045. Tibor GALLÉ

360.00

PEJZAŻ Z PŁOTEM, 1930

Akwarela, papier; 24,5 x 34,5 cm

Sygnowany p.d.: GalléTibor / 1930

Cena wywoławcza 360

Estymacja 700 – 800

177 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

17 listopad 2018 | sobota, godz: 17:00

Tibor GALLÉ

1896 Harta – 1944 Budapeszt

Malarz i grafik węgierski. W 1914 wstąpił na ASP w Budapeszcie. W 1915 powołany do wojska, trafił do rosyjskiej niewoli i spędził cztery lata na Syberii. Akademię ukończył po powrocie na Węgry w 1925. Wystawiał od 1920 r. W 1931 r. wyjechał na stypendium do Londynu, gdzie zdobył w 1931 r. I nagrodę na konkursie graficznym, a jego pracę zakupiło British Museum. W 1966 r. wystawę monograficzną poświęciła mu Węgierska Galeria Narodowa.