Ludwik JABŁOŃSKI

1,004.50

ŁODZIE NA LAGUNIE WENECKIEJ

Olej, tektura; 25 x 35 cm
Sygnowany p.d.: L.Jabłoński

Ludwik JABŁOŃSKI

1896 Warszawa – 1970

Malarz, rzeźbiarz. Ukończył akademię warszawską w 1920 r. (dyplom u Edwarda Wittyga). W l. 1921-1925 kształcił się w Académie de la Grande Chaumiere w Paryżu, m.in. u E. A. Bourdelle`a. W 1923 r. podróżował po Afryce. W latach po Ii wojnie światowej czynny w Warszawie, m.in. uczestniczył w wystawach w Pomarańczarni w Łazienkach, w latach 1962-1965.