Napoleon DĘBICKI

3,600.00

OBRADY SZLACHTY, 1851

Tusz, piórko, akwarela, papier; 14,5 x 18 cm (w świetle p-p)

Sygnowany l.d.; oryginaln: rys. Napoleon Dębicki; p.d.: d. 17 lipca 1851.r

Napoleon Dębicki

1820-1865

Rysownik i malarz rodzajowy, pisarz i współpracownik czasopism. W 1858 roku opublikował tekę graficzną Sceny z życia, w latach 1862-63 zeszyty Podróż do piekła, z notatek modnego turysty. Współpracował z Tygodnikiem Ilustrowanym, Czytelnią niedzielną, Pamiętnikiem literackim. Prace artysty przechowuje Muzeum Narodowe w Warszawie, Biblioteka Ossolińskich we Wrocławiu, Muzeum Narodowe w Krakowie i Lwowska Galeria Sztuki.