Wyświetlanie 16291–16320 z 18661 wyników
Jan GOLUS
575.00 złJan GOLUS
GŁOWA CHŁOPCA, 1928
Ołówek, papier; 39 x 30,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz.146
Jan GOLUS
575.00 złJan GOLUS
PEJZAŻ, 1960
Tusz, papier; 14 x 21 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 308
Jan GOLUS
575.00 złJan GOLUS
GóRAL Z CIELAKIEM, 1961
Czarna kredka; papier; 22,5 x 30 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Jan GOLUS
690.00 złJan GOLUS
PRZY GANKU, 1933
Ołówek, papier; 23,5 x 32 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 201
Jan GOLUS
575.00 złJan GOLUS
SZKIC, 1963
Tusz, papier; 15 x 21 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 318
Jan GOLUS
575.00 złJan GOLUS
SZKIC WOZU, 1956
Ołówek, papier; 10 x 14,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 242
Jan GOLUS
575.00 złJan GOLUS
SZKIC Z TRZEMA KOBIETAMI I KROWĄ, 1956
Ołówek, papier; 21,5 x 18 cm
Sygnowany p.d.: J. Golus
Praca wystawiana na monograficznej wystawie pośmiertnej, Jan Golus, CBWA „Zachęta, Warszawa 1967, kat. poz. 246
KALENDARZ NA ROK 1930 IL. KURYERA CODZIENNEGO
34.00 złBolesław SZYMANOWSKI
575.00 złBolesław SZYMANOWSKI
KWIAT RóŻY
Ołówek, papier; 11 x 11,5 cm
Sygnowany l.d.: BS; p.d.: 1917
Witold GAWĘDZKI
287.00 złWitold GAWĘDZKI
EX-LIBRISY, cz. I-II. 1949
28,5 x 21 cm, s.12 i 12 oraz 15 i 19 kart z ekslibrisami, wstęp Tadeusz Leszner
Odbito 100 numerowanych egzemplarzy, nr. 54 i 57.
Dedykacja piórem: Wielce szanownemu i Drogiemu koledze Zygmuntowi Gąseckiemu w dowód przyjaźni 23 IV 56 r. TLeszner
Edmund JAKUBOWSKI, Marjan PRAWDZIC
207.00 złEdmund JAKUBOWSKI, Marjan PRAWDZIC
Edmund JAKUBOWSKI
Ogród przy wiejskiej szkole
Warszawa, skład główny w Księgarni Polskiej, 1904
s. 108, tablica
Marjan PRAWDZIC
Uprawa kartofli czyli ziemniaków oraz wybór ich do sadzenia
Wydawnictwo księgarni krajowej Konrada Pruszyńskiego, Warszawa, 1891
s.32
Współoprawne, oprawa twarda, płócienna 18 x 13 cm
WYBÓR Z DZIEJÓW HERODOTA
115.00 złWYBÓR Z DZIEJÓW HERODOTA
Wydanie Augusta Schneidlera do użytku gimanzyów polskich zastosował Fr. Terlikowski
Wiedeń i Praga, F. Tempski; Lwów, Gubrynowicz i Schmidt, 1900
Oprawa twarda, płócienna, 19 x 13 cm, s. 288+XVI, rycina tytułowa, brak mapek
Jan JACYNA, Jerzy ŁUNKIEWICZ
115.00 złJan JACYNA, Jerzy ŁUNKIEWICZ
NAUKA ARTYLERJI
Cz. II. Sprzęt artyleryjski, wozy, amunicja, utrzymanie sprzętu.
Warszawa 1923. Główna Księgarnia Wojskowa. 8, s. 362, tabl. rozkł. 1. 24 x 16 cm
Wyklejki zażółcone; zagięte, naddarte krawędzie, zacieki na okładce
Własność Aleksandra Jar Winiarskiego
MEDAL, 200-LECIE ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, Polska, 1893
236.00 złMEDAL, 200-LECIE ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, Polska, 1893
Cyna, śr. 34 mm
ŻETON PATRIOTYCZNY, AKT 5 LISTOPADA, Polska, 1916
345.00 złŻETON PATRIOTYCZNY, AKT 5 LISTOPADA, Polska, 1916
Mosiądz, resztki srebrzenia; 3,6 x 3,1 cm, kontra
IKONA, ŚWIĘTY SERAFIN SAROWSKI, Rosja, pocz. XX w.
2,127.00 złIKONA, ŚWIĘTY SERAFIN SAROWSKI, Rosja, pocz. XX w.
Tempera, złocenie, deska; 26,5 x 22 cm
GŁOWA KOBIECA, pocz. XIX w.
1,380.00 złKARAFKA Z KORKIEM, DEKOROWANA MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Dania, 1937
1,500.00 złKARAFKA Z KORKIEM, DEKOROWANA MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Dania, 1937
Szkło miodowe, szlifowane, okucie srebrne, próba 825, wys. całk. 26 cm
Puncowanie: trzy wieże z datą 37, monogram JS probierza Johannesa Siggaarda
SECESYJNE SZTUĆCE DO RYB, Niemcy, Berlin, H. Meyen & Co, ok. 1900
2,300.00 złSECESYJNE SZTUĆCE DO RYB, Niemcy, Berlin, H. Meyen & Co, ok. 1900
Srebro, próba 800, waga 570 g, w składzie 6 widelców (18,5 cm) i cztery noże (23 cm)
Na trzonkach nakładka z herbem rodziny Puttkamer, linii Freiherr Wollin
Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, H.MEYEN & Co
12 WIDELCÓW, Polska, Warszawa, Piotr Łątkowski i Fraget, po 1931
2,875.00 zł12 WIDELCÓW, Polska, Warszawa, Piotr Łątkowski i Fraget, po 1931
Srebro, próba 3, waga 885 g, dł. 21,5 cm
Puncowanie: PŁ, w owalu 3, głowa kobiety w chustce, W; J.F.
11 ŁYŻECZEK, Polska, po 1931
1,150.00 zł11 ŁYŻECZEK, Polska, po 1931
Srebro, próba 3, waga 345 g, dł. 14,5 cm
Puncowanie: BW; w owalu 3, głowa kobiety w chustce, W
SECESYJNA ŁOPATKA DO CIASTA, Niemcy, Brema, Bremen Silberwarenfabrik, po 1905
690.00 złSECESYJNA ŁOPATKA DO CIASTA, Niemcy, Brema, Bremen Silberwarenfabrik, po 1905
Srebro, próba 800, waga 112 g, dł. 28,5 cm
Puncowanie; obcęgi, 800, półksiężyc, korona
Wyryty monogram: ES
KOMPLET SZTUĆCÓW ZDOBIONYCH PALMETĄ, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, okres międzywojenny
1,150.00 złKOMPLET SZTUĆCÓW ZDOBIONYCH PALMETĄ, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, okres międzywojenny
Metal srebrzony, stal nierdzewna (ostrza), w składzie po 6 noży (dł. 21,5 cm), widelców (dł. 18 cm), łyżeczek (dł. 14,5 cm)
Puncowanie: BR.HENNEBERGBM40
SZEŚĆ ŁYŻECZEK, Polska, Warszawa, po 1931
1,000.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK, Polska, Warszawa, po 1931
Srebro, próba 3, waga 185 g, dł. 14,3 cm
Puncowanie; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W; B.W.
ZESTAW SZTUĆCÓW, Austria, Wiedeń, 1845 i po 1867, Lwów, Jan Jarzyna, po 1872
3,450.00 złZESTAW SZTUĆCÓW, Austria, Wiedeń, 1845 i po 1867, Lwów, Jan Jarzyna, po 1872
Srebro, próba 13 łutów i 3; stal (ostrza noży); waga 1779 g (w tym noże 898 g), w składzie: łyżka wazowa (dł. 32 cm0, czerpak (dł. 20,5 cm), 10 noży (dł. 26 cm), 4 widelce (dł. 22 cm), 5 łyżek (dł. 21,5 cm)
Na nożach wyryty monogram CW; na pozostałych sztućcach AZ
Puncowanie: na łyżkach: herb Wiednia z próba 13, nad nim litera A, wokół data 1845, monogram złotnika CS; na chochlach i widelcach: głowa Diany z literą F i cyfrą 3; RS; J.JARZYNA; na nożach: głowa Diany z literą A i cyfrą 3; monogram złotnika HE; na ostrzach: pod dwugłowym orłem V.MAYER & SÖHNE WIEN
FETYSZ, Afryka, Kongo, Lulua, XX w.
345.00 złKOBIETA Z TYKWĄ NA GŁOWIE, Afryka, Kongo, Songye, XX w.
977.00 złMASKA, Afryka, Kongo, XX w.
230.00 złFIGURA MBOKO, Afryka, Kongo, lub Luba, XX w.
977.00 złFIGURA MBOKO, Afryka, Kongo, lub Luba, XX w.
Drewno czernione, wys. 35 cm
FIGURKA KRÓLA, Afryka, Kongo. lud Kuba, XX w.
1,725.00 złZapytanie o produkt