086. Konstatin Nikołajewicz FILIPPOW

30,000.00

CZERKIESI

Akwarela, papier; 44 x 54 cm (w świetle ramy
Sygn. p.d.: К. Филиппов

Konstatin Nikołajewicz FILIPPOW

1830 -1878

Rosyjski batalista, akademik Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych. Przez osiem lat (1850-1858) studiował w Cesarskiej Akadami Sztuk Pięknych u G. Willewalde profesora B.P. Villevelde. Został wysłany na wojnę krymską jako rysownik wojenny. W 1858 r. otrzymał tytuł chudożnika Akademii. Po rocznym pobycie w Warszawie, gdzie malował obrazy batalistyczne na zlecenie namiestnika, wyjechał za granicę. Osiadł w Rzymie, potem w Paryżu. W 1864 przebywał na Kaukazie. Ponownie w latach 1871-73, towarzysząc podróży cara Aleksandra II. Ostatnie lata życia spędził na południowym wybrzeżu Krymu.

Cena wywoławcza 30000

Estymacja 50000 – 60000