Wyświetlanie 16141–16170 z 18661 wyników
CZARKA Z NIEBIESKĄ OPRAWĄ, Mongolia, XIX w.
402.00 złCZARKA Z NIEBIESKĄ OPRAWĄ, Mongolia, XIX w.
Miedź srebrzona; wys. 6, śr. 12 cm
CZARKA Z CZERWONĄ OPRAWĄ, Mongolia, XIX w.
402.00 złCZARKA Z CZERWONĄ OPRAWĄ, Mongolia, XIX w.
Miedź srebrzona; wys.5,3, śr. 12 cm
Leon MICHALSKI
1,150.00 złLeon MICHALSKI
ŻóŁTE KWIATY W DZBANIE
Gwasz, pastel, papier; 36,5 x 25,5 cm
Sygnowany l.d.: L. Michalski
MADONNA NA KRZEŚLE, pocz. XIX w.
5,175.00 złMADONNA NA KRZEŚLE, pocz. XIX w.
Olej, papier naklejony na tekturę; śr. 48 cm
Jest to kopia słynnego obrazu Rafaela z 1513 r., znajdującego się we florenckim Palazzo Pitti
PŁYTY GRAMOFONOWE, SZYBKOOBROTOWE
0.00 złCarlo LABRUZZI
287.00 złCarlo LABRUZZI
LA VIA APPIA
Presentazione di Fabrizio Sarazani, 1970 Editalia, Roma
Reprint teki 24 akwafort z 1790 r, oprawa twarda, płócienna, grzbiet skórzany, tłoczenia, złocenia; 45,5 x 36 cm
KOBIERZEC, Azja Centralna, poł. XX w.
2,300.00 złKOBIERZEC, Azja Centralna, poł. XX w.
Watek wełna, osnowa len; 276 x 200 cm
KOBIERZEC ERSARI, Zachodni Turkiestan, poł. XX w.
1,725.00 złKOBIERZEC ERSARI, Zachodni Turkiestan, poł. XX w.
Watek wełna, osnowa len; 139 x 196 cm
MAPA PRUS KRÓLEWSKICH I KSIĄŻĘCYCH, Christoph Weigel, Norymberga, 1720
1,840.00 złMAPA PRUS KRÓLEWSKICH I KSIĄŻĘCYCH, Christoph Weigel, Norymberga, 1720
Miedzioryt kolorowany, papier; 36,5 x 45 cm (arkusz), 33 x 38,5 cm (odcisk płyty)
W kartuszu tytuł: BORUSSIA integra accuratori stylo delineata à Christoph: Wiegelio Norib:; p.d.: M.K.f.
Marjorie Christine BATES
23.00 złMarjorie Christine BATES
TARG RYBNY W SALISBURY
Druk barwny papier; 14 x 8,7 cm
Marjorie Christine BATES
CLOSE GATE W SALISBURY
HERB, Niemcy, 2 poł. XIX w.
1,725.00 złHERB, Niemcy, 2 poł. XIX w.
1,725.00 złMarjorie Christine BATES
POULTRY CROSS W SALISBURY
KIELICH TYPU RÖMER Z HERBEM KISSELMANN, Śląsk, 2 poł. XIX w.
Szkło przezroczyste, bezbarwne, ryte, złocenia, wys. 23 cm
Wyryty herb
KINKIET SECESYJNY, ok. 1900
230.00 złKIELICH TYPU RÖMER Z HERBEM TAUENTZIEN, Śląsk, 2 poł. XIX w.
Wyryty herb
Wyryty herb
Wyryty herb
SPINKA DO KRAWATA Z SZAFIRAMI I DIAMENTAMI, Austria, po 1922
1,150.00 złSPINKA DO KRAWATA Z SZAFIRAMI I DIAMENTAMI, Austria, po 1922
Srebro, próba 900, 11 diamencików, 18 szafirów, waga 3 g, dł. 6 cm
Puncowanie: głowa ptaka
Srebro, próba 875, kryształ górski, waga 5,5 g, dł. 5 cm, kamień śr. 12 mm
Puncowanie: 1C8; M, gwiazdka z sierpem i młotem, 875
PARA TALERZY Z SERWISU ALEKSANDRY BRANICKIEJ, Francja, Paryż, Odiot, 1809 – 1819
21,240.00 złPARA TALERZY Z SERWISU ALEKSANDRY BRANICKIEJ, Francja, Paryż, Odiot, 1809 – 1819
Srebro, waga 1029 g, wys. 2,5, śr. 24,5 cm
Na kołnierzu wyryty podwójny herb małżonków pod korona hrabiowską: Korczak hetmana Franciszka Ksawerego Branickiego i Archanioł Aleksandry z domu Engelhardt.
Puncowanie: w ośmiokącie kogut z cyfrą 1; ODIOT.; w rombie B | J, hełm, C | O
Talerze pochodzą z serwisu zamówionego przez Aleksandrę Branicką do rezydencji w Białej Cerkwi.
LUSTRO ELIPTYCZNE, 2 poł. XIX w.
1,380.00 złLUSTRO ELIPTYCZNE, 2 poł. XIX w.
Mosiądz, resztki srebrzenia, szkło lustrzane; 78 x 52 cm
Odwrocie drewniane, zawieszka
W medalionie zwieńczenia wyryty monogram JB
DZBANEK, Polska, Warszawa, Fraget, 1841
1,495.00 złDZBANEK, Polska, Warszawa, Fraget, 1841
Miedź, cyna srebrzone, wewnątrz złocone, drewno (uchwyty), wys.19 cm
Puncowanie w owalu: WARSZAWA FRAGET 1841
Pokrywka na zawiasie, dorabiana
TALERZ Z KWIATAMI I RAJSKIMI PTAKAMI
80.00 złTALERZ Z KWIATAMI I RAJSKIMI PTAKAMI
Fajans, niebieski nadruk podszkliwny; śr. 27 cm
Sygnowany: Asiatic Thesaurus | T & T
PATERKA W FORMIE MUSZLI, XX w.
172.00 złPATERKA W FORMIE MUSZLI, XX w.
Srebro, emaliowana nakładka, waga 41 g, 11 x 11 cm
Puncowanie: CHIBA; SILVER
PÓŁMISEK Z CHIŃSKIM PEJZAŻEM I KWIATAMI, Anglia, ok. 1860
172.00 złPÓŁMISEK Z CHIŃSKIM PEJZAŻEM I KWIATAMI, Anglia, ok. 1860
Fajans, kobalt podszkliwny; śr. 31 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: Favry Tellas; Bone China
PATERA DEKOROWANA W KWIATY, Śląsk, Tułowice (Tillowitz), Reinhold Schlegelmilch, po 1928
172.00 złPATERA DEKOROWANA W KWIATY, Śląsk, Tułowice (Tillowitz), Reinhold Schlegelmilch, po 1928
Porcelana, druk naszkliwny, złocenia, wys. 6, śr. 29,5 cm
Sygnowany: zielonym drukiem: gwiazdka | w wieńcu RS | TILLOWITZ | na globusie EPOS
PATERA I PÓŁMISEK DEKOROWANE W RÓŻE, Polska, Jaworzyna Śląska, Karolina, po 1957
230.00 złPATERA I PÓŁMISEK DEKOROWANE W RÓŻE, Polska, Jaworzyna Śląska, Karolina, po 1957
Porcelana malowana naszkliwnie, półmisek śr. 41 cm, patera wys.6, śr. 32,5 cm
Sygnowana zielenią chromu druk: korona | Karolina | MADE IN POLAND | 1; odręcznie naszkliwnie brązowa farbą sygnatura malarza: H. Jackowski | e-nek | H.P.
PATERA NA OWOCE, Niemcy, Saksonia, Miśnia, pocz. XX w.
1,380.00 złPATERA NA OWOCE, Niemcy, Saksonia, Miśnia, pocz. XX w.
Porcelana, farby naszkliwne (kwiaty i owoce), złocenia; wys. 22 , śr. 2 cm
Kolista podstawa z pierścieniem na nodusie, spiralnie żebrowana; talerz z ażurowym kołnierzem
Sygnowana kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze z dwoma szlifami, wyciskiem: 90; 67
Stan zachowania: szczerba na krawędzi kołnierza