033. Piotr Paweł KOWALEWICZ

2,300.00

DZIEWCZYNKA W NIEBIESKIEJ SUKIENCE, 1932

Olej, tektura; 65 x 45,5 cm
Sygnowany p.d.: P.Kowalewicz / 1932

Piotr Paweł KOWALEWICZ
1854 – 1952
Malarz, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w Szkole Rysunkowej Cesarskiego Tow. Zachęty Sztuk Pięknych w Petersburgu, studia kontynuował w akademii petersburskiej (1916-1918). W 1921 mieszkał w Warszawie, następnie w Gdańsku, a od 1926 w Katowicach. Był członkiem Związku Artystów Śląskich. Okupację spędził poza Śląskiem, po wojnie wrócił do Katowic. Miał wystawy indywidualne w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Radomiu. Najchętniej podejmował tematykę śląskiego pejzażu przemysłowego, malował wielkie zakłady, huty i kopalnie, ale także sceny rodzajowe ze śląskiej wsi, wielokrotnie portretował jej mieszkańców.
Cena wywoławcza 2300
Estymacja 2800 – 3000