050. Eduard MANHART

3,000.00

PEJZAŻ ZIMOWY Z RZEKĄ

Olej, płótno; 46 x 70,5 cm

Sygnowany l.d.: Manhart

Eduard MANHART

1880 Klagenfurt – 1945 Begunje

Austriacki pejzażysta i freskant. Studiował w Wiedniu w latach 1898-1902 malarstwo pejzażowe u Eduarda Peithnera von Lichtenfelsa. Od 1904 do 1906 studiował w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Monachium u Ludwiga Willroidera. Po studiach wrócił do Karyntii, gdzie tworzył pejzaże. Podczas I wojny światowej służył od 1916 do 1918 jako malarz wojenny na froncie południowo-zachodnim. W 1926 r. wykonał wystrój malarski dworca i Landhausu w Klagenfurcie. Podczas II wojny światowej ponownie pracował jako malarz wojenny na froncie norweskim.

Cena wywoławcza 3000

Estymacja 3600 – 4000

Aukcja 220, 04.03.2023