2,500.00 zł
RANNY UŁAN – scena z wojny polsko-bolszewickiej
Olej, tektura; 42 x 34 cm
Sygnowany l.d.: E. Mesjasz
Na odwrocie stempel: Iskra & Karmański, Kraków nr 0116/2
Cena wywoławcza 2500
Estymacja 3200 – 3500
Aukcja 217, 19.11.2022
Edward MESJASZ
1929 Częstochowa – 2007 Częstochowa
Był znanym i cenionym malarzem realistą. Specjalizował się w batalistyce. W Częstochowie był w latach 70. i do połowy 80. bardzo modny. Jego prace zawisły w wielu miejscach publicznych i domach licznych częstochowian. Artysta był też mentorem Jerzego Dudy-Gracza.