10,000.00 zł
RYCERZ WALCZĄCY Z TUREM
Akwarela, gwasz, papier; 35 x 49 cm
Sygnowany p.d.: Trzeszczkowski
Cena wywoławcza 10000
Estymacja 13000 – 15000
Antoni TRZESZCZKOWSKI
1902 – 1974 Warszawa
Świetny polski malarz – batalista. Uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Obrazy artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Arsenale we Wrocławiu. Malował przede wszystkim sceny opiewające zwycięskie bitwy polskiej husarii i ułanów.