Wyświetlanie 16171–16200 z 18649 wyników
FIGURKA, UKRAIŃSKA PARA, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
172.00 złFIGURKA, UKRAIŃSKA PARA, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne; wys. 26 cm
Sygnowane zieloną farbą podszkliwnie: 75
FIGURKA, CHŁOPIEC Z MACZUGĄ, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
115.00 złFIGURKA, CHŁOPIEC Z MACZUGĄ, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne; wys. 18 cm
Sygnowane zieloną farbą naszkliwnie: łabędź między znakami: 2 C
Sygnowane czerwoną farbą naszkliwnie: łabędź między znakami: 2 C; czarną farbą 10; wyciskiem 65
FIGURKA, KUCHCIK, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
115.00 złFIGURKA, KUCHCIK, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne; wys. 12,5 cm
Sygnowane czerwoną farbą naszkliwnie: łabędź między znakami: 1 C
FIGURKA, DZIEWCZYNA Z TAMBORKIEM, Ukraina, Kijów, Eksperymentalne Zakład Ceramiczno-Artystyczny, ok. 1990
345.00 złFIGURKA, DZIEWCZYNA Z TAMBORKIEM, Ukraina, Kijów, Eksperymentalne Zakład Ceramiczno-Artystyczny, ok. 1990
Porcelana, farby naszkliwne;wys.21 cm
Sygnowany niebieskim drukiem naszkliwnym: K Made in Ukrainian; czerwoną farbą 24; 1C
FIGURKA, DWOJE DZIECI, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
345.00 złFIGURKA, DWOJE DZIECI, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne, złocenie, wys. 11 cm
Sygnowane zieloną farbą: łabędź między znakami: 1 C
FIGURKA, TARAS BULBA, ZSRR, Ukraina, Połonne, 1954-1973
230.00 złFIGURKA, TARAS BULBA, ZSRR, Ukraina, Połonne, 1954-1973
Porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne; wys. 22 cm
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: X; wyciskiem: 17
FIGURKA, DZIEWCZYNA Z CZERWONYMI OWOCAMI, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
172.00 złFIGURKA, DZIEWCZYNA Z CZERWONYMI OWOCAMI, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne; wys.24,5 cm
Sygnowane zieloną farbą naszkliwnie: łabędź między znakami: 2 C; podszkliwnie: 58; wyciskiem: 12
FIGURKA, BAŁWANEK, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
230.00 złFIGURKA, BAŁWANEK, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne; wys. 18,5 cm
MEDALION Z CHRYSTUSEM DŹWIGAJĄCYM KRZYŻ
747.00 złMEDALION Z CHRYSTUSEM DŹWIGAJĄCYM KRZYŻ
Srebro, mosiądz, szkło, grafika, farby emulsyjne, złocenie;
Wewnętrzna ramka mosiężna, 6 x 4,3 cm; zewnętrza,ażurowa srebrna 8,7 x 7,4 cm,z zawieszką
Stan zachowania: odprysk
FIGURKA, RYBAK, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
230.00 złFIGURKA, RYBAK, ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973
Porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne; wys. 21 cm
Sygnowane zieloną farbą naszkliwnie: łabędź między znakami: 2 C; wyciskiem: 12
PUCHAR Z WIDOKAMI MOSKWY, Rosja, k. XIX w.
402.00 złMEDAL, 900 ROCZNICA KORONACJI BOLESŁAWA CHROBREGO, 1924
345.00 złMEDAL, 900 ROCZNICA KORONACJI BOLESŁAWA CHROBREGO, 1924
Autor J. Wysocki
Brąz, śr. 37 mm
Coryn BOEL
172.00 złCoryn BOEL
PASTERZE wg Jacopo Bassano
Miedzioryt, papier; 15 x 22 cm (odcisk)
Sygnowany z płyty pod ryciną: I. Bassan p. 3 Alta. 5 lata 151 Q. Boel s.
Lucas II VORSTERMAN
172.00 złLucas II VORSTERMAN
WENUS wg Tycjana
Miedzioryt, papier; 23 x 17 cm
Sygnowany z płyty pod ryciną: I. Titian p. 7 Alta. 6 Lata 93 l.Vosterman iunior s.
SAMOWAR-MINIATURKA, 1 poł. XX w.
100.00 złSAMOWAR-MINIATURKA, 1 poł. XX w.
Biały metal niklowany, mosiądz (kurek), drewno czernione (uchwyty), wys. 22,5 cm
Brak pokrętła
Michał Gorstkin WYWIÓRSKI
5,750.00 złMichał Gorstkin WYWIÓRSKI
SAMOTNA SOSNA
Olej, płótno na tekturze; 22 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wywiórski
WAZON Z Z GAŁĄZKĄ JAWORU, Polska, Warszawa, Kranc & Łempicki, 1932-1939
2,875.00 złWAZON Z Z GAŁĄZKĄ JAWORU, Polska, Warszawa, Kranc & Łempicki, 1932-1939
Brąz, wys. 25 cm
Stan zachowania: brak jednego listka
Pochodzenie: spadkobiercy rodziny brązowników
ORDERY I ODZNACZENIA JERZEGO TADEUSZA KACZYŃSKIEGO
805.00 złORDERY I ODZNACZENIA JERZEGO TADEUSZA KACZYŃSKIEGO
Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, 41 x 41 mm, pudełko, legitymacja, 15.02. 2005
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, 55 x 55 mm, pudełko, miniaturka, legitymacja, 18.10.1973
Krzyż Partyzancki, pudełko, miniaturka, legitymacja, 24.07.1991
Złoty Krzyż Zasługi, pudełko, legitymacja, 4.12.1968
Srebrny Krzyż Zasługi, pudełko, miniaturka, legitymacja, 1.05.1957
Godefroid DEVREESE
345.00 złGodefroid DEVREESE
PLAKIETA, 400 LAT BRACTWA ŚW. MICHAŁA W GANDAWIE, 1913
Brąz srebrzony; 8,5, x 4,2 cm
ŚWIECZNIK Z PŁYNĄCYMI ŁABĘDZIAMI, Polska, Warszawa, Icek Ehrlich i Piotr Łątkowski, 1908 -1915
3,000.00 złŚWIECZNIK Z PŁYNĄCYMI ŁABĘDZIAMI, Polska, Warszawa, Icek Ehrlich i Piotr Łątkowski, 1908 -1915
Srebro próby 84; waga 319 g, wys. 34 cm
FIGURKA, PARA KACZEK, Niemcy, Bawaria, Selb, Rosenthal, 1949
805.00 złFIGURKA, PARA KACZEK, Niemcy, Bawaria, Selb, Rosenthal, 1949
Model Karl Himmelstoss
Porcelana, farby podszkliwne; wys. 7, podstawa 9,5 x 5,5 cm
Sygnowany zielenią chromu druk: pod koroną Rosenthal | GERMANY | KUNSTABTEILUNG | SELB | kropka | Handgemalt; czarną farbą naszkliwnie: O
TRZY KIELICHY DO WINA, XIX w.
2,070.00 złTRZY KIELICHY DO WINA, XIX w.
Szkło przezroczyste, bezbarwne i lazurowane zielonym, szlifowane, wys. 19,5 cm
Pochodzenie: zbiory Rotwandów
SZEŚC KIELISZKÓW DO SZAMPANA, XIX w.
3,220.00 złSZEŚC KIELISZKÓW DO SZAMPANA, XIX w.
Szkło bezbarwne, przezroczyste, szlifowane, wys. 15 cm
Wyryta litera: R
Pochodzenie: zbiory Rotwandów
CZTERY PÓŁMISKI Z POLNYMI KWIATAMI, Niemcy, Berlin, KPM, 1825-1832
2,760.00 złCZTERY PÓŁMISKI Z POLNYMI KWIATAMI, Niemcy, Berlin, KPM, 1825-1832
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; eliptyczny (5,5 x 43 x 32 cm); okrągły (wys. 5, śr. 36 cm); dwa sześciokątne (4,5 x 25 x 24,5 cm)
Sygnowane kobaltem podszliwnie berło, czerwonym drukiem naszkliwnie berło nad literami K.P.M. wyciskiem berło nad literami K.P.M.; na okrągłym: 6 nad trzema kreskami; na pozostałych: 36
Stan zachowania: po cztery szczerbki na krawędziach salaterek
Pochodzenie: zbiory Rotwandów
391. DZBANEK I TACKA ZDOBIONE MOTYWEM MEANDRA, Niemcy, Frankfurt, Stark, po 1884
3,000.00 złIKONA ŚWIĄTECZNA – PRAZDNIK ZE ZMARTWYCHWSTANIEM, Rosja, po 1870
5,750.00 złIKONA ŚWIĄTECZNA – PRAZDNIK ZE ZMARTWYCHWSTANIEM, Rosja, po 1870
Tempera, deska, złocenie; 44 x 37 cm
NÓŻ PÓŁMISKOWY DO RYB, Anglia, Birmingham, Baker Brothers, po 1860
57.00 złNÓŻ PÓŁMISKOWY DO RYB, Anglia, Birmingham, Baker Brothers, po 1860
Metal srebrzony, dł. 29 cm
Puncowanie: E, P, trzy gwiazdki, N, S, BBB
ŁOPATKA DO CIASTEK, Niemcy, Berlin, Vollgold, ok. 1860
460.00 złŁOPATKA DO CIASTEK, Niemcy, Berlin, Vollgold, ok. 1860
Srebro, próba 13 łutów, waga 63 g, dł. 29 cm
Ażurowa, z trzonkiem w formie splecionej gałązki winnej latorośli
Puncowanie: V13
TACA Z DEKORACJĄ W STYLU ORIENTALNYM, Wietnam, Giacong, ok. 1960
2,185.00 złTACA Z DEKORACJĄ W STYLU ORIENTALNYM, Wietnam, Giacong, ok. 1960
Srebro, próba 900, szkło, 3,2 x 44,5 x 27,5 cm
Szklany prostokątny blat oprawiony w srebro: u dołu cztery kuliste nóżki, na wierzchu obramienie dekorowane pejzażami, półplastycznymi ze sztafażem na krótszych bokach i rytymi na dłuższych
Puncowanie: VIETNAM 0900 GIACONG LEKET