Antoni TRZESZCZKOWSKI

11,000.00

7 PUŁK SZWOLEŻERÓW KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO w STARCIU Z KAWALERIĄ AUSTRIACKĄ

Akwarela, gwasz, papier; 24,5 x 19,5 cm

Sygnowany p.d.: Trzeszczkowski

Antoni TRZESZCZKOWSKI

1902 – 1974 Warszawa

Świetny polski malarz – batalista. Uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Obrazy artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Arsenale we Wrocławiu. Malował przede wszystkim sceny opiewające zwycięskie bitwy polskiej husarii i ułanów.