105. Marian ADAMCZEWSKI

4,800.00

UŁANI 4 PUŁKU KRÓLESTWA KONGRESOWEGO, 1903

Olej, tektura; 30,5 x 40 cm

Sygnowany p.d.: M.Adamczewski / 1903

Cena wywoławcza 4500

Estymacja 7000 – 8000

Aukcja 229, 03.03.3024

Marian ADAMCZEWSKI

1879 Prusinowice – 1947 Warszawa

Malarz, autor obrazów batalistycznych i rodzajowych. Kształcił się w Warszawie: – początkowo prywatnej pracowni Wojciecha Kossaka, a od 1912 także w Szkole Sztuk Pięknych. W latach 1912 do 1923 uczestniczył w wystawach TZSP w Warszawie, m.in. na Salonie Wiosennym 1914 i Salonach Dorocznych 1914 i 1922/23. W 1938 był jeszcze członkiem TZSP. Artysta zajmował się także grafiką.