083. Mieczysław SERWIN-ORACKI

10,000.00

AKT LEŻĄCY, 1945

Olej, tektura; 60,5 x 98 cm

Sygnowany p.d.: M. Oracki-Serwin / 1945

Mieczysław SERWIN-ORACKI

1912 Bochnia – 1977 Katowice

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1937 roku. Studiował między innymi u F. Pautscha. Malował pejzaże, martwe natury. Wystawiał swoje prace między innymi na Salonie 1938 w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na którym zdobył brązowy medal za obraz Śpiąca. W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Jednym z jego ulubionych tematów był kobiecy akt.

Cena wywoławcza 10000

Estymacja 15000 – 20000