Wyświetlanie 16141–16170 z 18651 wyników
Marjorie Christine BATES
23.00 złMarjorie Christine BATES
CLOSE GATE W SALISBURY
Druk barwny papier; 14 x 8,7 cm
HERB, Niemcy, 2 poł. XIX w.
1,725.00 złHERB, Niemcy, 2 poł. XIX w.
1,725.00 złMarjorie Christine BATES
POULTRY CROSS W SALISBURY
KIELICH TYPU RÖMER Z HERBEM KISSELMANN, Śląsk, 2 poł. XIX w.
Szkło przezroczyste, bezbarwne, ryte, złocenia, wys. 23 cm
Wyryty herb
KINKIET SECESYJNY, ok. 1900
230.00 złKIELICH TYPU RÖMER Z HERBEM TAUENTZIEN, Śląsk, 2 poł. XIX w.
Wyryty herb
Wyryty herb
Wyryty herb
SPINKA DO KRAWATA Z SZAFIRAMI I DIAMENTAMI, Austria, po 1922
1,150.00 złSPINKA DO KRAWATA Z SZAFIRAMI I DIAMENTAMI, Austria, po 1922
Srebro, próba 900, 11 diamencików, 18 szafirów, waga 3 g, dł. 6 cm
Puncowanie: głowa ptaka
Srebro, próba 875, kryształ górski, waga 5,5 g, dł. 5 cm, kamień śr. 12 mm
Puncowanie: 1C8; M, gwiazdka z sierpem i młotem, 875
PARA TALERZY Z SERWISU ALEKSANDRY BRANICKIEJ, Francja, Paryż, Odiot, 1809 – 1819
21,240.00 złPARA TALERZY Z SERWISU ALEKSANDRY BRANICKIEJ, Francja, Paryż, Odiot, 1809 – 1819
Srebro, waga 1029 g, wys. 2,5, śr. 24,5 cm
Na kołnierzu wyryty podwójny herb małżonków pod korona hrabiowską: Korczak hetmana Franciszka Ksawerego Branickiego i Archanioł Aleksandry z domu Engelhardt.
Puncowanie: w ośmiokącie kogut z cyfrą 1; ODIOT.; w rombie B | J, hełm, C | O
Talerze pochodzą z serwisu zamówionego przez Aleksandrę Branicką do rezydencji w Białej Cerkwi.
LUSTRO ELIPTYCZNE, 2 poł. XIX w.
1,380.00 złLUSTRO ELIPTYCZNE, 2 poł. XIX w.
Mosiądz, resztki srebrzenia, szkło lustrzane; 78 x 52 cm
Odwrocie drewniane, zawieszka
W medalionie zwieńczenia wyryty monogram JB
DZBANEK, Polska, Warszawa, Fraget, 1841
1,495.00 złDZBANEK, Polska, Warszawa, Fraget, 1841
Miedź, cyna srebrzone, wewnątrz złocone, drewno (uchwyty), wys.19 cm
Puncowanie w owalu: WARSZAWA FRAGET 1841
Pokrywka na zawiasie, dorabiana
TALERZ Z KWIATAMI I RAJSKIMI PTAKAMI
80.00 złTALERZ Z KWIATAMI I RAJSKIMI PTAKAMI
Fajans, niebieski nadruk podszkliwny; śr. 27 cm
Sygnowany: Asiatic Thesaurus | T & T
PATERKA W FORMIE MUSZLI, XX w.
172.00 złPATERKA W FORMIE MUSZLI, XX w.
Srebro, emaliowana nakładka, waga 41 g, 11 x 11 cm
Puncowanie: CHIBA; SILVER
PÓŁMISEK Z CHIŃSKIM PEJZAŻEM I KWIATAMI, Anglia, ok. 1860
172.00 złPÓŁMISEK Z CHIŃSKIM PEJZAŻEM I KWIATAMI, Anglia, ok. 1860
Fajans, kobalt podszkliwny; śr. 31 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: Favry Tellas; Bone China
PATERA DEKOROWANA W KWIATY, Śląsk, Tułowice (Tillowitz), Reinhold Schlegelmilch, po 1928
172.00 złPATERA DEKOROWANA W KWIATY, Śląsk, Tułowice (Tillowitz), Reinhold Schlegelmilch, po 1928
Porcelana, druk naszkliwny, złocenia, wys. 6, śr. 29,5 cm
Sygnowany: zielonym drukiem: gwiazdka | w wieńcu RS | TILLOWITZ | na globusie EPOS
PATERA I PÓŁMISEK DEKOROWANE W RÓŻE, Polska, Jaworzyna Śląska, Karolina, po 1957
230.00 złPATERA I PÓŁMISEK DEKOROWANE W RÓŻE, Polska, Jaworzyna Śląska, Karolina, po 1957
Porcelana malowana naszkliwnie, półmisek śr. 41 cm, patera wys.6, śr. 32,5 cm
Sygnowana zielenią chromu druk: korona | Karolina | MADE IN POLAND | 1; odręcznie naszkliwnie brązowa farbą sygnatura malarza: H. Jackowski | e-nek | H.P.
PATERA NA OWOCE, Niemcy, Saksonia, Miśnia, pocz. XX w.
1,380.00 złPATERA NA OWOCE, Niemcy, Saksonia, Miśnia, pocz. XX w.
Porcelana, farby naszkliwne (kwiaty i owoce), złocenia; wys. 22 , śr. 2 cm
Kolista podstawa z pierścieniem na nodusie, spiralnie żebrowana; talerz z ażurowym kołnierzem
Sygnowana kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze z dwoma szlifami, wyciskiem: 90; 67
Stan zachowania: szczerba na krawędzi kołnierza
WAZA Z ORŁEM, Niemcy Berlin, KPM, po 1870
1,150.00 złWAZA Z ORŁEM, Niemcy Berlin, KPM, po 1870
Porcelana, wys. 26 cm
Pokrywka zwieńczona figurą orła
TALERZ Z RÓŻĄ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 1924-1934
230.00 złTALERZ Z RÓŻĄ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 1924-1934
Porcelana, farby naszkliwne; śr. 20 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie; skrzyżowane miecze z kropką między głowniami, dwukrotnie przeszlifowane; czerwoną farbą naszkliwnie: 10a; wyciskiem: 135; 4
SERWIS MARIA, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1930-1931
690.00 złSERWIS MARIA, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1930-1931
Dzbanek wys. 22 cm;, dwa talerze śr. 21 cm, sześc talerzy śr. 19,5 cm
Porcelana, nadruk barwny, złocenia
Sygnowany zielenią chromu, druk podszkliwny: Modell von Ph. Rosenthal | korona | -SELB-BAVARIA– | MARIA
SIEDEM TALERZYKÓW ZDOBIONYCH WICIĄ ROŚLINNĄ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 4 ćw. XIX w.
575.00 złSIEDEM TALERZYKÓW ZDOBIONYCH WICIĄ ROŚLINNĄ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 4 ćw. XIX w.
Porcelana, kobalt podszkliwny; śr. 16 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze; wyciskiem: 2
Jeden talerzyk z naprawiany
FIGURKA, DZIEWCZYNA Z KWIATKIEM, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
57.00 złFIGURKA, DZIEWCZYNA Z KWIATKIEM, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 28,5 cm
Sygnowane naszkliwnie niebieską farbą: łabędź między znakami: 2 C| 5-70; czarnym drukiem 14
Stan zachowania: klejona ręka
FIGURKA, ODARKA, Ukraina, Kijów, Eksperymentalny Zakład Ceramiczno-Artystyczny, ok. 1990
575.00 złFIGURKA, ODARKA, Ukraina, Kijów, Eksperymentalny Zakład Ceramiczno-Artystyczny, ok. 1990
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 24 cm
Sygnowany niebieskim drukiem naszkliwnym: K Made in Ukrainian; czerwoną farbą 1 C; 5
FIGURKA, DZIEWCZYNA PRZY LILIOWYM KWIECIE, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
172.00 złFIGURKA, DZIEWCZYNA PRZY LILIOWYM KWIECIE, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 23 cm
Sygnowane zieloną farbą naszkliwnie: łabędź między znakami: 2 C
FIGURKA, DZIEWCZYNA Z CZARNYM WARKOCZEM, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
172.00 złFIGURKA, DZIEWCZYNA Z CZARNYM WARKOCZEM, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Sygnowane naszkliwnie zieloną farbą: łabędź między znakami: 2 C; czarną farbą: 22
FIGURKA, SKRZYPACZKA, Ukraina, Kijów, Eksperymentalne Zakład Ceramiczno-Artystyczny, ok. 1990
575.00 złFIGURKA, SKRZYPACZKA, Ukraina, Kijów, Eksperymentalne Zakład Ceramiczno-Artystyczny, ok. 1990
Porcelana, farby naszkliwne;wys.27 cm
Sygnowany niebieskim drukiem naszkliwnym: K Made in Ukrainian; czerwoną farbą 52; 1C
FIGURKA, DWIE DZIEWCZYNY Z PIESKIEM, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
172.00 złFIGURKA, DWIE DZIEWCZYNY Z PIESKIEM, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne; wys. 18 cm
Sygnowane zieloną farbą naszkliwnie: łabędź między znakami: 2 C; niebieską farbą podszkliwnie; 25; wyciskiem: 44