051. Zbigniew LENGREN

600.00

OD KAWIARNI DO KAWIARNI …BEZ MĘCZARNI, 1940

Tusz, piórko, akwarela, papier; 14,5 x 10,2 cm

Sygnowany p.d.: Lengren 1940

Na odwrocie nadruk: Autor… / Nazwa… / Data… / Aktualności Artystyczne / Samopomocy roku 1940 / Chmielna 63 m 5

Cena wywoławcza 600

Estymacja 1000 – 1200

Aukcja 220, 04.03.2023

Zbigniew LENGREN

1919 Tuła – 2003 Warszawa

Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysownik, ilustrator, twórca plakatów i scenografii, autor tekstów literackich, wierszy dla dzieci, telewizyjnych programów rozrywkowych, współpracownik teatrów satyrycznych. Jako karykaturzysta debiutował w 1944 roku w piśmie Stańczyk. Współpracował ze Szpilkami, Światem, Trybuną Robotniczą, Playboyem, Przekrojem, gdzie stworzył serię rysunkową Profesor Filutek publikowaną od 1946 r. Odznaczony Orderem Uśmiechu.