046. Józef PUACZ

3,000.00

KWIATY MIMOZY W CZERWONYM WAZONIE

Akwarela, papier; 94 x 66 cm (w świetle ramy)

Sygnowany l.d.; J. Puacz

Cena wywoławcza 3000

Estymacja 4000 – 5000

Aukcja 223, 17.06.2023

Józef PUACZ

1863 Staropole – 1927 Piotrków Trybunalski

Kształcił się w wyższych uczelniach artystycznych Krakowa (Szkoła Sztuk Pięknych 1884/5 – 1888/9) oraz Monachium (1888 – 1890). Zadebiutował w 1890 r. w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. W 1892 r. osiadł w Warszawie i od tego roku, przez wiele lat jego obrazy pojawiały się na wystawach w “Zachęcie”, której był członkiem rzeczywistym oraz w Salonie Aleksandra Krywulta i Stefana Kulikowskiego. Puacz dużo malował, w początkowym okresie tworzył pod wpływem studiów w Monachium tj: kostiumowe sceny rodzajowe, studia, generalnie jednak skupił się na portretach, przedstawieniach pejzażowych i martwych naturach z kwiatami.