002. Adam MIĘDZYBŁOCKI

3,200.00

WIDOK NA OSTRĄ BRAMĘ W WILNIE

Akwarela, papier; 22 x 16 cm

Sygnowany p.d.: A Międzybłocki

Oprawiony

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1000 – 1200

Aukcja 221, 01.04.2023

Adam MIĘDZYBŁOCKI

1885 Gryszkańce – 1956 Gdańsk

Uczył się w szkole rysunkowej w Wilnie. W latach 1908-13 studiował w krakowskiej akademii u Teodora Axentowicza i Leona Wyczółkowskiego. I wojnę światową spędził na Kaukazie. Po powrocie do kraju w 1919 zamieszkał w Warszawie, później przeniósł się do Wilna, a pod koniec 1945 roku jako repatriant osiadł w Gdańsku. Wystawiał w Wilnie, Warszawie, Lublinie, Krakowie, Poznaniu i Lwowie. Indywidualna wystawa prac artysty odbyła się w 1956 w Gdańsku. Malował przede wszystkim pejzaże, widoki miast i portrety.