Karol MONDRAL

6,177.24

PEJZAŻ Z WYSOKIM BRZEGIEM

Olej, płótno dublowane; 34,5 x 43 cm

Sygnowany p.d.: Mondral

Karol MONDRAL

1880 Warszawa – 1957 Poznań

Wybitny grafik, malarz. Uczeń Wyczółkowskiego, spędził kilkanaście lat w Paryżu doskonaląc znajomość technik graficznych; wykładowca tychże w Bydgoszczy i Poznaniu. Większość prac malarskich artysty została zniszczona w czasie II wojny światowej. Malował portrety , postimpresjonistyczne pejzaże, kwiaty.