; wys. 3,5, śr. 32 cm
Wyryty herb
MOŹDZIERZ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX/XX w.
345.00 złMOŹDZIERZ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX/XX w.
Porcelana; wys. 9, śr. 10,5 cm, tłuczek 14 cm
Sygnowany wyciskiem: 0; na tłuczku kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze
SPINKA DO KRAWATA Z SZAFIRAMI I DIAMENTAMI, Austria, po 1922
1,150.00 złSPINKA DO KRAWATA Z SZAFIRAMI I DIAMENTAMI, Austria, po 1922
Srebro, próba 900, 11 diamencików, 18 szafirów, waga 3 g, dł. 6 cm
Puncowanie: głowa ptaka
DZBANEK W TYPIE WEDGWOODA, Anglia, Safforshire, k. XIX w.,
1,035.00 złDZBANEK W TYPIE WEDGWOODA, Anglia, Safforshire, k. XIX w.,
Porcelana biała, liliowe nakładki ze scenami antycznymi, wys. 21 cm
Sygnowany czarnym drukiem: godło Wielkiej Brytanii z napisem PATENT | 117
Srebro, próba 875, kryształ górski, waga 5,5 g, dł. 5 cm, kamień śr. 12 mm
Puncowanie: 1C8; M, gwiazdka z sierpem i młotem, 875
ELEKTRYCZNA LAMPA KOLUMNOWA, pocz. XX w.
690.00 złPOPIERSIE DZIEWCZYNY W CZEPCU, Włochy, k. XIX w.
4,720.00 zł12 ZAKĄSKOWYCH NOŻY DO RYB, Niemcy, Brema, Koch & Bergfeld, po 1888
977.00 zł12 ZAKĄSKOWYCH NOŻY DO RYB, Niemcy, Brema, Koch & Bergfeld, po 1888
Srebro, próba 800, waga 366 g, dł. 18,5 cm
Puncowanie: patera, 800, półksiężyc, korona
FIGURKA, PIERROT GRAJĄCY NA MANDOLINIE, ok. 1930
575.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK DO HERBATY, Polska, Warszawa, Stanisław Owczarski, po 1931
632.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK DO HERBATY, Polska, Warszawa, Stanisław Owczarski, po 1931
Srebro, próba 3, waga 206 g, dł. 15,2 cm
Puncowanie: S.O; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
Dobrane pudełko: Ernst Strelow, Kolberg (Kołobrzeg)
SZEŚĆ ŁYŻECZEK DO HERBATY, Polska, Warszawa, poł. XX w.
517.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK DO HERBATY, Polska, Warszawa, poł. XX w.
Srebro, próba 3, waga 212 g, dł.14,5 cm
Puncowanie: C.J.; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
Pudełko: Centrala Jubilerska
KOMPLET SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, po 1931
8,500.00 złKOMPLET SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, po 1931
Srebro, próba 3, waga 2862 g (bez noży 2010 g), stal nierdzewna (ostrza)
W składzie po 12 noży (22 cm), widelców (18 cm), łyżek (21 cm), łyżeczek (14,5 cm), 9 łyżeczek (dł. 10,8 cm)
Puncowanie: BW; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W; na ostrzach: Gerlach nierdzewne
PUCHAREK Z WICIĄ ROŚLINNĄ, Niemcy, Hanau, 2 poł. XIX w.
402.00 złPUCHAREK Z WICIĄ ROŚLINNĄ, Niemcy, Hanau, 2 poł. XIX w.
Srebro, próba sterling, złocenie, waga 61 g, wys.7,5 cm
Puncowanie: głowa lwa; R; trzy lwy
TABAKIERKA, Francja, 1809 – 1819
575.00 złTABAKIERKA, Francja, 1809 – 1819
Srebro, próba 2, waga 38 g, śr. 5 cm
Puncowanie: kogut z cyfrą 2; głowa w prawo
ZESTAW PRZYRZĄDÓW, Polska, Warszawa, Jan Jerzy Bandau II, 1800-1828
1,380.00 złZESTAW PRZYRZĄDÓW, Polska, Warszawa, Jan Jerzy Bandau II, 1800-1828
Krzywik (10 cm), pudełko na tusz (8,5 cm), etui na ołówek (10 cm), korkociąg (8 cm)
Srebro, próba 12, waga 87 g
Puncowanie: Banda; 12
LICHTARZ JEDNOŚWIECOWY, Austria, 1856
1,200.00 złLICHTARZ JEDNOŚWIECOWY, Austria, 1856
Srebro, próba 13, waga 179 g, wys. 28, śr. podstawy 15,5 cm
Puncowanie: DD; herb Wiednia z próbą 13 i datą 18(?)6
Na kolistej, wysklepionej stopie, trzon stożkowy, tuleja tulipanowa
PATERKA W STYLU ART DECO, Polska, po 1931
550.00 złPATERKA W STYLU ART DECO, Polska, po 1931
Srebro, próba 3, waga 82 g, wys. 5, śr. 16,5 cm
Wyryte: 1.XII.1968
Puncowanie: w woalu 3, głowa kobiety w chuście; SS
Na trzech nóżkach, kolista, kołnierz wywinięty, zakończony faliście, żebrowany
CUKIERNICA, 3 tercja XIX w.
345.00 złCUKIERNICA, 3 tercja XIX w.
Porcelana, kobalt podszkliwny, malatury naszkliwne (dwie sceny figuralne), złocenia, wys.8,5, śr. 9,5 cm
Sygnowany niebieska farbą naszkliwnie: splecione litery L (naśladownictwo znaku Sevres), wyciskiem: V
LAMPA NA BIURKO, Polska, Warszawa, pocz. XX w.
1,380.00 złLAMPA NA BIURKO, Polska, Warszawa, pocz. XX w.
Brąz, mosiądz, wys.35 cm, z abażurem 50 cm
Elektryczna, na trzech nóżkach w formie spłaszczonych kul; podstawa w formie wazki podtrzymywanej przez trzy uskrzydlone lwy
TALERZ Z KAPLICZKĄ, Morawy, Vranov, ok. 1850
115.00 złTALERZ Z KAPLICZKĄ, Morawy, Vranov, ok. 1850
Fajans, nadruk czarną farbą, złocenie; wys. 2,5, śr. 14 cm
W lustrze kapliczka z napisem: MDCCCXVI | S. HELENA, u dołu: FRAINER ANS; na kołnierzu złotem: Andenken
Sygnowany czarnym drukiem naszkliwnym; kotwica z napisem: FRAIN
FILIŻANKA Z WZOREM “SUCHE KWIATY”, Niemcy, Saksonia, Drezno, Villeroi & Boch, 1874 – 1909
287.00 złFILIŻANKA Z WZOREM “SUCHE KWIATY”, Niemcy, Saksonia, Drezno, Villeroi & Boch, 1874 – 1909
Fajans, kobalt podszkliwny, wys. 5, śr.9,5, spodek śr. 16,5 cm
Sygnowany brązowym drukiem naszkliwnym: głowa Mercurego | Villeroy & Boch | Dresden
FILIŻANKA W STYLU ANTYCZNYM, pocz. XIX w.
708.00 złFILIŻANKA W STYLU ANTYCZNYM, pocz. XIX w.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 10, śr. 11 cm
Stan zachowania: uchwyt naprawiany
WZORY KOMPOZYCJI ORNAMENTALNYCH
575.00 złWZORY KOMPOZYCJI ORNAMENTALNYCH
Wyd. Centralna Akademia Sztuk Stosowanych, Chiny, ok. 1960
Teka z twardej oprawie tekturowej; 52,5 x 38 cm z 20 całostronicowymi, barwnymi ilustracjami
Wydawnictwo przeznaczone na prezent dla dyplomatów
PATERKA Z MOTYLAMI, Niemcy, Bawaria, Selb-Plößberg, Rosenthal, 1921-1923
115.00 złPATERKA Z MOTYLAMI, Niemcy, Bawaria, Selb-Plößberg, Rosenthal, 1921-1923
Porcelana, nadruk podmalowany, złocenia; 11,5 x 8,7 cm
Sygnowany zielenią chromu, druk; korona miedzy skrzyżowanymi różami | Rosenthal | Bavaria | Butterfly | Handgemalt
PUZDERKO OKRĄGŁE, XIX w.
960.00 złKONEW, Mongolia, XIX w.
747.00 złKONEW, Mongolia, XIX w.
Miedź, mosiądz; wys. 31,5, śr. podstawy 12 cm
Uchwyt na zawiasach, brak pokrywki
WAZA Z POKRYWKĄ, Chiny, Szanghaj, XIX w.
977.00 złWAZA Z POKRYWKĄ, Chiny, Szanghaj, XIX w.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia – sceny figuralne i kwiaty, mosiądz; wys.14, śr. 21 cm
Stan zachowania: pęknięta pokrywka