030. Edward MESJASZ

2,500.00

RANNY UŁAN – scena z wojny polsko-bolszewickiej

Olej, tektura; 42 x 34 cm

Sygnowany l.d.: E. Mesjasz

Na odwrocie stempel: Iskra & Karmański, Kraków nr 0116/2

Cena wywoławcza 2500

Estymacja 3200 – 3500

Aukcja 217, 19.11.2022

Edward MESJASZ

1929 Częstochowa – 2007 Częstochowa

Był znanym i cenionym malarzem realistą. Specjalizował się w batalistyce. W Częstochowie był w latach 70. i do połowy 80. bardzo modny. Jego prace zawisły w wielu miejscach publicznych i domach licznych częstochowian. Artysta był też mentorem Jerzego Dudy-Gracza.