Stanisław SZYGELL

4,720.00

REKWIZYCJA, 1921

Olej, tektura; 49,5 x 67,5 cm

Sygnowany p.d.; Szygell 1921

na odwrocie dwie fragmentarycznie zachowane nalepki wystawowe

Przedstawieni są żołnierze 1 pułku szwoleżerów Józefa Piłsudskiego.

Stanisław SZYGELL

1881 – 1941

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1909 roku. Wiele wystawiał, między innymi w warszawskiej Zachęcie (1916 r.) oraz wystawa indywidualna w 1917 roku; w roku 1924 uczestniczył w wystawie Grupy IV.