393. Stanisław SZYGELL

500.00

BELINIAK I KOZAK, 1916

Akwarela, papier; 21,5 x 48,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.; Szygell-

Cena wywoławcza 450

Estymacja 1000 – 1200

Stanisław SZYGEL

1881 Rużki– 1941

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1909 roku. Wiele wystawiał, między innymi w warszawskiej Zachęcie (1916 r.) oraz wystawa indywidualna w 1917 roku; w roku 1924 uczestniczył w wystawie Grupy IV.