2,760.00 zł
NA SKRAJU OAZY, 1880
Akwarela, papier; 25 x 33,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: T. Talowski / 10..880.
Teodor TALOWSKI
1857 Zasów – 1910 Lwów
Architekt i malarz. Studia architektoniczne rozpoczął w Wiedniu u K. Koniga, a ukończył we Lwowie u J. Zachariewicza. Jego twórczość architektoniczna miała charakter eklektyczny, łączący elementy secesji, historyzmu i modernizmu. Jest uważany za jednego z najważniejszych polskich architektów przełomu XIX i XX w. Mniej znana jest jego twórczość malarska. Malował głównie akwarele z motywami architektonicznymi, które wystawiał w TPSP w Krakowie.