Wyświetlanie 1261–1275 z 1434 wyników
MEDALIK, 100 LAT KOSCIELNEGO TOWARZYSTWA MISYJNEGO, 1899
287.00 złMEDALIK, 100 LAT KOSCIELNEGO TOWARZYSTWA MISYJNEGO, 1899
Srebro, próba 800, waga 30 g, śr. 37 mm, zawieszka
A: misjonarz pośród pogan, sygnatura: A.WYON
R: CHURCH MISSIONARY SOCIETY CENTENARY, wokół: THE LORD HATH DONE GReAT THINGS FOR US WHEREOF WE ARE
MEDAL SPORTOWY
92.00 złMEDAL ZAKŁADÓW BIOGAL W DEBRECZYNIE
Brąz srebrzony, śr. 30 mm, zawieszka
A:logo firmy mężczyzna pokonujący węża (pierwotnie pomnik Raula Wallenberga), napis: BIOGAL DEBRECEN
R: litera B
ODZNAKA KRÓLA STRZELCÓW, Niemcy 1930
920.00 złODZNAKA KRÓLA STRZELCÓW, Niemcy 1930
Srebro, częściowo złocone, waga 22,6 g, 6 x 6 cm
Dwuwarstwowa, zawieszka
Na awersie wyryte: König; rewers gładki, wyryte: Schützenverein Hermsdorf 20.7.30.
Puncowanie: MH 800
SZABLA ŻOŁNIERSKA PIECHOTY AUSTRIACKIEJ, wz. 1862
2,484.00 złSZABLA ŻOŁNIERSKA PIECHOTY AUSTRIACKIEJ, wz. 1862
Materiał: stal, skóra, drewno; dł. całk. bez pochwy 780 mm; waga: 694 g.
Na głowni przy nasadzie wybita nieczytelna sygnatura
SZABLA NIEMIECKA, OFICERSKA, WYKONANA wg PRUSKIEJ SZABLI ARTYLERII POLOWEJ, wz. 1864 i 1896, Republika Weimarska, 1918-1933
2,070.00 złSZABLA NIEMIECKA, OFICERSKA, WYKONANA wg PRUSKIEJ SZABLI ARTYLERII POLOWEJ, wz. 1864 i 1896, Republika Weimarska, 1918-1933
Materiał: stal, skóra, drewno; dł. całk. bez pochwy 926 mm; waga: 662 g.
SZABLA FRANCUSKA LEKKIEJ KAWALERII oparta na wz. 1822, zmodyfikowanym w 1884, Francja, Manufacture Francaise, Armese Cycles De Sn. Etienne, I poł. XX w.
2,185.00 złSZABLA FRANCUSKA LEKKIEJ KAWALERII oparta na wz. 1822, zmodyfikowanym w 1884, Francja, Manufacture Francaise, Armese Cycles De Sn. Etienne, I poł. XX w.
Stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. całk. w pochwie 1048 mm, bez pochwy 1016 mm, waga 1317 g.
PAŁASZ REGULAMINOWY OFICERA PIECHOTY PRUSKIEJ wz. 1889, Cesarstwo Niemieckie, Solingen, Weyersberg, Kirchbaum & Cie
2,185.00 złPAŁASZ REGULAMINOWY OFICERA PIECHOTY PRUSKIEJ wz. 1889, Cesarstwo Niemieckie, Solingen, Weyersberg, Kirchbaum & Cie
Materiał: stal, mosiądz, tombak, skóra jaszczur, drewno; dł. całk. 915 mm.
PAŁASZ PARADNY, OFICERSKI, III Rzesza, Solingen, Ernst Pack & Söhne
2,300.00 złPAŁASZ PARADNY, OFICERSKI, III Rzesza, Solingen, Ernst Pack & Söhne
Stal, brąz, ebonit; dł. całk. 940 mm, bez pochwy 925 mm
Głownia niklowana, oczy lwa pomalowane czerwona farbą, pochwa pokryta czarną farbą
Głownia sygnowana u nasady: Siegfried | wokół stojącej postaci ERNST PACK & SÖHNE M.B.H. WAFFENFABRIK | SOLINGEN
RYNGRAF PATRIOTYCZNY z MATKĄ BOSKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ i ORŁEM, XIX/XX w.
345.00 złRYNGRAF PATRIOTYCZNY z MATKĄ BOSKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ i ORŁEM, XIX/XX w.
Relief, cyna, resztki srebrnej i złotej farby; 11 x 9,5 cm
MEDAL 550 ROCZNICĘ ZŁOŻENIA OBRAZU MATKI BOSKIEJ NA JASNEJ GÓRZE, Polska, 1932
230.00 złMEDAL 550 ROCZNICĘ ZŁOŻENIA OBRAZU MATKI BOSKIEJ NA JASNEJ GÓRZE, Polska, 1932
Tombak, śr.35 mm
A: W wewnętrznym pierścieniu ojcowie paulini z obrazem, w otoku napis NA PAMIĄTKĘ 550-TEJ ROCZNICY ZŁOŻENIA OBRAZU M.B.C. W KOŚCIELE NA JASNEJ GÓRZE 1932
R: Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, w otoku napis 300 LAT W JERUZALEM, 500 W CAROGRODZIE, 500 NA BEŁZKIM ZAMKU, 550 NA JASNEJ GÓRZE W CZĘSTOCHOWIE
MEDAL, PAPIEŻ PAWEŁ VI, Polska, 1966
92.00 złMEDAL, PAPIEŻ PAWEŁ VI, Polska, 1966
Metal srebrzony, śr. 54 mm, zawieszka
A: Popiersie w lewo, wokół napis: PAVLVS VI PONT. MAXIMVS
R: Matka Boska Częstochowska, Bazylika Jasnogórska, daty 966 1966
MEDAL, JAN PAWEŁ II
115.00 złMEDAL, JAN PAWEŁ II
Tombak, śr. 60 mm
A: Popiersie w lewo, napis: SYN POLSKIEJ ZIEMI PAPIEŻ JAN PAWEŁ II, sygnatura
R: Matka Boska Częstochowska, napis: GAUDE MATER POLONIA… 1978 TOTUS TUUS
MEDAL F. ANDRUSZEWSKI, Polska, 1933
287.00 złMEDAL F. ANDRUSZEWSKI, Polska, 1933
Tombak złocony, śr. 40 mm, zawieszka
A: W wieńcu napis: NAG | HON | T.K.P. | 1933 R | F. ANDRUSZEWSKI | CZĘSTOCHOWA
R: Kanarek na żerdzi między gałazkami, sygnatura BrM
MEDAL, Kraków
172.00 złMEDAL, Kraków
Brąz, odlewany, cyzelowany; śr. 130 mm
A: Herb Krakowa, napis: PREZYDENT MIASTA KRAKOWA
R: Sukiennice, napis: CRACOVIA TOTIUS POLONIAE URBS CELEBERRIMA
Etui