Teodor TALOWSKI

2,040.00

NA SKRAJU OAZY, 1880

Akwarela, papier; 25 x 33,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: T. Talowski / 10..880.

Teodor TALOWSKI

1857 Zasów – 1910 Lwów

Architekt i malarz. Studia architektoniczne rozpoczął w Wiedniu u K. Koniga, a ukończył we Lwowie u J. Zachariewicza. Jego twórczość architektoniczna miała charakter eklektyczny, łączący elementy secesji, historyzmu i modernizmu. Jest uważany za jednego z najważniejszych polskich architektów przełomu XIX i XX w. Mniej znana jest jego twórczość malarska. Malował głównie akwarele z motywami architektonicznymi, które wystawiał w TPSP w Krakowie.