Jerzy RUPNIEWSKI

3,600.00

NAD BRDĄ, 1930

Tusz, piórko; 31,5 x 17,8 cm

Sygnowany p.d.: I Rupniewski .1930

Ołówkiem na wstędze: Bydgoszcz Klub Polski 1930

Projekt godła dla Klubu Polskiego w Bydgoszczy

Jerzy RUPNIEWSKI

1888 Warszawa – 1950 Świecie

W 1908r. ukończył Wyższą Szkołę Handlową w Warszawie. W 1912 r. studiował w SSP w Warszawie u K. Krzyżanowskiego, S. Lentza, W. Trojanowskiego i X. Dunikowskiego oraz w Monachium u K. Killera. Studiował też w Academie Julian i Academie de Grand Chaumiere w Paryżu. Po powrocie w 1925r. zamieszkał w Bydgoszczy, skąd podróżował m.in. do Włoch, Paryża, Jugosławii, Szwajcarii. Wystawiał w TZSP w Warszawie. Tematem jego prac były widoki miast pomorskich. Stosował technikę olejną, malował też gwaszem i akwarelą.