11,000.00 zł
7 PUŁK SZWOLEŻERÓW KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO w STARCIU Z KAWALERIĄ AUSTRIACKĄ
Akwarela, gwasz, papier; 24,5 x 19,5 cm
Sygnowany p.d.: Trzeszczkowski
Antoni TRZESZCZKOWSKI
1902 – 1974 Warszawa
Świetny polski malarz – batalista. Uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Obrazy artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Arsenale we Wrocławiu. Malował przede wszystkim sceny opiewające zwycięskie bitwy polskiej husarii i ułanów.