Józef WASIOŁEK

2,173.00

PEJZAŻ W BODIAKAMI NA POLU

Olej, pilśnia; 32,5 x 38 cm

Sygnowany l.d.: J. Wasiołek

Józef WASIOŁEK

1921 Smarglin – 2008 Łódź

Polski malarz nurtu postimpresjonizmu, koloryzmu. Studiował malarstwo u prof. Adama Rychtarskiego w Łodzi i w krakowskie ASP w pracowniach Zbigniewa Pronaszki i Wacława Taranczewskiego. Od 1947 r. mieszkał w Łodzi. Uprawiał malarstwo sztalugowe, rysunek, litografię, a także a także malarstwo ścienne w budynkach sakralnych. Większość prac w jego oeuvre stanowią pejzaże i kwiaty.