Czesław ZNAMIEROWSKI

1,482.54

SKRAJ LASU

Olej, tektura; 23 x 28,5 cm

Sygnowany l.d.: CZ

Na odwrocie stempel autorski: Czesław Znamierowski / artysta – malarz / Wilno, ul. Antokolska 13-4.

Czesław ZNAMIEROWSKI

1890 – 1977 Wilno

Malarz związany z artystycznym środowiskiem Wilna. Kształcił się w Petersburgu, w tamtejszych szkołach malarstwa. W 1926 r. osiedlił się w Polsce i rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu S. Batorego w Wilnie. Należał do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz był wiceprezesem Wileńskiego Towarzystwa Niezależnych Artystów Malarzy. Często wystawiał w Warszawie i Wilnie, a po wojnie również w Moskwie. Malował pejzaże i portrety.