001. Leon DOŁŻYCKI

6,500.00

DZIEWCZYNKA Z BIAŁEJ SUKIENCE, ok. 1930

Olej, płótno; 70,5 x 52 cm

Sygnowany l.d.: L. Dołżycki

Leon DOŁŻYCKI

1888 Lwów – 1965 Kraków

Studiował w Akademii krakowskiej m.in. u Ruszyca, Mehoffera. W latach 1945-1946 był pedagogiem w ASP w Krakowie, a od 1946r. do 1949r. wykładał w PWSSP we Wrocławiu. Od 1952r. był profesorem grafiki w Katowicach. Malował portrety, pejzaże, sceny sportowe i martwe natury.

Cena wywoławcza 5000

Estymacja 7000 – 8000

Aukcja 221, 01.04.2023