Wyświetlanie 1276–1290 z 1435 wyników
MEDAL, Kraków
172.00 złMEDAL, Kraków
Brąz, odlewany, cyzelowany; śr. 130 mm
A: Herb Krakowa, napis: PREZYDENT MIASTA KRAKOWA
R: Sukiennice, napis: CRACOVIA TOTIUS POLONIAE URBS CELEBERRIMA
Etui
Kazimierz DANILEWICZ
690.00 złKazimierz DANILEWICZ
KAZIMIERZ PUŁASKI, 1977
Tondo, relief, brąz, odlewany, cyzelowany; śr. 14,5 cm
Napis: USA 23 VII 1777 – 1977 KAZIMIERZ PUŁASKI
Sygnowany: K.DANILEWICZ
ORZEŁ PAŃSTWOWY wz. 19
287.00 złPLAKIETA, ORZEŁ Z WIEŃCEM LAUROWYM WG ODZNAKI PILOTA wz 1919
920.00 złPLAKIETA, ORZEŁ Z WIEŃCEM LAUROWYM WG ODZNAKI PILOTA wz 1919
Brąz, odlewany, cyzelowany, 14,5 x 18 cm
ORZEŁ WOJSKOWY DO CZAPKI, wz. 19
402.00 złKLAMRA OD PASA MUNDURU GALOWEGO OFICERA MARYNARKI WOJENNEJ, Polska, wczesne lata powojenne
862.00 złKLAMRA OD PASA MUNDURU GALOWEGO OFICERA MARYNARKI WOJENNEJ, Polska, wczesne lata powojenne
Tombak złocony; 4,7 x 5,5 cm
PISTOLET KAPISZONOWY, poł. XIX w.
3,220.00 złPISTOLET KAPISZONOWY, poł. XIX w.
Stal, mosiądz, drewno orzechowe; dł. lufy 187 mm, z warkoczem 257 mm, całkowita 350 mm
MINIATURA ARABSKIEJ FLISSY, Afryka północna: Maroko, Tunezja. Algieria, I poł. XX w.
575.00 złMINIATURA ARABSKIEJ FLISSY, Afryka północna: Maroko, Tunezja. Algieria, I poł. XX w.
MEDAL NA 200-LECIE ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, 1883
230.00 złMEDAL NA 200-LECIE ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, 1883
Cyna srebrzona, waga 8 g, śr. 34 mm
A: Popiersie Sobieskiego w lewo i napis w otoku: JAN III SOBIESKI KRÓL POLSKI OBROŃCA CHRZEŚCIJAŃSTWA 1683, sygn: W.FITTNER
R: widok Wiednia i napis w otoku: PAMIĄTKA OBCHODU OSWOBODZENIA WIEDNIA 12go WRZEŚNIA 1883
MEDAL, OGŁOSZENIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI, 1916
172.00 złMEDAL, OGŁOSZENIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI, 1916
Cyna, śr. 60 mm
A: tarcza z orłem, nad nią napis: PROKLAMACJA WOLNEJ I NIEPODLEGŁEJ POLSKI, z boków napis: W OBOZJE LEG. POL. 5. XI. 1916
R: Kobieta trzymająca prawą dłoń na rękojeści miecza, w lewej korona, w tle żołnierze.
Sygn. na R: J. RASZKA
Jan Paweł II – człowiek który zmienił świat, Skarbnica Narodowa, 2006 – 2008
944.00 złTASAK SAPERSKI, FASZYNOWY, XIX w.
1,150.00 złTASAK ŻOŁNIERSKI PIECHOTY ROSYJSKIEJ, ARTYLERII PIESZEJ I SAPERÓW wz. 1848, Rosja, 1865
2,300.00 złTASAK ŻOŁNIERSKI PIECHOTY ROSYJSKIEJ, ARTYLERII PIESZEJ I SAPERÓW wz. 1848, Rosja, 1865
Stal, mosiądz; dł. całk. 638 mm, głowni 485 mm
SZTYLET ARABSKI, KOUMMIYA, Płn. Afryka, Maroko, tereny Atlasu. XIX w.”
1,495.00 złSZTYLET ARABSKI, KOUMMIYA, Płn. Afryka, Maroko, tereny Atlasu. XIX w.”
Stal, mosiądz, srebro, drewno; dł całk. 390 mm; bez pochwy 350 mm, głowni 202 mm
KINDŻAŁ OBSŁUGI KARABINÓW MASZYNOWYCH, Rosja, po 1916
1,150.00 złKINDŻAŁ OBSŁUGI KARABINÓW MASZYNOWYCH, Rosja, po 1916
Stal, drewno, mosiądz; dł. całk. 610 mm, bez pochwy 585 mm, głowni 440 mm, krzywizna 10 mm