Zresetuj wszystko

Sztuka Dalekiego Wschodu

Daleki Wschód fascynuje ludzi Zachodu od wieków. Najlepszym tego dowodem jest orientalizm, jak określa się utrwaloną w kulturze Zachodu formę egzotyzmu polegającą na uzewnętrznieniu i akcentowaniu w tworach kultury fascynacji kulturami Wschodu. Kultura, wierzenia, wytwory sztuki i sztuki użytkowej kultury hinduskiej, japońskiej, arabskiej, perskiej i chińskiej intrygują nas od pokoleń. Obok dzieł sztuki utrzymanych w nurcie orientalizmu na rynku sztuki popularne są oryginalne wyroby z Chin, Japonii czy Indii. Na wartości zyskują wraz z wiekiem, dlatego kolekcjonerzy sztuki Dalekiego Wschodu najchętniej sięgają po przedmioty z XIX i XX wieku, a w miarę możliwości także starsze eksponaty.

Tam, gdzie w grę wchodzi sztuka Dalekiego Wschodu na uwagę zasługuje ręcznie wykonana broń i zbroje, misternie zdobiona ceramika oraz charakterystyczna orientalna biżuteria. Niezwykle cenne i intrygujące są również wschodnie wyroby papiernicze – książki, ryciny.

Sztuka Dalekiego Wschodu w Warszawie

Fascynacja sztuką Dalekiego Wschodu nie jest nam obca. W swoich zbiorach posiadamy liczne dzieła sztuki i przedmioty sztuki użytkowej pochodzące z Chin, Japonii, Indii oraz innych krajów regionu. Specjalizujemy się w przedmiotach starych, unikatowych, zabytkowych. Gromadzimy wyłącznie przedmioty o potwierdzonej wartości, którą weryfikujemy przy pomocy profesjonalnych ekspertyz. Dzięki temu mamy gwarancję, że na aukcje Domu Aukcyjnego Ostoya trafiają wyłącznie oryginalne dzieła sztuki i przedmioty codziennego użytku, które z czasem zyskały wartość kolekcjonerską.

Z pełną kolekcją przedmiotów z Dalekiego Wschodu możecie się Państwo zapoznać za pośrednictwem naszej strony internetowej lub osobiście w Salonie Aukcyjnym w Warszawie. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Strona 1 z 8
Wyników 1 - 36 z 270

DALEKI WSCHÓD

36795

ZWÓJ Z PARĄ PTAKÓW, Chiny, XX w.

Haft jedwabny; 255 x 54 cm
Cena: 708,00 zł
36795

Cena: 708,00 zł
37041

ZESTAW Z PAWIAMI, Chiny,1 poł. XX w.

Emalia komórkowa na miedzi
Cena: 1180,00 zł
37041

Cena: 1180,00 zł
3267

Czarna kamionka, oprawa cynowa
Cena: 1150,00 zł
3267

Cena: 1150,00 zł
332 (1)

ZEGAR KOMINKOWY NA RYNEK CHIŃSKI, Niemcy, Hamburg, Amerikanichen Uhrenfabrik, pocz. XX w.

Obudowa fajansowa, nadruk podmalowany, złocenia; 30 x 38 x 12 cm
Cena: 1150,00 zł
332 (1)

Cena: 1150,00 zł
001a

ZBROJA JAPOŃSKA NOWOŻYTNA (TOSEI GUSOKU

Z HEŁMEM SUJI KABUTO, Japonia, późny okres Edo (koń. XVIII / I poł. XIX w).
Cena: 78200,00 zł
001a

Cena: 78200,00 zł
2548

ZAWIESZKA, Chiny, XIX/XX w.

Jadeit, waga 11,4 g, dł. 3,5 cm
Cena: 4025,00 zł
2548

ZAWIESZKA, Chiny, XIX/XX w.

Cena: 4025,00 zł
2538

ZAWIESZKA, Chiny, XIX/XX w.

Jadeit, waga 14 g, dł. 34 mm
Cena: 2300,00 zł
2538

ZAWIESZKA, Chiny, XIX/XX w.

Cena: 2300,00 zł
28615

WISZNU, Indie, XVIII/XIX w.

Brąz, wys. 9 cm
Cena: 3450,00 zł
28615

WISZNU, Indie, XVIII/XIX w.

Cena: 3450,00 zł
28096

WISZNU, Indie, XVIII w.

Brąz, wys. 14 cm
Cena: 2875,00 zł
28096

WISZNU, Indie, XVIII w.

Cena: 2875,00 zł
18269

WISZNU, Indie, XVIII / XIX w.

Plakieta, relief, brąz; 20 x 10,5 cm, kontra
Cena: 3450,00 zł
18269

WISZNU, Indie, XVIII / XIX w.

Cena: 3450,00 zł
2873

WISZNU, Indie, XVIII / XIX w.

Brąz, wys. 12,5 cm
Cena: 3450,00 zł
2873

WISZNU, Indie, XVIII / XIX w.

Cena: 3450,00 zł
18395

WISZNU, Indie, XVIII / XIX w.

Brąz, wys. 14 cm
Cena: 4600,00 zł
18395

WISZNU, Indie, XVIII / XIX w.

Cena: 4600,00 zł
306859

WISZNU, Indie, XIX w.

Brąz, wys. 10 cm
Cena: 2300,00 zł
306859

WISZNU, Indie, XIX w.

Cena: 2300,00 zł
23245

WISZNU, Indie, XIX w.

Brąz, wys. 15,5 cm
Cena: 920,00 zł
23245

WISZNU, Indie, XIX w.

Cena: 920,00 zł
23719

WISZNU, Indie, XIX w.

Brąz, wys. 18 cm
Cena: 2127,00 zł
23719

WISZNU, Indie, XIX w.

Cena: 2127,00 zł
18472

WISZNU, Indie, XIX w.

Brąz, wys. 11 cm
Cena: 3450,00 zł
18472

WISZNU, Indie, XIX w.

Cena: 3450,00 zł
28577

WISZNU, Indie, XIX w.

Brąz, wys. 16,5 cm
Cena: 3450,00 zł
28577

WISZNU, Indie, XIX w.

Cena: 3450,00 zł
226b-wisiorek-z-glowa-kobiety-chiny-xx-w

WISIOREK Z GŁOWĄ KOBIETY, Chiny, XX w.

Srebro, imitacja kamienia i kości, śr. 43 mm Puncowanie ideogramami chińskimi
Cena: 575,00 zł

Cena: 575,00 zł
wieczna-lampa-xvii-w.1

WIECZNA LAMPA, XVII w.

Mosiądz; dł. 55 cm

Cena: 4400,00 zł
wieczna-lampa-xvii-w.1

WIECZNA LAMPA, XVII w.

Cena: 4400,00 zł
2395

WAZONIK, Japonia, ok. 1880

Jasny brąz, aplikacje - ciemny brąz, wys. 15 cm
Cena: 460,00 zł
2395

WAZONIK, Japonia, ok. 1880

Cena: 460,00 zł
350

WAZONIK, Chiny, XIX/XX w.

Mosiądz, emalia, wys. 12,5 cm
Cena: 690,00 zł
350

WAZONIK, Chiny, XIX/XX w.

Cena: 690,00 zł
42946

WAZONIK Z ZIMOWYM PEJZAŻEM, Chiny, Jingdezhen Zhi, ok. 1970

Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 14 cm
Cena: 472,00 zł
42946

Cena: 472,00 zł
125-wazonik-z-galazka-chiny-xx-w

WAZONIK Z GAŁĄZKĄ, Chiny, XX w.

Cena: 2875,00 zł

Cena: 2875,00 zł
44093

WAZON, Japonia, 2 poł. XX w.

Papier mâché, blacha, czarna laka, czerwona farba, złocenie, wys. 27,5 cm
Cena: 960,00 zł
44093

WAZON, Japonia, 2 poł. XX w.

Cena: 960,00 zł
3488

WAZON, Indie, XIX w.

Miedź, wys. 13 cm
Cena: 944,00 zł
3488

WAZON, Indie, XIX w.

Cena: 944,00 zł
20140303_125405_121

WAZON, Chiny, XVIII/XIX w.

Porcelana, farby naszkliwne, wys. 27, śr. podstawy 14 cm
Cena: 4600,00 zł
20140303_125405_121

WAZON, Chiny, XVIII/XIX w.

Cena: 4600,00 zł
3663

WAZON ZE SMOKIEM I ŻÓŁWIAMI, Chiny, 2 poł. XIX w.

Brąz, wys. 21 cm
Cena: 944,00 zł
3663

Cena: 944,00 zł
20140711_140906_166

WAZON ZE SCENĄ FIGURALNĄ: PIĘĆ KOBIET W OGRODZIE, Chiny, k. XIX w.

Porcelana, farby naszkliwne, wys. 42 cm, podstawka drewniana
Cena: 2875,00 zł
20140711_140906_166

Cena: 2875,00 zł
a61n143a

WAZON ZDOBIONY DEKORACJĄ PEJZAŻOWĄ I KALIGRAFICZNĄ, Chiny, pocz. XX w.

Porcelana malowana podszkliwnie kobaltem; wys. 51,5 cm
Cena: 1416,00 zł
a61n143a

Cena: 1416,00 zł
a61n139a

Porcelana malowana podszkliwnie kobaltem; wys. 49 cm, śr. wylewu 20 cm
Cena: 1416,00 zł
a61n139a

Cena: 1416,00 zł
2779

WAZON Z PTAKAMI, Japonia, XIX/XX w.

Brąz, wys. 21 cm
Cena: 1150,00 zł
2779

Cena: 1150,00 zł
37558

WAZON Z PEJZAŻEM, Chiny, poł. XX w.

Cena: 600,00 zł
37558

Cena: 600,00 zł
3171

WAZON Z PEJZAŻEM, Chiny, ok. 1970

porcelana, emaliowe farby naszkliwne, nadruk barwny, wys. 19 cm
Cena: 1180,00 zł
3171

Cena: 1180,00 zł
4309

WAZON Z DOSTOJNIKIEM, Japonia, Satsuma, XX w.

Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 16,5 cm, ceramiczna podstawka
Cena: 826,00 zł
4309

Cena: 826,00 zł
37334

WAZON TYPU SATSUMA Z DAMAMI NAD WODĄ, Japonia, XX w.

Porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenie, wys. 27 cm
Cena: 1200,00 zł
37334

Cena: 1200,00 zł
34449

WAZON DEKOROWANY W KWIATY I PTAKI, Persja, XIX/XX w.

Miedź cynowana, wys. 13 cm
Cena: 472,00 zł
34449

Cena: 472,00 zł
Strona 1 z 8