114E. Antoni TRZESZCZKOWSKI

10,000.00

MELDUNEK – SCENA Z WOJNY OBRONNEJ 1939 R.

Akwarela, gwasz, papier; 27,5 x 38 cm

Sygnowany p.d.: Trzeszczkowski

Cena wywoławcza 10000

Estymacja 13000 – 15000

Aukcja 229, 03.02.2024

Antoni TRZESZCZKOWSKI

1902 – 1974 Warszawa

Świetny polski malarz – batalista. Uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Obrazy artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Arsenale we Wrocławiu. Malował przede wszystkim sceny opiewające zwycięskie bitwy polskiej husarii i ułanów.