Wyświetlanie 421–435 z 476 wyników
KOMPLET SZTUĆCÓW DO OWOCÓW, Niemcy, Hemer, Clarfeld & Springmeier, 1 poł. XX w.
345.00 złKOMPLET SZTUĆCÓW DO OWOCÓW, Niemcy, Hemer, Clarfeld & Springmeier, 1 poł. XX w.
Po 6 nożyków (16 cm) i widelczyków (14,5 cm), stal nierdzewna, masa perłowa
Puncowanie: sylwetka dwóch ludzi nad napisem NICHT ROSTEND
ŻYRANDOL SZEŚCIORAMIENNY, 1 tercja XX w.
2,300.00 złŻYRANDOL SZEŚCIORAMIENNY, 1 tercja XX w.
Brąz złocony, mosiądz patynowany, rozstaw ramion 70 cm
Zelektryfikowany
MINIATURA, KOBIETA W DIADEMIE, XIX w.
2,128.00 złMINIATURA, KOBIETA W DIADEMIE, XIX w.
Gwasz, 8 x 6,5 cm
Ramka mosiężna z zawieszką, szybka
RAPORT GENERAŁA BRYGADY STANISŁAWA FISZERA
2,300.00 złRAPORT GENERAŁA BRYGADY STANISŁAWA FISZERA
Do dyrektora wojny Komisji Rządzącej księcia Józefa Poniatowskiego z 27 maja 1807 r., z obozu pod Dembowcem, opisujący przebieg rekrutacji, działań wojennych i z prośbą o urlop, podpisany przez Fiszera i z jego pieczęcią lakową.
Rękopis piórem, papier, cztery strony, 34,5 x 22,4 cm
ZWOLNIENIE ZE SŁUŻBY WOJSKOWEJ MICHAŁA SZYMANOWICA
2,300.00 złZWOLNIENIE ZE SŁUŻBY WOJSKOWEJ MICHAŁA SZYMANOWICA
Strzelca 1. Regimentu Pieszego Koronnego, wydany 3 kwietnia 1794, podpisany przez pułkownika, komendanta Karola Kuryusza, z pieczęcią regimentu
Druk, pióro, papier; 20 x 34 cm
DOKUMENT – PYTANIE z 27 lutego 1823
1,438.00 złDOKUMENT – PYTANIE z 27 lutego 1823
Podpisane przez namiestnika Józefa Zajączka i sekretarza stanu Franciszka Ksawerego Kosseckiego adresowane do Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych i Policji o powód wydania nakazu umorzenia zaległości szarwarkowych
Rękopis piórem, papier, 4 strony; 33 x 21,5 cm
Na stronach 2-4 projekt odpowiedzi
DOKUMENT – ZATWIERDZENIE z 26 stycznia 1823
1,438.00 złDOKUMENT – ZATWIERDZENIE z 26 stycznia 1823
Podpisane przez namiestnika Józefa Zajączka i sekretarza stanu Franciszka Ksawerego Kosseckiego, adresowane do Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych i Policji, dotyczące projektu budowy nabrzeża w Warszawie.
Rękopis piórem, papier 33 x 21,5 cm
Na odwrocie powiadomienie o decyzji inspektora generalnego robót wodnych, rektora Szkoły Inżynierii Cywilnej Teodora Urbańskiego, przez niego podpisane
EKSPRES DO KAWY
1,150.00 złEKSPRES DO KAWY
Mosiądz wewnątrz cynowany, aluminium, szkło, kość; wys. 37 cm
Palnik spirytusowy
Sygnowany: UNIVERSAL No 009 LANDERS, FRARY &CLARK, NEW BRITAIN, CONN. U.S.A., numery patentów
EKSPRES DO KAWY, Württembergische Metallwarenfabrik, ok. 1880
632.00 złEKSPRES DO KAWY, Württembergische Metallwarenfabrik, ok. 1880
Mosiądz, wewnątrz cynowany, drewno (uchwyty); wys. 38 cm, śr. podstawy 19 cm
Sygnowany: w rombie pędzący struś | 72; 6 | D.R.P. | 70135
SZKATUŁKA NA BIŻUTERIĘ W FORMIE MINITUROWEJ SKRZYNI, XIX/XX w.
345.00 złSZKATUŁKA NA BIŻUTERIĘ W FORMIE MINITUROWEJ SKRZYNI, XIX/XX w.
Drewno, mosiądz, dno wyścielone tkaniną; 7 x 13 x 8 cm
Zamykana na klucz
LASKA, Polska, Warszawa, Piort Łątkowski, 1916-1921
920.00 złLASKA, Polska, Warszawa, Piort Łątkowski, 1916-1921
LASKA, Niemcy, XIX/XX w.
920.00 złLASKA, Niemcy, XIX/XX w.
LASKA DEKOROWANA WICIĄ ROŚLINNĄ Z KWIATAMI, pocz XX w.
1,380.00 złLASKA DEKOROWANA WICIĄ ROŚLINNĄ Z KWIATAMI, pocz XX w.
LASKA, Niemcy, po 1886
1,380.00 złLASKA, Niemcy, po 1886
LASKA SECESYJNA, Niemcy, ok. 1900
1,150.00 złLASKA SECESYJNA, Niemcy, ok. 1900