005A. Władysław PYŻYKOWSKI

400.00

PODPUŁKOWNIK JÓZEF LASOŃ PRZED DOMEM W DOLNYCH LIPACH, 1946

Kredki, papier; 23 x 30,5 cm
Sygnowany p.d.: Wład.Pyżykowski / Warszawa 1946r. / Drogiemu przyjacielowi Józiowi, dedykuje swoje studium
Na odwrocie maszynopis: Dolne Lipy – Platerowo. Osada wojskowa, ppłk. W. P. Józefa Lasonia. Malował Władysław Pyzykowski – 1946 rok.
Oprawiony

Władysław Pyżykowski uczył się w szkole rysunku Piusa Welońskiego, a także Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Miłosza Kotarbińskiego. Pobierał też prywatne lekcje u Wojciecha Kossaka. W 1930 r. otrzymał I nagrodę na wystawie w Zachęcie. Oprócz malowania obrazów zajmował się zawodowo projektowaniem mebli.

Józef Julian Lasoń – literat, legionista i oficer II RP, dowódca (XI.44-V.45) 1 Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater.

Cena wywoławcza 400

Estymacja 500 – 600